انجمن های تخصصی  فلش خور
خانه نشینی اسکی‌بازان و حسرت آب شدن برف - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فوتبال و سایر ورزش ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: خانه نشینی اسکی‌بازان و حسرت آب شدن برف (/showthread.php?tid=281391)خانه نشینی اسکی‌بازان و حسرت آب شدن برف - ρσєѕɪ - 15-04-2020

خانه نشینی اسکی‌بازان و حسرت آب شدن برف 1

ملی‌پوش اسکی در مورد بسته بودن پیست‌های اسکی گفت: برف‌ جلوی چشم ما آب می‌شود و نمی‌توانیم استفاده‌ای از آن ببریم.

به گزارش ایسنا، پیست‌های اسکی کشور با شیوع ویروس کرونا تمامی تعطیل شده‌اند و از آنجایی که اسکی در ایران محدود به فصل زمستان است، ورزشکاران ایران تقریبا یک فصل را از دست دادند. مرتضی جعفری، ملی پوش اسکی ایران در گفت و گو با ایسنا به وضعیت این روزهای خود اشاره کرد و گفت: روزی یک‌بار در خانه ورزش و بدنسازی می‌کنم و بیشتر از آن نمی‌شود چون بقیه اعضای خانواده هم حق زندگی دارند. ورزش کردن، رسیدگی به کارهای عقب افتاده و در خانه ماندن کارهای مفیدی است که انجام می‌دهم.

او در ادامه افزود: برف‌ جلوی چشم ما آب می‌شود و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌بریم، حتی چند روز پیش هم برف می‌آمد اما هیچ سودی به حال ما ندارد؛ در واقع مثل زجرکش کردن ما است.

جعفری در مورد از دست دادن یک فصل اسکی بیان کرد: سال پیش رو مسابقات قهرمانی جهان، قهرمانی آسیایی و انتخابی المپیک را داریم اما زمان طلایی برای تمرین کردن را به خاطر شیوع کرونا از دست دادیم و خانه‌نشین شدیم چون راه دیگری وجود نداشت. ما همینگونه هم نسبت به کشورهای دیگر عقب هستیم چون پیست‌های آنها ۱۲ ماه سال برف دارند و ورزشکاران‌شان ۱۱ ماه اسکی می‌کنند اما برف مفید در ایران دو ماه برف مفید دارین که می‌توانیم از آن استفاده کنیم؛ در حال حاضر کرونا باعث شده که همین زمان را هم از دست بدهیم. حس و حال خیلی بدی داریم چون عشق و زندگی اسکی‌بازان برفی است که بتوانیم از آن استفاده کنیم. من هم بیشترین آرامش را از برف می گیرم اما الان نمی‌توانم از خانه بیرون بروم.

ملی‌پوش اسکی ایران در مورد راهکار جبران ضررهای ناشی از تعطیلی فصل اسکی گفت: ابتدا باید دید که کرونا چه زمانی از بین می‌رود چون وضعیت همه دنیا مشابه است و پیست‌ها تعطیل شده‌اند اما بلافاصله بعد از تمام شدن این شرایط باید سخت اسکی و تمرین‌ کنیم. از آنجایی که کشورهای دیگر بر خلاف ایران در سایر ماه‌ها هم برف دارند، باید به اردوهای برون مرزی اعزام شویم و به کمپ‌های اسکی برویم.