انجمن های تخصصی  فلش خور
گلایه کاپیتان تیم ملی هاکی از بی‌توجهی‌ها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فوتبال و سایر ورزش ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: گلایه کاپیتان تیم ملی هاکی از بی‌توجهی‌ها (/showthread.php?tid=282422)گلایه کاپیتان تیم ملی هاکی از بی‌توجهی‌ها - ρσєѕɪ - 24-04-2020

گلایه کاپیتان تیم ملی هاکی از بی‌توجهی‌ها 1

کاپیتان تیم ملی هاکی با انتقاد از وضعیت این رشته گفت: فکر می‌کنم مسوولان اصلا به هاکی نگاه نمی‌کنند چون هر بار غریب و بی‌کس به مسابقات رفته‌ایم که انگار نه انگار این ورزش هم جز رشته‌های ایران است.

بهداد بیرانوند، کاپیتان تیم ملی هاکی ایران در گفت‌وگو با ایسنا به انتقاد از وضعیت این رشته پرداخت و بیان کرد: در هاکی سالنی تا سال گذشته وضعیت خوبی داشتیم؛ تیم ملی سوم جهان و قهرمان آسیا شد اما این جایگاه ثابت نمی‌ماند. همانگونه که در فوتسال تیم‌های دیگر قهرمانی آسیا را از ایران گرفتند در هاکی هم وضعیت اینگونه است و تیم‌هایی مثل قطر، قزاقستان و تایلند به ایران نزدیک می‌شوند. در این شرایط ما درجا می‌زنیم و نیاز به تغییر و تحولاتی داریم تا قهرمانی خود را حفظ کنیم.

او افزود: تیم‌های دیگر از مربیان ایرانی کمک می‌گیرند و سطح خود را بالاتر آورده‌اند. ما هم به اوج رسیدیم اما در همان سطح مانده‌ایم. در بخش‌های مختلف دروازه‌بانی، دفاع و حمله بهترین بازیکنان جهان را داریم اما به شوکی نیاز است که بالاتر برویم. بنابراین باید مربیان ایرانی را به دوره‌های خارجی بفرستند یا اینکه برایمان مربی خارجی بیاورند.

وضعیت در هاکی چمنی افتضاح است

بیرانوند در مورد وضعیت هاکی روی چمن ایران گفت: وضعیت در این بخش افتضاح است و اگر کسی گفته شرایط خوبی داریم، فقط خواسته انتقادی مطرح نشود. در این بخش زیرساخت مهم است اما یک زمین چمن مصنوعی هم نداریم. چند زمین فوتبال هست اما با زمین مخصوص هاکی فرق می‌کند، یعنی ما در قدم اول مشکل داریم. برای شرکت در مسابقات برون مرزی در چمنی درجه سه و چهار تمرین می‌کردیم اما با حضور در چمن اصلی مسابقات شرایط خیلی عوض می‌شد و چیزی نبود که تمرین کرده بودیم. بنابراین از پایه مشکل داریم. علاوه بر این لیگ چمنی، اردو و برنامه‌ای نداریم و فقط شعار داده‌ایم اما نباید باور کنیم چون وضعیت افتضاح است.

او افزود: مرحوم بهرام شفیع برای این ورزش خیلی زحمت کشید اما چون سالن در ایران زیاد بود و در آسیا هم نتیجه گرفته بودیم به هاکی سالنی تمایل داشت. در واقع بر چیزی که از آن نتیجه گرفته بود، تمرکز کرد. در حالی که این تفکر اشتباه است و نسخه اصلی هاکی دنیا، چمنی است.

کاپیتان تیم ملی هاکی به بی‌توجهی مسوولان به این رشته اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم مسوولان اصلا به هاکی نگاه نمی‌کنند چون هر بار غریب و بی‌کس به مسابقات رفته‌ایم که انگار نه انگار این ورزش هم جزو رشته‌های ایران است. در حالی که فرقی بین رشته‌ها وجود ندارد اما مسوولان توجهی نمی‌کنند؛ قبلا برش و اعتبار آقای شفیع (رئیس سابق فدراسیون) بود که کمی به این رشته توجه می‌شد.

به هاکی ظلم می‌شود

او در مورد بی‌توجهی به رسانه‌ای کردن این رشته گفت: ورزش تا زمانی که رسانه‌ای نشود، پیشرفت نمی‌کند، با ورود رسانه‌ها ضعف‌ها دیده می‌شود و وزارت ورزش هم پیگیر است. ما روز 22 بهمن در جام جهانی 2011 با آمریکا بازی داشتیم که یک بازی خوب از نظر سیاسی و تبلیغاتی بود و می‌توانست بازتاب خوبی در رسانه داشته باشد اما اصلا دیده نشد؛ تصور کنید اگر آن مسابقه فوتبال یا والیبال بود چه اتفاقی می‌افتاد؟ علاوه بر این سه بار جام جهانی رفته‌ایم اما هیچ کدام از مسابقاتمان پخش نشد. نمی‌دانم جوان‌ترها با چه امیدی هاکی را انتخاب می‌کنند.

بیرانوند در پایان گفت: ایران پتانسیل بالایی در هاکی دارد؛ با اینکه چمن مصنوعی استانداردی در ایران نداریم اما سهیمه مسابقات آسیایی را گرفتیم که وزارت اعزاممان نکرد. زحمت زیادی کشیدیم اما گفتند مدال آور نیستید؛ در این حد به هاکی ظلم می‌شود. با این حال امیدوارم که نگاه خوبی به این ورزش کنند چون جزو رشته های مدال آور و المپیکی است.