انجمن های تخصصی  فلش خور
یک پله صعود خادم الشریعه در مسابقات آنلاین فدراسیون جهانی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فوتبال و سایر ورزش ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: یک پله صعود خادم الشریعه در مسابقات آنلاین فدراسیون جهانی (/showthread.php?tid=284483)یک پله صعود خادم الشریعه در مسابقات آنلاین فدراسیون جهانی - ρσєѕɪ - 17-05-2020

یک پله صعود خادم الشریعه در مسابقات آنلاین فدراسیون جهانی 1

روز دوم مسابقات رسمی برق آسا آنلاین که زیر نظر فدراسیون جهانی شطرنج پیگیری شد، بانوی اول شطرنج ایران توانست با یک پله صعود نسبت به روز گذشته در جایگاه هشتم قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر مسابقات ورزشی، شطرنج تنها رشته‌ای بود که ورزشکارانش حتی بیشتر از گذشته به رقابت پرداختند. سارا سادات خادم الشریعه بانوی شطرنج باز ایران هم تصمیم گرفت در مسابقات آنلاین زیر نظر فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) شرکت کند و خود را برای رقابت‌های جذاب به چالش بکشد.

در مسابقات برق آسای آنلاین فیده با عنوان یادبود "ویلهلم اشتیاینیس" که خادم الشریعه در آن حضور دارد شطرنج بازان مطرح دنیا دست به مهره شده اند. به اعتقاد بسیاری از شطرنج بازان ویلهلم اشتیاینیس اولین قهرمان انکار ناپذیر شطرنج جهان بوده است. این مسابقات در دو بخش آزاد و بانوان برگزار پیگیری خواهد شد.

حضور چهره‌هایی مانند مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، کاترینا لاگنو نفر پنجم شطرنج بانوان این مسابقات را جذاب کرده است.
خادم الشریعه در روز دوم این دیدار به مصاف شش شطرنج باز رفت. او با سه پیروزی، دو شکست و یک تساوی موفق شد در رده بندی این مسابقات یک پله صعود کند و در رده هشتم قرار بگیرد. خادم الشریعه در روز اول این رقابت ها به یک پیروزی، دو تساوی و سه شکست دست یافته بود.
جایگاه هشتمی در حالی برای این شطرنج باز به دست آمده که او با پنج و نیم امتیاز در تعقیب شطرنج بازان دیگر در صدر جدول است.

خادم الشریعه روز دوم را باخت مقابل قعرنشین این مسابقات آغاز کرد. اما او در بازی پایانی مقابل کاترینا لاگنو صدرنشین این مسابقات و نایب قهرمان حال حاضر بانوان جهان پیروز شد.
این پیروزی خادم الشریعه در حالی صورت گرفت که حریف او نفر شماره یک بلیتس بانوان جهان است و بخت نخست قهرمانی این مسابقات محسوب می شود.

نفر اول این رقابت ها شطرنج بازی از روسیه با ریتینگ ۲۶۰۸ و با هشت امتیاز است.


رده بنده این مسابقات در پایان روز دوم :

یک پله صعود خادم الشریعه در مسابقات آنلاین فدراسیون جهانی 1