انجمن های تخصصی  فلش خور
تصمیم‌گیری در مورد مسابقات غیرفوتبالی کلید خورد/ ورزش‌های برخوردی فعلا تعطیل! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فوتبال و سایر ورزش ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: تصمیم‌گیری در مورد مسابقات غیرفوتبالی کلید خورد/ ورزش‌های برخوردی فعلا تعطیل! (/showthread.php?tid=286331)تصمیم‌گیری در مورد مسابقات غیرفوتبالی کلید خورد/ ورزش‌های برخوردی فعلا تعطیل! - ρσєѕɪ - 16-06-2020

تصمیم‌گیری در مورد مسابقات غیرفوتبالی کلید خورد/ ورزش‌های برخوردی فعلا تعطیل! 1

برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های غیر برخوردی وارد فاز جدیدی شده است.

به گزارش ایسنا، ۲۸ اردیبهشت‌ماه بود که ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش به رشته ورزشی فوتبال نیز روی خوش نشان داد و در چهاردهمین اطلاعیه خود اعلام کرد که پیرو مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تمرینات تیم‌های ورزشی با تماس بدنی کم از اول خردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تشخیص و نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی مجاز است. همچنین برگزاری مسابقات در رشته‌های ورزشی با تماس بدنی کم، از ۲۲ خردادماه بدون حضور تماشاگر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تحت نظارت دقیق فدراسیون پزشکی ورزشی مجاز شمرده شد.

این در حالی است که به تازگی و طبق اعلام مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز، با توجه به اینکه استان تهران در منطقه زرد از نظر شیوع ویروس کرونا قرار دارد، مجوز برگزاری مسابقات لیگ در این استان با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا صادر شده است.

آخرین تصمیمات در مورد فعالیت‌های ورزشی در تاریخ ۹ خردادماه اتخاذ شد و ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش در اطلاعیه شماره ۱۶ خود اعلام کرد که در تمامی شهرهای سفید هیچ گونه محدودیتی در ارتباط با فعالیت باشگاه‌های رشته‌های مختلف ورزشی و استخرها وجود ندارد و در مناطق زرد فعالیت باشگاه‌های ورزشی در تمامی رشته‌ها غیر از بوکس، تکواندو (کیوروگی یا بخش مبارزه)، کاراته (بخش کومیته یا مبارزه)، جودو، کبدی، کشتی، ووشو (بخش ساندا یا مبارزه) و سبک‌های برخوردی تحت پوشش فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی، کونگ‌فو و هنرهای رزمی و انجمن‌های رزمی در فدراسیون انجمن‌های ورزشی و استخرهای سرپوشیده آزاد است.

همچنین در این اطلاعیه اعلام شد که در شهرهای قرمز فعالیت تمامی استخرها (اعم از روباز و سرپوشیده) و ورزش‌های غیرمجاز در شهرهای زرد ممنوع است و در شهرهای قرمز فعالیت رشته‌های اسکواش، بدنسازی و پرورش اندام، بسکتبال، هندبال، فوتسال و شمشیربازی به شرط اخذ تاییدیه فضای فیزیکی از مراکز بهداشت شهرستان و دانشگاه های علوم پزشکی یا دفاتر خدمات سلامت بلامانع است و در شهرهای قرمز نیز فعالیت مابقی رشته‌های ورزشی که پیش‌تر اعلام نشده از جمله فوتبال بلامانع است.

فاز بررسی در مورد برگزاری مسابقات در رشته‌های غیرفوتبالی

طبق پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، برگزاری مسابقات در سایر رشته‌های ورزشی به جز فوتبال وارد فاز جدیدی شده است و قرار است بررسی‌های مربوطه از سوی وزارت بهداشت، ‌ درمان و آموزش پزشکی، فدراسیون پزشکی ورزشی و به طور کلی ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش مدنظر قرار گیرد تا در این رابطه تصمیم‌گیری لازم صورت گیرد و در مورد رشته‌های غیر برخوردی در صورتی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت کرده و مجوز لازم را صادر کند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سرگیری این رشته‌ها و مسابقات آن‌ها از سوی ستاد ملی مقابله با گسترش کرونا در ورزش بلامانع اعلام خواهد شد.

مسئله قطعی نیز در مورد رشته‌های برخوردی است که طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، تعطیلی در مورد آن‌ها ادامه خواهد داشت و بنایی برای از سرگیری تمرینات و مسابقات آن‌ها وجود ندارد، بنابراین فعالیت باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های بوکس، تکواندو (کیوروگی یا بخش مبارزه)، کاراته (بخش کومیته یا مبارزه)، جودو، کبدی، کشتی، ووشو (بخش ساندا یا مبارزه) و سبک‌های برخوردی تحت پوشش فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی، کونگ‌فو و هنرهای رزمی و انجمن‌های رزمی در فدراسیون انجمن‌های ورزشی در شهرهای با وضعیت زرد و قرمز غیرمجاز تلقی می‌شود.