انجمن های تخصصی  فلش خور
آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟ (/showthread.php?tid=288184)آب به عنوان مایه حیات چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟ - آب قلیایی - 12-08-2020

آب ، این مایه حیاتی که شاید خیلی از ما هنوز در مصرف آن صرف جویی نمی کنیم متشکل از چیست؟ چرا انقدر اهمیت دارئ؟ آبی که شما به راحتی با آن دوش می گیرید و یا می نوشید در بسیاری از جاهای دنیا قابل دسترس نیست و در حدود ۲ میلیارد نفر هستند که در حسرت آب سالم بوده و آب مصرفی آنها حاوی سرب، حشرات، زباله، جیوه و فاضلاب می باشد.

آب با فرمول شیمیایی H2O برای بدن ضروری میباشد زیرا ۷۵ درصد وزن بدن هر شخص با توجه به سنی که دارد از این ماده تشکیل شده است. آب آشامیدنی سالم تمام مواد مغذی مورد نیاز بافت های گوناگون بدن را جا به جا کرده و کمک می کند تا بدن یک تعادل مناسبی از آب و نمک داشته باشد و حتی از کلیه بافت ها و استخوان های بدن هم محافظت می کند.

آیا آب موجود در طبیعت خالص هست؟
آب موجود در طبیعت خالص نیست و حاوی مواد معدنی و املاحی است که در آن حل شده اند. آبی که مواد معدنی زیادی دارد، آب سخت نامیده می شود.
صابون و پودرهای شوینده در چنین آبی به خوبی کف نمی کنند.
آب سخت دو نوع است:
نوع اول،: آبی است که بی کربنات کلسیم و منیزیم در آن حل شده است. این املاح را می توان با جوشاندن آب از آن جدا کرد.
نوع دوم،: آبی است که حاوی کلرید، سولفات کلسیم و منیزیم است. برای برطرف کردن سختی چنین آبی باید آن را با کربنات سدیم مخلوط کرد.

آب قلیایی
آب قلیایی دارای pH بالاتر از آب شیر معمولی است و حاوی مواد معدنی قلیایی و پتانسیل اکسداسیون احیا (orp) منفی دارد.
طرفداران آب قلیایی
این واقعیت که این نوع آب از pH سطح بالاتری برخوردار است باعث شده است به خنثی کردن اسید در بدن کمک کند ، به کند شدن روند پیری یا حتی جلوگیری از سرطان نقش بسزایی داشته باشد. آب قلیایی آبی بی ضرر و دارای استاندارد از وزارت بهداشت است.