انجمن های تخصصی  فلش خور
دلیل گرسنگی زیاد خانم ها چیست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: پزشکی (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: دلیل گرسنگی زیاد خانم ها چیست؟ (/showthread.php?tid=290662)دلیل گرسنگی زیاد خانم ها چیست؟ - جاویدم - 24-10-2020

دلیل گرسنگی زیاد خانم ها چیست؟ 1
خانم هایی که مدام گرسنه می شوند باید عادات غذایی خود را تغییر بدهند. ممکن است دلیل زیاد گرسنه شدن برنامه غذایی باشد.
اگر همیشه گرسنه هستید بخوانید
دقیقا 2 ساعت و 36 ثانیه از آخرین وعده غذایی تان گذشته است. این را به خاطر نگاه کردن مداوم به ساعت در خاطر دارید. هوس کردن، برای شما یک روشی از زندگی است. معده تان مانند یک دبه بی انتها است و حتما باید دو بار شام بخورید و گرسنه شدن حس همیشگی شما است.
دکتر پیک نویسنده کتاب درمان گرسنگی دلایل اصلی گرسنه بودن خانم ها را برای ما شرح می دهد.
دلیل اینکه همیشه گرسنه هستید
1:شما متابولیسم سریعی دارید
بعضی از خانم ها به لطف ژنتیکشان خوش شانس آفریده شده اند. بعضی های دیگر سخت تمرین می کنند و عضله می آوردند و اینگونه متابولیسم شان را سرعت می بخشند. و البته هر چه سوخت و ساز بدن تان سریع تر باشد، به سوخت بیشتری هم نیاز دارید. طبق یک تحقیق از دانشگاه ورمونت، تقریبا 32 درصد مردم متابولیسمی دارند که بیش تر از 8 درصد متغیر ( بالاتر یا پایین تر) از متوسط جمعیت است. بنابراین داشتن متابولیسم سریع ممکن است روزانه 100 تا 400 کالری اضافه تر بسوزاند. این مقداری نیست که شما آرزویش را دارید اما دلیل این است که چرا دوست دارید لازانیا را به عنوان شام دوم بخورید.
2:شما غذاهای فرآوری شده می خورید
غذاهای فرآوری شده مانند نان سفید، کلوچه و حتی سس سالاد، قند خون تان را بالا می برد وباعث در هم شکستنش می شود و شما را گرسنه تر از قبل از خوردن این چیز ها می کند. تحقیقی که در مجله بین المللی آبسیتی منتشر شد نشان می دهد که غذاهای پر چرب و پر قند در قسمت تنظیم حالت مغز دخالت می کند و علائمی مانند افسردگی و پر خوری را پدیدار می کند. شکر فرآوری شده به خاطر تاثیر قوی اش روی قسمت پاداش مغز، رایج ترین دلیلی است که اشتهای مردم در طول روز بالا باقی می ماند. مقدار استفاده از غذاهای بسته بندی شده را محدود کنید و سعی کنید تا می توانید از کربوهیدرات های غلاتی استفاده کنید.
دلیل گرسنگی زیاد خانم ها چیست؟ 1
دلایل گرسنگی
3:هورمون های تان نامیزان است
سندروم پیش از قاعدگی یک دلیل است اما بعضی از مسائل هورمونی ممکن است باعث شوند که شما در تمام طول ماه گرسنه باشید. پر کاری تیروئید یکی از مشکلات رایج هورمونی است که باعث گرسنگی می شود. وقتی هورمون های تیروئید بالا باشند ، عملکرد حیاتی بدن نیز سرعت می گیرد و شما بیش از آنچه که باید انرژی از دست می دهید. ممکن است بر اثر عملکرد نادرستتیروئید بیماری هایی بگیرید که یکی از رایج ترین آنها پر کاری تیروئید است. بیماری کمی قند خون و دیابت هم می تواند باعثگرسنگی شود. اگر احساس می کنید شامل یکی از موارد بالا می شوید، با دکترتان راجع به عملکرد نادرست و نامیزانی هورمون های تان صحبت کنید.
4:شما گرسنگی را با اشتها اشتباه می گیرید
متاسفیم که خیلی رک می گوییم اما اکثر خانم هایی که احساس گرسنگی می کنند در واقع فقط دوست دارند که چیزی بخورند و گرسنه نیستند. دکتر پیک می گوید:گرسنگی یک احساس بیولوژیکی اولیه همراه با علائمی مانند سر درد، لزرش و انقباضات روده است که باعث سر و صدای معده می شود. اشتها یک احساس روانی است که شما خواهان یک غذای خاصی هستید و به دنبالش می روید.
علت گرسنگی بیش از حد در برخی از زنان چیست؟
منبع : مدآنلاین