انجمن های تخصصی  فلش خور
بررسی نوسانات قیمت سایپا در آذر 1399 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: ماشین ها و موتور های روز دنیا (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: بررسی نوسانات قیمت سایپا در آذر 1399 (/showthread.php?tid=292058)بررسی نوسانات قیمت سایپا در آذر 1399 - saraamini - 08-12-2020

آبان ماه تجربه‌ی جدیدی از شرایط حاکم بر بازار خودرو در تمام سال رقم خورد. جو روانی ناشی از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به گونه‌ای در بازار اثر گذاشت که همه گروه‌های داخلی و خارجی با کاهش قیمت روز خودرو قابل ملاحظه‌ای همراه شدند. اتفاقی که از ابتدای سال جاری با یک سد مقاومتی همراه بود. در واقع افزایش قانونی قیمت از سوی خودروسازها و افزایش غیرقانونی قیمت‌ها توسط دلالان، آرزوی رسیدن به قیمت روز خودرو ایده‌آل را به امری محال تبدیل کرده بودند.

بررسی نوسانات قیمت سایپا در آذر 1399 1

آیا ریزش قیمت روز خودرو ادامه‌دار خواهد بود؟

اما سوال مهمی که برای خریداران و فروشندگان خودرو مطرح است این است که آیا بازار خودرو ثبات نسبی را تجربه خواهد کرد؟ بهترین زمان برای یک معامله دوسرسود کی خواهد بود؟

قیمت روز خودرو به نقل از رییس کل بانک مرکزی قرار است با قدرت و توان بیشتری کاهش بیابد و یا با همین نرخ ارز تثبیت شود. براساس این وعده به این زودی‌ها در بازار خودرو نیز نوسانات شدید قیمتی تکرار نمی‌شود و در نتیجه ریسک در بازارها پایین خواهد آمد. حداقل به این زودی‌ها قرار نیست بازارهای داخلی درگیر نوسانات شدید قیمت روز خودرو شوند و فرصت خوبی برای خرید و فروش خودرو برای افراد پیش آمده است.

اما غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت ارز در ایران، همواره فروشندگان و خریداران خودرو را در نگرانی ثبات و یا افزایش قیمت روز خودروها نگه می‌دارد چرا که تجربه ماه‌های گذشته ثابت کرده که قیمت روز خودرو در کشور کاملا وابسته به نوسانات قیمت ارز در بازار است؛ شاهد عینی این ماجرا نیز نزولی شدن قیمت روز خودرو در بازار خودرو طی دو هفته گذشته بود.

از قیمت روز خودرو سایپا چه خبر؟

قیمت خودرو سایپا که با تنوع کمتر نسبت به دیگر خودروهای ملی در حال معامله هستند نیز مثل بقیه روند نزولی را در پی داشته است. البته که پراید دردسرساز در این چند روز اخیر چند میلیون تومانی گران‌تر شده است ولی بقیه خودروهای سایپا همچنان رو به کاهش دارند. فرصت‌های فروش فوق‌العاده این کمپانی نیز می‌تواند به این روند کاهشی قیمت روز خودرو سایپا کمک کند تا به زودی به ثبات در این بازار برسیم.

بررسی نوسانات قیمت سایپا در آذر 1399 1