انجمن های تخصصی  فلش خور
سامسونگ علت حذف آداپتور شارژر و ایرفون سیمی از گلکسی S21 را توضیح داد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: موبایل (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: معرفی گوشی و اخبار موبایل (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: سامسونگ علت حذف آداپتور شارژر و ایرفون سیمی از گلکسی S21 را توضیح داد (/showthread.php?tid=293012)سامسونگ علت حذف آداپتور شارژر و ایرفون سیمی از گلکسی S21 را توضیح داد - ғαறØᴜs_ραѕѕeя_βყ - 20-01-2021

شایعاتی که بسیاری از طرفداران امیدوار بودند صحیح نباشد، درست از آب درآمد. سامسونگ به فاصله چند ماه پس از تمسخر اپل به خاطر حذف آداپتور شارژر از جعبه سری آیفون ۱۲، حالا خودش با اقدامی مشابه این وسیله را از جعبه سری گلکسی اس ۲۱ حذف کرده است.

سامسونگ علت حذف آداپتور شارژر و ایرفون سیمی از گلکسی S21 را توضیح داد 1

اپل در مراسم رونمایی از سری آیفون ۱۲ دلایل زیست محیطی را به عنوان علت حذف آداپتور شارژر اعلام کرد. سامسونگ در این زمینه هم با تکیه بر استدلالی مشابه سعی دارد تصمیم خود را برای طرفدارانش موجه کند. این شرکت در بیانیه‌ای پیرامون این اتفاق می‌گوید:
نقل قول:
ما متوجه شدیم که کاربران بیشتر و بیشتری از همان لوازم جانبی قبلی خود استفاده می‌کنند و سعی دارند با اتخاذ تصمیمات پایا عادات بازیافت‌پذیری بهتری را ترویج دهند. به همین منظور و برای حمایت از جامعه کاربران گلکسی اقدام به حذف آداپتور شارژر و ایرفون از جدیدترین سری گوشی‌های هوشمند گلکسی کردیم.
ما باور داریم که حذف تدریجی آداپتور شارژر و ایرفون از داخل جعبه محصولات می‌تواند به حل مشکلات مصرف پایا کمک کند و فشاری را از روی دوش مصرف‌کنندگان بردارد که هر بار با دریافت شارژرهای غیرضروری در موبایل‌های جدید به آن‌ها تحمیل می‌شد.
ما از سال ۲۰۱۷ مشغول استفاده از درگاه‌های استاندارد USB-C هستیم، بنابراین شارژرهای قدیمی همچنان می‌توانند با مدل‌های جدید محصولات گلکسی استفاده شوند.
شاید تنها نکته متفاوت در رویکرد سامسونگ کاهش نسبی قیمت در مقایسه با نسل قبلی پرچمداران این شرکت باشد. البته این قضیه تنها از یک بُعد قابل بررسی نیست، چون برای مثال گلکسی اس ۲۱ قاب پلاستیکی دارد ولی گلکسی اس ۲۰ قاب شیشه‌ای داشت. علاوه بر این، شکاف کارت microSD هم از سری جدید گوشی‌های سامسونگ حذف شده است.
این شرکت حالا شارژر سریع جداگانه ۲۵ واتی خود را که قبلا با قیمت ۳۵ دلار عرضه می‌شد با قیمت ۱۹ دلار به دست مشتریان می‌رساند. جعبه سری گلکسی اس ۲۱ اکنون فقط شامل یک کابل USB-C، یک سوزن سیم کارت و یک دفترچه راهنمای سریع است.
با تمام این تفاصیل، سامسونگ تصمیم خود را گرفته و راهی جز پذیرش آن وجود ندارد. به نظر می‌رسد که پس از اپل و حالا سامسونگ شرکت‌های بیشتر و بیشتری به این سمت حرکت می‌کنند و در نهایت آداپتور شارژر و ایرفون سیمی هم مثل جک هدفون به تاریخ می‌پیوندند.
سامسونگ علت حذف آداپتور شارژر و ایرفون سیمی از گلکسی S21 را توضیح داد 1