انجمن های تخصصی  فلش خور
درد قفسه سينه هنگام خواب - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: پزشکی (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=57)
+--- موضوع: درد قفسه سينه هنگام خواب (/showthread.php?tid=293758)درد قفسه سينه هنگام خواب - Emmɑ - 09-02-2021

درد قفسه سينه هنگام خواب 1
بیدار شدن از درد در قفسه سینه می تواند نگران کننده باشد. ممکن است درد ناشی از مشکل جزئی مانند استرس یا سوء هاضمه باشد و همچنین ممکن است درد ناشی از یک مشکل جدی مانند حمله قلبی یا آمبولی ریوی باشد، درد قفسه سینه همیشه باید جدی گرفته شود.


علل ناراحتی و درد در قفسه سینه شامل اختلالات و بیماری‌هایی است که دیواره قفسه سینه را گرفتار می‌کند، شایع‌ترین علل درد در این ناحیه شامل بیماری‌های قلبی، ریوی، گوارشی، عروقی، عضلانی-اسکلتی، عفونی، اختلالات عاطفی و روانی و بدخیمی‌های دیگر می‌شود.

اگر درد بیش از چند دقیقه بیشتر طول بکشد ، بهترین کار مراجعه به پزشک است. به تشخیص خود اعتماد نکنید.دلایل مرتبط با قلب

حمله قلبی: هنگامی که شریان تامین کننده اکسیژن به عضله قلب شما مسدود شود ، دچار حمله قلبی می شوید. این انسداد اغلب به دلیل لخته شدن خون است .آنژین : آنژین درد در قفسه سینه است که در اثر کاهش جریان خون به قلب شما ایجاد می شود. این غالباً در اثر ایجاد پلاک در شریانهایی که خون را به قلب شما منتقل می کنند ایجاد می شود.پریکاردیت: التهاب در کیسه اطراف قلب شما پریکاردیت نامیده می شود. معمولاً دردی ایجاد می شود که هنگام نفس کشیدن یا دراز کشیدن ، بدتر می شود.میوکاردیت: اگر عضله قلب شما (میوکارد) ملتهب شود ، می تواند باعث ایجاد ریتم سریع یا ضربان غیر طبیعی قلب شود که به آن آریتمی گفته می شود.برش یا پارگی آئورت: این وضعیت تهدیدکننده زندگی هنگامی اتفاق می افتد که لایه های داخلی آئورت (شریان اصلی منتهی از قلب شما ) جدا شده است.دلایل مرتبط با هضم :

سوزش سر دل: نشانه ای از ریفلاکس اسید یا بیماری ریفلاکس معده (GERD) ، سوزش سر دل به این دلیل است که اسید معده به داخل لوله می رود و گلو را به معده شما وصل می کند. این امر آستر را تحریک می کند و باعث سوزش و درد در قفسه سینه می شود.اختلال بلع : اصطلاح اختلالات بلع ، دیسفاژی معمولاً در بالای گلو یا دورتر از مری تأثیر می گذارد و بلع مشکل و دردناک می شود.پانکراتیت: هنگامی که لوزالمعده شما (غده بزرگی که در پشت معده شما قرار دارد) ملتهب می شود ، می تواند منجر به درد فوقانی شکم شود که می تواند به سمت قفسه سینه تابیده شود.سنگ کیسه صفرا : سنگ کیسه صفرا و التهاب کیسه صفرا می تواند باعث درد شکم شود که تا سینه شما گسترش می یابد.علل مرتبط با تنفس :


آمبولی ریوی : هنگامی که یک لخته خون در شریان در یکی از ریه های شما قرار می گیرد و جریان خون به بافت ریه را مسدود می کند ، به آن یک آمبولی ریوی گفته می شود. معمولاً باعث سفتی و درد قفسه سینه می شود که احساس حمله قلبی می کند.ذات الجنب : هنگامی که پلور (غشایی که ریه های شما را احاطه کرده و دیواره داخلی حفره سینه شما را ردیف می کند) ملتهب می شود ، می تواند باعث درد قفسه سینه شود که هنگام سرفه یا استنشاق افزایش می یابد.

فشار خون ریوی : فشار خون بالا در شریان های ریوی - رگ های خونی که خون را به ریه ها منتقل می کنند - به فشار خون ریوی گفته می شود. این می تواند به همراه ضربان قلب مسابقه ، احساس سستی در سینه شما ایجاد کند.سرطان ریه: سرطان ریه رشد غیر طبیعی سلول در ریه های شما است که با عملکرد سالم ریه های شما تداخل دارد. سرطان ریه معمولاً باعث درد قفسه سینه می شود که با تنفس عمیق یا سرفه افزایش می یابد.ریه فرو ریخته : پنوموتوراکس نیز نامیده می شود ، هنگامی که هوا به فضای بین ریه و دیواره قفسه سینه شما نشت می کند ، ریه سقوط می کند و دیواره قفسه سینه هنگامی که نفس می کشید ، از گسترش ریه خود جلوگیری می کند.علل دیگر درد قفسه سينه:
کاستوکندریت: هنگامی که غضروف دنده شما ملتهب می شود ، به آن کاستوکندریت گفته می شود. این حالت می تواند باعث درد شود که شبیه حمله قلبی باشد ، خصوصاً هنگامی که غضروفهایی که به دنده های شما به استخوان سینه شما می پیوندند.حمله هراس : اگر درد قفسه سینه همراه با ضربان قلب تند ، نفس کشیدن سریع و تعریق زیاد داشته باشید ، ممکن است دچار حمله هراس شوید. حملات هراس نیز اغلب شامل سرگیجه ، حالت تهوع و احساس ترس شدید است.آسیب : آسیب دیدگی مانند فشار عضلانی یا دنده شکسته می تواند باعث درد قفسه سینه شود. هنگام خواب ، حرکاتی مانند پیچاندن یا چرخاندن قسمت بالای بدن شما می تواند ناراحتی را شدت بخشد و در نتیجه از خواب بیدار شود و درد قفسه سینه به وجود آید.