انجمن های تخصصی  فلش خور
فوری: ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فوتبال و سایر ورزش ها (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: فوری: ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد (/showthread.php?tid=296462)فوری: ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد - THEDARKNESS - 19-04-2021

رسانه‌های انگلیسی اعلام کردند که ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی تاتنهام، از این باشگاه اخراج شد.
فوری: ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد 1
به گزارش "ورزش سه"، مورینیو در میانه‌های فصل قبل جانشین مائوریسیو پوچتینو شد تا آرزوهای هواداران تاتنهام برای کسب جام را برآورده کند. تیم او فصل قبل در نهایت در رتبه ششم قرار گرفت و به لیگ اروپا راه پیدا کرد اما در این فصل تاتنهام نمایش‌های پرانتقادی داشت و در لیگ برتر خیلی زود از جمع مدعیان قهرمانی دور افتاد و در لیگ اروپا نیز با شکست تحقیرآمیز 3-0 مقابل دینامو زاگرب، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
البته تاتنهام با هدایت مورینیو به فینال جام اتحادیه رسید؛ دیداری که کمتر از یک هفته دیگر برگزار می‌شود اما مورینیو فرصت حضور در آن نبرد مقابل منچسترسیتی را از دست داد.

علاوه بر این مورینیو به دلیل انتقادهای بیش از اندازه از بازیکنانش در رسانه‌ها، رابطه خوبی با تعدادی از آنها نداشت و مدیران باشگاه هم نگران بودند اظهارنظرهای او باعث اختلاف در تیم شده است.
فوری: ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد 1

در بیانیه باشگاه تاتنهام آمده است:" باشگاه امروز اعلام می کند که ژوزه مورینیو و کادر فنی‌اش، ژوائو ساکرامنتو، نونو سانتوس، کارلوس لالین و جیووانی سرا از پست‌شان کنار گذاشته شدند.

دنیل لوی، رئیس باشگاه گفت:" ژوزه و کادر فنی اش در یکی از چالش برانگیزترین دوره های باشگاه، همراه ما بود. ژوزه یک حرفه ای تمام عیار است که در دوره پاندمی کرونا، انعطاف پذیری بالایی نشان داد. از جنبه شخصی، من از کار با او لذت بردم و افسوس می خورم که شرایط آنطور که هر دو فکر می کردیم، پیش نرفت. همیشه از او به گرمی در اینجا استقبال خواهیم کرد و باید از او و کادر فنی شان به دلیل همکاری شان تشکر کنیم."
فوری: ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد 1
میسون 29 ساله که بین سال‌های 2008 تا 2016 برای تاتنهام بازی کرد، سابقه مربیگری در تیم‌های جوانان این باشگاه را هم دارد.
با جدایی مورینیو قرار است رایان میسون و کریس پاول، کمک های تیم، تا پایان فصل هدایت تاتنهام را برعهده داشته باشند. سفیدهای لندنی با کادر فنی جدید اولین بازی شان را روز چهارشنبه مقابل ساوتهمپتون انجام خواهند داد.

برخی شایعات ابتدا حاکی از مخالفت مورینیو با ایده برگزاری سوپرلیگ و اخراج او به او این علت بود. اما میگل دلانی خبرنگار ایندپندنت و فابریتزیو رومانو اعلام کردند این تصمیم به علت نتایج ضعیف اخیر تاتنهام و خدشه دار شدن ارتباط او با بازیکنان در روز جمعه گرفته شده و ربطی به مخالفت احتمالی این سرمربی پرتغالی با برگزاری سوپرلیگ ندارد.

در حال حاضر گمانه زنی جدی در مورد اخراج مورینیو و موضوع سوپرلیگ اروپایی در رسانه ها شکل گرفته است و بسیاری این تصمیم باشگاه را ناشی از مخالفت او با طرح حضور تاتنهام در سوپرلیگ اروپایی می دانند. یکی از منابع خبری ادعا کرده مورینیو از تمرین دادن بازیکنان پس از انتشار خبر رسمی ایجاد سوپرلیگ اروپایی خودداری کرده و همین مسئله باعث اخراج وی شده است، اما تا زمانی که خود او در این زمینه اظهار نظر نکند، همه چیز مبهم خواهد بود