انجمن های تخصصی  فلش خور
اشتباهات رایج و مخرب کنکوری ها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: علم، فرهنگ، هنر (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- انجمن: تحصیلات دانش آموزی و دانشجویی (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=64)
+--- موضوع: اشتباهات رایج و مخرب کنکوری ها (/showthread.php?tid=298335)اشتباهات رایج و مخرب کنکوری ها - מַברִיק - 17-11-2021

اشتباهات رایج و مخرب کنکوری ها 1

اشتباهات رایج و مخرب کنکوری ها

اشتباهات این سال های دانش آموزان به حدی رسیده که لازم دانستیم با ذکر چند مورد از آن ها شاید تلنگری باشیم که شما در دام ها و حواشی کنکور نیفتید .

1. جایگزینی زحمت کشیدن با هزینه کردن :

تفکری که شاید امروزه بر ذهن بسیاری ای از دانش آموزان و حتی خانواده ها غالب گشته در همین رابطه است و فکر میکنند با کلاس های کمک آموزشی متعدد و هزینه های نامتعارف و بدون تلاش و زحمت میتوان به نتیجه رسید.
فراموش نکنید هیچ چیز بدون سختی به دست نمی آید و یکی از لازمه های کنکور هم همین سختی کشیدن و دست نکشیدن است .

2. کمیت را فدای کیفیت کردن:

یکی دیگر از باور های غلط که گریبان گیر دانش آموزان شده این است که فکر میکنند تنها راه موفقیت کنکور کسب درصد ۱۰۰ در اکثر دروس است که این خود میتواند موجب بی انگیزگی و سطحی نگر شدن شان گردد. در حالی که گاهی اوقات حذف برخی دروس ولی عمقی خواندن بقیه ی مطالب بسیار کمک کننده است .

3. توجیه به جای تمرین :

نگرش به آزمون های آزمایشی در هر دوره ای باید به گونه ی یک سکوی پرتاب و حرکت رو به جلو باشد و نتیجه ی بد کسب شده در آزمون ها نباید به هیچ وجه توجیه شوند ، به هیچ عنوان بهانه نیاورید و فقط به فکر جبران و عیب یابی باشید

4. کتاب ها و منابع نادرست :

همان طور که کتاب های کمک آموزشی و DVD های آموزشی میتوانند یکی از بهترین یاور های یک دانش آموز کنکوری باشند در صورت انتخاب اشتباه به همان اندازه هم میتوانند او را سر در گم کنند .
یک مشاور با تجربه در این مسیر شاید بهترین فرد برای مشورت کردن در رابطه با کتب کمک درسی باشد .

5. مرور نکردن :

همه دانش آموزا می دونن که اگه مرور نکنن، مطالب توی کنکور یادشون نمیاد و نمی تونن تست بزنن. اما همیشه ترس از اینکه مطالب بمونه و نتونن تموم کنن باعث میشه بجای وقت گذاشتن برای مرور، تمام وقت خودشون رو برای خوندن مطالب جدید بذارن که موجب تثبیت نشدن مطالب قبلی در ذهن میشه و فقط یک حجم زیادی از مطلب رو به ذهنشون وارد میکنن که نمیتونن ازشون در تست استفاده کنند.