انجمن های تخصصی  فلش خور
بیوگرافی کِیرا رایتن (Keira Christina Righton) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های تخصصی فلش خور (http://www.flashkhor.com/forum)
+-- انجمن: مسائل متفرقه (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: فیلم و سینما (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=22)
+---- انجمن: بیوگرافی بازیگران و هنرپیشگان (http://www.flashkhor.com/forum/forumdisplay.php?fid=53)
+---- موضوع: بیوگرافی کِیرا رایتن (Keira Christina Righton) (/showthread.php?tid=298953)بیوگرافی کِیرا رایتن (Keira Christina Righton) - †ᴾᴼᴵˢᴼᴺ† - 27-11-2022

کِیرا کریستینا رایتن (انگلیسی: Keira Christina Righton؛ پیش از ازدواج نایتلی؛ زادهٔ ۲۶ مارس ۱۹۸۵) بازیگر انگلیسی است. او در فیلم‌های مستقل و بلاکباسترها حضور داشته و عمدتاً برای بازی در درام‌های دورانی شهرت دارد. نایتلی جوایز مختلفی برنده شده و همچنین نامزد دریافت دو جایزهٔ اسکار، سه جایزهٔ بفتا و سه جایزهٔ گلدن گلوب بوده‌است. او در سال ۲۰۱۸ به‌پاس خدماتش در هنرهای نمایشی و خیریه، به مقام افسر والا مقام امپراتوری بریتانیا منصوب شد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیوگرافی کِیرا رایتن (Keira Christina Righton) 1


زادهٔ : ۲۶ مارس ۱۹۸۵ ‏(۳۷ سال)لندن، انگلستان
تحصیلات : مدرسهٔ تدینگتون
پیشه : بازیگر
سال‌های فعالیت : ۱۹۹۳–اکنون
همسر(ها) : جیمز رایتن (ا. ۲۰۱۳)
فرزندان : ۲
والدین:
ویل نایتلی (پدر)
شارمن مک‌دونالد (مادر)


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیوگرافی کِیرا رایتن (Keira Christina Righton) 1


والدین نایتلی ویل نایتلی و شارمن مک‌دونالد هر دو بازیگر هستند. او در لندن به دنیا آمد و در شش سالگی صاحب یک مدیر برنامه شد. نایتلی در ابتدا به کارهای تبلیغاتی و فیلم‌های تلویزیونی مشغول بود و مدتی بعد در نقش کوتاه ندیمهٔ پدمه آمیدالا در فیلم اپرای فضایی جنگ ستارگان: قسمت اول – تهدید شبح (۱۹۹۹) ظاهر شد. فعالیت برجستهٔ او در فیلم ورزشی مثل بکام کات‌دار بزن (۲۰۰۲) بود که در آن نقش فوتبالیستی تام‌بوی را ایفا می‌کند و در سال ۲۰۰۳ برای بازی در نقش الیزابت سوآن در مجموعهٔ فانتزی دزدان دریایی کارائیب با نام دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه به شهرت بین‌المللی دست یافت. در همان سال، او در کمدی رمانتیک در واقع عشق ظاهر شد و از سوی نشریهٔ هلو! لقب یک ستارهٔ نوجوان آینده‌دار را گرفت.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیوگرافی کِیرا رایتن (Keira Christina Righton) 1


نایتلی برای به تصویر کشیدن الیزابت بنت در درام عاشقانهٔ غرور و تعصب (۲۰۰۵) نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر زن شد. او در شماری از فیلم‌ها با ژانر مرتبط به تاریخی مانند تاوان (۲۰۰۷)، دوشس (۲۰۰۸) و آنا کارنینا (۲۰۱۲) ایفای نقش کرد. سپس به تجربهٔ فیلم‌های امروزی پرداخت و در کمدی-درام دوباره شروع کن (۲۰۱۳) و فیلم تریلر جک رایان: سرباز سایه (۲۰۱۴) ظاهر شد. نایتلی با بازی در نقش ریاضی‌دان جون کلارک در بازی تقلید (۲۰۱۴) به فیلم‌های تاریخی بازگشت که نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و نویسنده کولت را در فیلم کولت (۲۰۱۸) به تصویر کشید.

نقش‌های نایتلی در تئاتر شامل مردم‌گریز در سال ۲۰۰۹ و ترز راکن در سال ۲۰۱۵ می‌شود. او به دلیل موضع صریح خود در مورد مسائل اجتماعی شناخته شده‌است و با سازمان‌های عفو بین‌الملل، آکسفام و کمیک رلیف همکاری کرده‌است. او با موسیقی‌دان، جیمز رایتن ازدواج کرده‌است و از او دو دختر دارد.