امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برترین سلاح های جهان

سلاح های جنگی نزدیک ترین دوست سربازان در میادین جنگی هستند و با وجود پیشرفت ها و تحولات عظیمی که در زمینه تاکتیک های نظامی و ادوات جنگی در 100 سال اخیر به وجود آمده، اما هنوز هم تفنگ ها نقش موثری در خطوط مقدم ایفا می کنند.

متخصصان تسلیحات نظامی در شبکه تلویزیونی دیسکاوری با بررسی تفنگ هایی که تاکنون ساخته شده اند، 10 تفنگ برتر تاریخ را معرفی کردند.برخی از این سلاح‌ها از زمان جنگ‌های جهانی تاکنون مورد استفاده‌اند اما هنوز در رده‌بندی مرگبارترین ها، جایگاه خود را از دست نداده‌اند.

رده بندی برترین ها را از رتبه دهم آغاز می کنیم:

1.ام 14 (M14) :

مشخصات فنی :

نوع : نیمه اتوماتیک

کالیبر: 7.62 * 51 میلیمتر

تعداد شلیک : 700 تا 750 گلوله در دقیقه

در اواخر جنگ جهانی دوم از آنجایی که سربازان پیاده نظام آمریکایی مجبور بودند همزمان 4 نوع سلاح مختلف را به همراه مهمات با خود حمل کنند، طراحان تسلیحات به فکر تفنگی افتادند که در آن قابلیت های موجود را جمع کنند که در نهایت، نتیجه مطالعات آنها به ساخت تفنگ ام 14 انجامید. نخستین کاربرد این تفنگ در یورش نیروهای آمریکایی به ویتنام بود، عملکرد ام 14 فوق العاده اما اکثر سربازان از وزن زیاد آن گلایه داشتند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برترین سلاح های جهان 1

2. اس.تی.جی 44

مشخصات فنی :

نوع : نیمه خودکار یا خودکار

کشور سازنده : آلمان

کالیبر :7.92 *33 میلیمتر

ظرفیت خشاب : 30 تایی

تعداد شلیک : 500 گلوله در دقیقه

ورماخت (Wehrmacht) یا همان ارتش آلمان در سال های 1935 تا 1945، بعد از عملکرد ناموفق سلاح موزر (Mauser) در میادین جنگ، تصمیم به ساخت سلاح جدیدی گرفت. نام این سلاح جدید را نازی ها تفنگ تهاجمی (Strurmgewehr به زبان آلمانی( گذاشتند. علت محبوبیت این تفنگ، کم شدن قطر کالیبر آن و در نهایت افزایش برد موثر و کاهش وزن مهماتی بود که سربازان مجبور بودند آنها را حمل کنند. قابلیت های این تفنگ آن قدر زیاد بود که نازی ها افسوس می خوردند که چرا زودتر آن را تولید نکردند. هرچند اس.تی.جی 44 در سال 1944 یعنی یک سال پیش از پایان جنگ جهانی دوم به میدان جنگ آمد اما نقش موثر آن تا مدت ها در خاطره آلمانی ها باقی ماند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برترین سلاح های جهان 1

3. 1903 اسپرینگفیلد (1903 Springfield) :

مشخصات فنی :

نوع : گلنگدن دستی

کشور سازنده : آمریکا

کالیبر : 7.62*63 میلیمتر

ظرفیت خشاب : 5 تایی

تعداد شلیک : 10 گلوله در دقیقه

در نبرد آمریکایی – اسپانیایی ، نیروهای آمریکایی به شدت از عملکرد ضعیف تفنگ های نروژی کرگ یورگنسان کلافه شده بودند، با قرض گرفتن فناوری تفنگ های آلمانی آن زمان به نام موزر، اسپرینگ فیلد را تولید کردند.

برترین سلاح های جهان 1

4. اشتایر آاوگ (Steyr AUG)

مشخصات فنی :

نوع : کاملا خودکار

کشور سازنده : اتریش

کالیبر : 5.56 *45 میلی متر

ظرفیت خشاب : 30 و 42 تایی

تعداد شلیک : 650 گلوله در دقیقه

این تفنگ برای اولین بار توسط ارتش اتریش در سال 1977 معرفی شد. ظاهر این تفنگ شباهت زیادی به سلاح های فیلم های علمی تخیلی است.

برترین سلاح های جهان 1

5. ماوزر K98K (برنو)

مشخصات فنی :

کشور سازنده : آلمان

کالیبر : 7.92 *57 میلیمتر

ظرفیت خشاب : 5 تایی

تعداد شلیک : 10 تا 15 گلوله در دقیقه

ماوزر K98K که در کشور ما به برنو معروف است برای نخستین بار در اواخر قرن نوزدهم میلادی معرفی شد. نسخه نهایی این تفنگ در طول جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت.

برترین سلاح های جهان 1

6. اف ان (FN FAL)

مشخصات فنی :

نوع : نیمه خودکار یا تمام خودکار

کشور سازنده : بلژیک

کالیبر : 7.62*51 میلی متر

ظرفیت خشاب : 20 تایی

تعداد شلیک : 650 تا 700 گلوله در دقیقه

بلژیکی ها با الهام از اس تی جی 44 نازی ها، این تفنگ را طراحی کردند. با تولید این اسلحه طولی نکشید که آن به یکی از سلاح های کلاسیک دوران جنگ سرد تبدیل شد و در بیش از 50 کشور مورد استفاده قرار گرفت.

برترین سلاح های جهان 1

7. ام 1 گرند (M1 Garand) :

مشخصات فنی :

نوع : نیمه خودکار

کالیبر :7.62*63 میلی متر

ظرفیت خشاب : 8 تایی

تعداد شلیک: 30 گلوله در دقیقه

با ساخت این اسلحه در سال 1936 در مدت زمان کوتاه این تفنگ به یکی از موفق ترین و محبوب ترین سلاح های دنیا تبدیل شد. ام 1 اولین تفنگ موفق نیمه خودکار دنیا است که تا زمان بازنشستگی آن یعنی اوایل دهه 60 میلادی بالغ بر 6 و نیم میلیون از آن تولید شده است.

برترین سلاح های جهان 1

8. لی آنفیلد اس ام ال ای (Lee-Enfield SMLE)

مشخصات فنی :

کشور سازنده : انگستان

کالیبر: 7.7*56 میلی متر

ظرفیت خشاب : 10 تایی

تعداد شلیک : 15 تا 20 گلوله در دقیقه

این تفنگ از زمان آغاز جنگ جهانی اول تا سال 1956 در درگیری کانال سوئز به عنوان سلاح سازمانی ارتش پیاده نظام انگلستان شناخته شده است. خشاب این تفنگ ظرفیت 10 گلوله را در خود جا می داد و تا آن زمان تفنگی با این ظرفیت خشاب ساخته نشده بود.

برترین سلاح های جهان 1

9. ام 16 (M16)

مشخصات فنی :

نوع : نیمه خودکار یا تمام خودکار

کالیبر: 5.56*45 میلی متر

ظرفیت خشاب : 20 و 30 تایی

تعداد شلیک : 700 تا 950 گلوله در دقیقه

اگر چه مدتی طول کشید تا نواقص این اسلحه به طور کامل برطرف شوند، اما با ورود این تفنگ به میادین جنگی در اوایل دهه شصت میلادی و اثبات قابلیت های آن، تحسین همه کارشناسان نظامی را برانگیخت.

برترین سلاح های جهان 1

10. آ کا 47 (AK 47)

مشخصات فنی :

نوع : خودکار یا تمام خودکار

کشور سازنده : اتحاد جماهیر شوروی

کالیبر : 7.62*39 میلی متر

ظرفیت خشاب : 30 تایی

تعداد شلیک : 600 گلوله در دقیقه

آ کا 47 با رکورد تولید بیش از 75 میلیون قبضه در سراسر جهان به یکی از اسطوره های جنگ افزار تبدیل شده است. این تفنگ علاوه بر این که طراحی ساده دارد از قیمت پایین هم برخوردار است.

برترین سلاح های جهان 1
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، ...Sara SHZ... ، poya ، s love m ، .ali. ، cute flower ، Ali MuSiC ، white angel ، hossein. ، amir124 ، Senator✘Strong ، sorena800
آگهی
Steyr AUG چيزه خفنيه اگه خواستيد اينو بخريد
FN FAL ژ3 خودمونه
M14 جنو ميده واسه تك تير اندازي
M16 رو هم كه معرفي نميخواد خيلي معروفه
همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
پاسخ
سينا جان داداش اين سلاح ها زمانه خودشون خيلي خفن بودن منظور دانيال هم همين بود
الان سلاح هايه پيشرفته تري هست ولي كاربردشون زياد نيست پس هنوزم از اين سلاح ها به عنوان سلاح سازماني استفاده ميشه

پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت ، ارمين2012
(11-02-2012، 12:03)008 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سينا جان داداش اين سلاح ها زمانه خودشون خيلي خفن بودن منظور دانيال هم همين بود
الان سلاح هايه پيشرفته تري هست ولي كاربردشون زياد نيست پس هنوزم از اين سلاح ها به عنوان سلاح سازماني استفاده ميشه

دوست عزيز خبر دارمBig Grin
همين STG44 برترين اسلحه زمان خودش بود ولي همونطور كه گفتيد در حال حاضر اسلحه خوبي نيست
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط ارمين2012
ولي هنوزم بعضي هاش سلاح سازماني هستن اينو كه قبول داري؟
Lee-Enfield SMLE توي هند استفاده ميشه هنوز باورت ميشه؟!Confused

پاسخ
 سپاس شده توسط .ali. ، ارمين2012
خوب تو کشور هایی که
هنوز پیشترفتی نکرده
از این سلاح های قدیمی استفاده میشه
A little thought can make all the difference
پاسخ
 سپاس شده توسط dani gonderaz ، در جستجوی حقیقت ، ارمين2012
آگهی
ولي من از Steyr AUG بيشتر خوشم مياد نشونه گيري باهاش راحته قوي هم هست خيلي چيزه توپيه

پاسخ
 سپاس شده توسط dani gonderaz
M16 وak47 خیلی چیز باحالی هست
من خیلی از این دو تفنگ خوشم میاد
A little thought can make all the difference
پاسخ
سلاح سازماني u.s و روسيه
من سلاح هاي آلماني رو ترجيه ميدم البته انگليسي ها هم كارشون خيلي خوبه ولي مارمولك ها رو نميكنن

پاسخ
داداش دقيق ترين اسلحه ج ج 2
Bern:
برترین سلاح های جهان 1
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  -سه مدل از برترین جنگنده های آمریکا در دهه 1990-
  -چهار نوع از برترین هواگرد های نظامی آمریکا در دهه 1940-
  30 تا از قدرتمند ترین ارتش های جهان
  نسخه جدید سلاح «مصاف» رونمایی شد
  جنگنده نسل ششم نیروی هوایی آمریکا سلاح جنگ سخت نامیده شد
  نشنال اینترست سلاح مخفی جنگنده سوخو-57 را ارزیابی کرد
  سلاح مرگبار سپاه که قدرت نظامی ایران را به رخ می‌کشد + تصاویر
  سلاح آک-203 سلاح اصلی ارتش هند خواهد شد
  |سه نوع از برترین رایفل های تهاجمی ساخت بشر|
  |تاریخچه سلاح های هسته ای|

پرش به انجمن: