امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همه چیز درباره ی شیطان!!!

شیطان از گروه جنیان و از جنس اتش است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد . به همین دلیل عزازیل نام گرفت . حضرت علی (ع) فرمودند : « شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید . ». وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آن روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلیس . شیطان به خدا گفت : « من هفتاد هزار سال تو را عبادت کرده ام و خودت فرموده ای که هر کس مرا عبادت کند ، عبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم . » خداوند فرمودند : « هر چه می خواهی در دنیا به تو عطا می کنم . » شیطان گفت : اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم . خداوند فرمود : تا آن روز تو را مهلت می دهم . دوم اینکه در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی که برای هر یک از اولاد آدم ، دو فرزند را مسلط کنم . آنها را به گمراهی بکشانند . خداوند باز هم قبول کرد . سوم اینکه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانم او را به معصیت بکشانم .(امام علی (ع) در این باره می فرمایند :در بدن هر انسان یک فرزند (شیطان) از فرزندان ابلیس به صورت انگل وجود دارد که بر او مسلط است و قابل دیدن نیست) چهارم اینکه می خواهم اولاد آدم ما را نبینند ولی ما آنها را ببینیم . پنجم اینکه می خواهم به من قدرتی دهی که بهر شکلی که می خواهم درآیم و هر کجا که می خواهم بروم . ششم اینکه می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم یعنی حتی وقتی حضرت ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر می شود و انسان را وسوسه می کند . امام محمد باقر (ع) فرمودند : « هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه می شود و در آن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید و می گوید : « اگر بر من سجده کنی و کافر شوی این آب را به تو می دهم . » وقتی ناامید می شود شیطان آب را می ریزد و می گوید من از تو بیزارم و می رود . هفتم اینکه از تو می خواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم . خداوند در پایان می فرماید : « تمام خواسته هایت را برآورده می کنم ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم می فرستم . بعد شیطان می گوید : « ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه انسان ها را گمراه می کنم مگر عده معدودی که بنده خالص تو هستند . سپس گفت : حالا که مرا بیرون می کنی جائی برای زندگی کردنم معین کن . خداوند فرمودند : تو را در حمام ها و هر کجا که محل رفت و آمد مردم است ، قرار دادم . شیطان گفت : غذای من چه باشد ؟ خداوند فرمودند : سر هر سفره ای که نام من ( بسم الله الرحمن الرحیم ) برده نشود بنشین با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند ، غذا بخور . حضرت امام محمد باقر (ع) در اینباره می فرمایند : اگر اول غذا یادتان رفت « بسم الله الرحمن الرحیم» بگویید ، آخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده ، برگرداند . بعد شیطان گفت : « که من احتیاج به آب دارم . خداوند فرمود : آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد . بعد گفت : برای من کتابی قرار بده . خداوند فرمود : کتاب تو وشم ( خالکوبی ها(منظور خالکوبی های گمراه کننده) و کتاب های سحر و جادو ) . اولین کسی که سحر و جادو را به انسان آموخت شیطان بود . بعد شیطان گفت : برای من حدیثی قرار بده . خداوند فرمود : حدیث تو دروغ است بعد گفت : برای من دام و وسیله شکار قرار بده . خداوند فرمود : زنان را وسیله صید و بدام انداختن مردم قرار دادم(منظور زنان و دختران بدکاره(فاحشه) است) . روزی حضرت محمد (ص) شیطان را حاضر در مسجد الحرام دید . پیش او رفت و به او گفتند : ای ملعون چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت : از دست تو و امت تو ناراحتم . حضرت فرمود : چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت : چون این همه تلاش می کنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت می کنی و تمام زحمات مرا به هدر می دهی . به همین خاطر با تو دشمنم . حضرت فرمودند : از امتم چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت : امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارند . اول اینکه : وقتی به هم می رسند « سلام » می کنند که سلام اسم خداوند است و من از این اسم می ترسم . دوم اینکه : وقتی همدیگر را می بینند به یکدیگر « دست » می دهند و تا دستهایشان از هم درنیامده گناهشان بخشیده می شود . سوم اینکه : وقتی می خواهند غذا بخورند « بسم الله » می گویند و من دیگر نمی توانم غذا بخورم و گرسنه می مانم . چهارم اینکه : بعد از غذا خوردن « الحمدالله » می گویند . پنجم اینکه : وقتی اسم تو می آید بلند « صلوات » ختم می کنند و آن قدر ثواب آن زیاد است که من فرار می کنم . ششم اینکه : وقتی می خواهند کاری بکنند « انشاء الله » می گویند و من دیگر نمی توانم در آن کار دخالت و آنها را گمراه کنم . هفتم اینکه : صدقه می دهند ، وقتی که « صدقه » می دهند هم گناهان آمرزیده می شود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور می کنند . به همین دلیل حضرت نبی اکرم (ص) فرمودند : وقتی انسان دستش را در جیبش می کند تا صدقه بدهد هفتاد شیطان دست او را می گیرند تا او را منصرف نمایند . هشتم آنان که قرآن می خوانند و در خانه ای که « قرآن » خوانده می شود دیگر جایی برای من نمی ماند چون در آن خانه ملائکه رفت و آمد می کنند . نهم آنکه مرا زیاد لعنت می کند . با هر بار « لعنت » یک زخم بر تنم می افتد و تا زمانی که آن شخص را به گمراهی نکشانم آنها خوب نمی شوند . دهم اینکه هنگامی که گناه می کنند سریع « توبه » می کنند و زحمات مرا به هدر می دهند یازدهم اینکه : عطسه که می کنند « الحمدالله » می گویند . حضرت فرمودند : عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است و وقتی عطسه می کنید « الحمدالله » بگویید . وقتی انسان نماز می خواند شیطان از او دور می شود به خصوص اگر سجده نماز طولانی باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد می کشد . امام صادق (ع) فرمودند : هر کس نماز نخواند از شیطان پست تر است . چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر آدم سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی کند . حضرت محمد (ص) فرمودند : « مجوز عبور از پل صراط نماز است » و فرمودند : « اگر نماز مؤمن قبول شود بقیه اعمال او نیز قبول درگاه الهی می باشد . در نمازها ، نماز صبح خیلی سفارش شده و دلیل آن این است که در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب را می نویسند و هنگامی که اذان صبح را می دهند ، فرشتگان شب می روند و جای خود را به فرشتگان روز می دهند . پس اگر نماز صبح را بخوانیم در دو پرونده ثبت میشود و آخرین عمل که همین نماز صبح است را فرشتگان می نویسند و اولین چیزی که در پرونده صبح ثبت می شود همان نماز صبح است . هم چنین از امام صادق (ع) منقول است که از صفات مؤمن این است که « بسم الله الرحمن الرحیم » را در نماز بلند بگوید و هر کس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع حمد ، « اعوذ بالله من الشیطان الرجیم » را بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست ، هزار حسنه برای او می نویسند
صداقت نخستین فصل دفتر دانایی است . ((تامس جفرسن))
پاسخ
 سپاس شده توسط Ehsan_shz ، Mutemit ، ƁяιƖƖιαηт ، م‍حمّد ، ♱ ᴠɪᴄᴛᴏʀ ♱ ، Đęąđ.ğïřł ، اناهید مهرزاد ، shawkila ، bahare_021 ، Hanie* ، DARK.H ، love 2012 ، نادیا ، امیررضا* ، behnaz99 ، darya1 ، FARID.SHOMPET ، (nasim) ، Armina ، MR_mamali ، ZUSE ، pink devil ، wushu ، ps3000
آگهی
شیطان از گروه جنیانه نه از جنسش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آب کم است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آن را اسراف نکنید
water is low
Do not waste it
الماء قلیل
لا تسرفوه

پاسخ
شیطان کی بودہ کی شدہ
آخرين دعامو کرد
لحظه هاتون بدون غم. . .
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بیا درباره غیرت بحث کنیم
  بیانات امامان معصوم (ع) درباره مسخره کردن دیگران
  مراسم قربانی کردن در شیطان پرستی و کشتن دختران باکره+عکس
Star نکاتی مهم که باید درباره قرآن بدانید
Star __کتابی جنجالی درباره واپسین روزهای زندگی پیامبر اسلام
Brick شیطان به وسیلۀ زینت دادن متاع‌های دنیا در عقیدۀ انسان نفوذ می‌کند و..
  شیطان از چه موجوداتی بدش میاد
Tongue آیا انسان و شیطان خصلت مشترک دارند؟
  سخنان گهر بار زئوس درباره حجاب.
  وقتی شیطان گریه می کند!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان