امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نشانه های قطعی ظهور امام زمان

بسم الله الرحمن الرحیم

ظهور امام زمان (عج) پنج نشانه حتمی دارد و آن عبارتست از: قیام یمنی، خروج سفیانی، ندای آسمانی، فرورفتن سپاهی در یمن و کشته شدن نفس زکیه.

نـشانه های تخلف ناپذیر ظهور امام مهدی علیه السلام که بی هیچ تردیدی مقارن ظهور آن حضرت رخ خواهند داد و ارتباط گسست ناپذیری با آن دارند، پنج نشانه اند.

بـرخی از این پنج نشانه، اندکی پیش از ظهور و برخی چند ماه پس از آمدن آن گرامی و برخی اندکی پیش از قیام نجات بخش و جهانی آن حضرت ، پدیدار خواهند شد.

در ایـن مـورد، روایـات بـسـیـاری وارد شده است که با اندک تفاوت در ترتیب پیدایش این علایم و نشانه ها، آنها را نشان می دهد. نـخست، برخی از روایات را که این علایم پنجگانه را به صورت کوتاه ترسیم می کـنـد مـی آوریـم، آنگاه هر کدام از آن نشانه ها را با توضیحی که در روایات در مورد آن آمده و تفسیر مناسبی که به ذهن می رسد، ترسیم می نماییم.

امام صادق علیه السلام در این مورد فرمود: خـمـس قـبل قیام القائم علیه السلام : الیمانی و السفانی و المنادی ینادی من السماء و خسف بالبیداء و قتل النفس ‍ الزکیة .(1) پیش از قیام مهدی علیه السلام پنج رخداد بزرگ در پیش خواهد بود:

1 ـجنبش ترقی خواهانه مرد یمنی،2 ـ جنبش ارتجاعی سفیانی، 3 ـ ندای روح بخش آسمانی، 4 ـ فرو رفتن زمین، 5 ـ قتل نفس زکیه

امام در ادامه فرمود: قـبـل قـیـام القـائم خـمـس عـلامـات مـحـتـومـات : الیـمـانـی و السـفـیـانـی و الصـیـحـة و قتل النفس الزکیة و الخسف بالبیداء.(2) پیش از قیام قائم ، پنج علامت و نشانه مهم در پیش خواهد بود: جـنـبـش مـردم تـرقـی خـواه یـمـنـی، جـنـبـش ارتـجـاعـی سـفـیـانـی، نـدای آسـمـانـی، قتل نفس زکیه و فرو رفتن زمین.

و نیز فرمود: النداء المحتوم و السفیانی من المحتوم و خسف البیداء من المحتوم و الیمانی من المحتوم و قتل الفنس الزکیه من المحتوم .(3) نـدای آسـمـانـی بـه هـنگامه قیام قائم ، جنبش ارتجاعی سفیانی ، جنبش مترقی مرد یمنی ، فرو رفتن زمین و دیگر، کشته شدن نفس زکیه ، این پنج نشانه ، از علایم قطعی ظهورند.

پی نوشت:
1- اکـمال الدین ، صدوق ، ج 2، ص 649، غیبت طوسی ، ص 267، با اندک تفاوت در ترتیب علائم پنجگانه و بحارالانوار، ج 52، ص 203.
2- اکمال الدین ، ج 2، ص 650 و بحار الانوار، ج 52، ص 204.
3- غیبت نعمانی ، ص 252 و 257، و بحارالانوار، ج 52، ص 233.

بالا
برای "تشکر کردن" و یا گفتن"خوب و جالب بود" از دکمه سپاس استفاده کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی.. ، ...Sara SHZ... ، mahdi nahal ، melodi+ ، ریحانه 6 ، saaabaaa ، Armina ، white angel ، امیررضاجی ، frozen✘girl
آگهی
ممنون رومینا خانوم.
Heartقدش به "عشق"نمیرسید. "غرور"را زیر پا گذاشت تا برسد!.Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ROMINA98
من که بسکه کلمات عربی توش بود هیچی نفهمیدمp336
آنان که با زندگی میسازند زندگی را میبازند
پاسخ
 سپاس شده توسط ROMINA98
مرسی خانوم امیدوارم این جور مطالب روز به روز زیادتر بشن تا همه اطلاعات کافی در این مورد داشته باشنSmile
هر زمان عقل کامل گردد سخن نیز کم تر شود...
HeartHeart
زندگی خالی نیست!
مهربانی هست، سیب هست، ایمان هست..
پاسخ
 سپاس شده توسط ROMINA98
چی شد بالاخره میاد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟Huh
A Friend is nothing but a known enemy
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نشانه های قطعی ظهور امام زمان 1
پاسخ
 سپاس شده توسط ROMINA98
(05-07-2012، 14:24)...Sara SHZ... نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من که بسکه کلمات عربی توش بود هیچی نفهمیدمp336
من نمی دانم در ایران چگونه باید سخن کرد پارسی سخن می کنی می گویند ببخشید این ینی چی براشون تازی (عربی)سخن می کنی میگن بابا نیگا به حساب ایرانیه ها اینگلیسی می گی میگن چقد کلاس می ذاره باور کن کمی دست و پا شکسته ژاپنی یا تایوانی می گی هاج و واج می شینه نیگات میکنه من که موندم
بابت این همه واژه هایی از فرهنگ های دگر پوزش هامان کبیر

به نگارنده این موضوع: نکته ای بود ار به جنابتان بر نمی خورد در گردهمایی بگوییم ار نه پیغام خصوصی

(05-07-2012، 16:09)melodi+ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چی شد بالاخره میاد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟Huh
من که آماده نیستم اگه شما آماده ای بگم بیان البته آمادگی شما همانند دوستان کوفیمان نباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط sp_go ، amir321 ، ROMINA98
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)
  مناجات با امام زمان (عج)
Star آیت‌الله علوی گرگانی: موضوعاتی نظیر دوچرخه‌سواری بانوان مورد رضایت امام زمان(عج) نیست
  عکس های مذهبی از حرم امام رضا در مشهد مقدس
  سفیر تو نشانه ذکاوت توست
  بعد از امام زمان(ع) چه امامی رجعت خواهد کرد؟
  در زمان غیبت، چه انتظاری بهتر است؟
  دلیل ملقب شدن امام هشتم، علی ابن موسی، به رضا چیست؟
Brick نشانه های بزرگ ترین فتنه آخرالزمان
Brick علائم نزدیک به ظهور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان