امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بيوگرافي سحر دولتشاهي+عكس

سحر دولتشاهی متولد 1358 است و فارغ التحصيل اد بيات نمايشي و مترجمي زبان فرانسه. پيش از آن هم «مهند سي شيمي» را نيمه كاره رها كرد ه است .(1) وی همسر رامبد جوان (بازیگر و کارگردان ) است .

لينك هاي مرتبط (فيلمها ومجموعه ها)

۱ - طلا و مس (۱۳۸۷)
۲ - فرزند صبح (۱۳۸۷)
۳ - وقتي همه خوابيم (۱۳۸۷)
۴ - زخم شانه حوا (۱۳۸۶)
۵ - ميم مثل مادر (۱۳۸۵)
۶ - چهارشنبه سوري (۱۳۸۴)
«سحر د ولتشاهي» را از آن سكانس برجسته «چهارشنبه سوري»به ياد مي آوريم؛ مهشيد و مژد ه؛ «سحر» و «هد يه تهراني» كنار هم، روي لبه وان نشسته اند و «هد يه تهراني» يكي از تاثيرگذارترين بازي هايش را ارائه مي د هد . حالا كات به صند لي زرد اين شماره؛ «سحر» روي صند لي زرد ما نشسته تا از همان سكانس بگويد : «پيش از «چهارشنبه سوري» د ر فيلم سينمايي «فرزند صبح» به كارگرد اني «بهروز افخمي»، د ر نقش ماد ر امام(ره)، با هد يه تهراني د ر نقش د ايه امام(ره)، همبازي بود م. از همان جا ارتباط خوبي بين ما شكل گرفت! د وست شد ه بود يم و گپ مي زد يم. بعد ها اين د وستي د ر سكانس حمام و د ر ساختن ارتباط به كارمان آمد . او از نحوه انتخاب شد نش براي «چهارشنبه سوري» مي گويد : «به واسطه «هد يه تهراني»؛ «اصغر فرهاد ي»، «ماني حقيقي» و «ترانه علي د وستي» را براي تماشاي نمايش «تجربه هاي اخير» كار «اميررضا كوهستاني» د عوت كرد م؛ د ر آن نمايش بازي د اشتم. از همان جا براي چهارشنبه سوري انتخاب شد م.»
فرزند صبح
«وقتي مشغول بازي د ر تئاتر «زائر»، به كارگرد اني«حميد امجد » بود م، يكي از كساني كه كستينگ «فرزند صبح» را انجام مي د اد ، به تماشاي «زائر» آمد ه بود ؛ د عوتم كرد و به د يد ن «بهروز افخمي» رفتم. تجربه كار با «افخمي» واقعا جذاب است.«افخمي» كارگرد ان صبوري است؛ واقعا د ر مقابل بازيگرش صبوري مي كند ، ضمن اينكه تسلط و آشنايي عجيبي بر اد بيات د ارد ، آنقد ر كه مي توان ساعت ها با او راجع به اد بيات حرف زد ؛ اطلاعاتش واقعا به روز است.»
ميم مثل ماد ر
«سحر د ولتشاهي» د ر «ميم مثل ماد ر» هم حاضر است؛ «فرزانه» د وست «سپيد ه»؛ گلشيفته فراهاني. هر چند كه اصلا از آن تجربه اش راضي نيست: «نقش من د ر تد وين كمي كوتاه شد ، اما من بيشترين مساله را با خود م د ارم. د ر فضاي كار نتوانستم خود م را پيد ا كنم، البته همه چيز عالي بود ؛ از روابط تا فضاي پشت صحنه؛ همه چيز خوب بود . متاسفانه من د ر فضاي كار خود م را پيد ا نكرد م؛ مشكل هم فقط خود م بود م. د ر تئاتر نقش هايي از اين د ورتر به خود م را هم بازي كرد ه ام، اما اينجا آن اتفاقي كه بايد برايم پيش نيامد . نمي گويم نقش جذابي نبود كه به نظرم ريزه كاري هاي زياد ي د اشت، نقش زني بود كه به هر حال پاي اعتقاد اتش ايستاد ه؛ يك زن سخت. نمي د انم چقد ر از آن نقش باقي ماند ، اما از خود م د ر «ميم مثل ماد ر» اصلا راضي نيستم.»
تا «آنوتوتيغ» (آنوتومي + تيغ)
هر چند «سحر» را بعد ها د ر سريال «كتاب فروشي هد هد » به كارگرد اني «مرضيه برومند » هم د يد يم و د رست است كه اين روزها مشغول تله فيلمي از «مسعود مد د ي» با نام «فراموشي» ست، اما او را بيشتر از تئاتر مي شناسيم، چرا كه سابقه سينمايي و تصويري او خيلي كمتر از هشت سالي است كه د ر تئاتر گذاشته است. «سحر د ولتشاهي» از تئاتر مي آيد و عضو گروه «بازي» به سرپرستي «آتيلا پسياني»ست؛ يكي از مهمترين و قد يمي ترين گروه هاي تئاتر تجربي. همين بازي هاي تئاتري است كه او را مد ام به سفرهاي مختلف مي كشاند ؛ از اين فستيوال به آن فستيوال و همين workshopهاست كه باعث مي شود خود ش را آماد ه نگه د ارد و از تجربه هايش د رست د ر جايي كه فكرش را هم نمي كند استفاد ه ببرد . «آتيلا پسياني» اين روزها مشغول متني از «ايپسن» است با اسم موقت «كشتي شيطان». «سحر» د ر نمايش «كشتي شيطان» د وباره روي صحنه تئاتر مي رود .
«سين» مثل «سحر» و ستاره
«من هيچ وقت معني ستاره و ستاره شد ن را نفهميد م. اگر ستاره به معناي مشهور و محبوب شد ن است و به معناي آنكه آد م ها به خاطر د يد نت به سالن هاي سينما بروند ، خب... مي توانم بگويم خيلي جذاب است. اما مي د انيد ، من جنگ و عجله اي ند ارم. از زند گي ام لذت مي برم. من جزو آن آد م هاي كم و خوشبختي هستم كه كارشان را د وست د ارند . وقتي سر تد وين فيلمي مي روم، مي روم پشت صحنه كار «آتيلا» را مي بينم، وقتي د ر جابجايي د كور فلان نمايش كمك مي كنم، از همه اينها لذت مي برم. هيچ تقويمي هم ند ارم كه مثلا بايد د ر سال فلان، فلان جا باشم. آهسته آهسته را هم را مي روم و پله پله جلو مي روم.»
گم شد ه د ر ترجمه
«سحر» متولد 1358 است و فارغ التحصيل اد بيات نمايشي و مترجمي زبان فرانسه. پيش از آن هم «مهند سي شيمي» را نيمه كاره رها كرد ه. او اين روزها علاوه بر وبگرد ي و خواند ن وبلاگ ها و سرچ و سرچ و سرچ، مشغول ترجمه يك متن نمايشي است و قبل از آن هم «آگاتا» نمايشنامه «مارگريت د وراس» را – پايان نامه ليسانس اش – به فارسي ترجمه كرد ه. «سحر د ولتشاهي» مترجم؛ اين را احتمالا خيلي ها د ر مورد آن زن cool و راحت كه روز «چهارشنبه سوري»، قابلمه به د ست به آن خانه آشوب زد ه وارد شد نمي د انند .
و د نباله برنامه تا...
«شد يد ا آرزو د ارم جاي د رست خود م را پيد ا كنم. نه اينكه ترس د اشته باشم اما، سينماي ما هم واقعا غيرقابل پيش بيني است، تئاترمان هم همينطور. د رست است كه مد ت زياد ي نمي توانم به د ور از همه اين جريان ها و اتفاقات باشم و ممكن است حسود ي هم كنم، اما بيشتر روياپرد ازم تا جاه طلب. تا ببينيم چه مي شود !»

منبع : فروم ايران تراك

گردآوري : گروه پرتال ايران تراك

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بيوگرافي سحر دولتشاهي+عكس 1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

cof cof
پاسخ
 سپاس شده توسط sp_go ، sara ss501 ، || Mιѕѕ α.η.т ||
آگهی
عاشقشم بازیاش خیلی خوبه
یک مثال کامپیوتری هست که می گوید :
حال ما اینقدرهاهم خوب نیست فتوشاپهConfusediv:یه سپاسیم بده محض رضای خدا
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان