امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

« غلط گرفتن از قرآن کریم »

(09-08-2014، 18:48)ღღ ßÀᗡ ♐ ƃíᴚL ღღ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(09-08-2014، 18:39)Hitchcock نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب از اونجایی که بعضی از کاربرا دوس دارن وقتی تاپیک میزنن همه براشون به به و چه چه کننو اصولن این از خلقیات ناب ایرانیاست که آزاداندیشی تو فرهنگمون خیلی جایی نداره
من اینجا بحث رو ادامه نمیدم هرکی هم دوست داره بحث درست حسابی کنه میتونه پی ام بده از این به بعد!
با سپاس Heart
شما کامنت عادی مثه بقیه کاربرا بزاری ، من قبول دارم ...

ولی نه اینکه تو هر تاپیکی که تو مذهبی قرار داره بیاید اعتراض کنید به اسلام و قران و ...

(09-08-2014، 18:46)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محمدم نگفت آیه قرآن دروغه و فلان!
گفت جور دیگه ای هم میشه تعبیرش کرد نیاز به دروغ شاخداری مثل اینکه 70 درصد بدن مورچه از شیشه ست باشه
که بعد شما بیای بگی شیشه استعاره از اسکلت استخونی سخته .-.
چرا ! کاملا منظورشون همین بود (: 

شما با دقت بخونید متن ایشونو لطفا ..
گفتن که تو این " قصه " ها هیچوقت اسم نمیبرن !
خب ... قران به قصه تشبیه شده :| 
ابشون دارن به قران توهیین میکنن و من به عنوان یه مسلمون نمیتونم همچین اجازه ای رو بهشون بدم !!
راجبِ تعبیرش که بهتون گفتم من این مطلبو از خودم ننوشتم .. کپی کردم !
ممکنه تعبیرش چیزای دیگه اَم باشه ...

"-جالبه که شخصیتای این قصه ها اسم ندارن!"

اگه منظورتون این جمله محمده!
برداشت من کاملا متفاوت بود!!!!
فکر کنم منظور محمد اسم این دانشمند بود! و این قضیه (که مورچه ها از شیشن) رو قصه دونست!
نه آیه قرآنو!!!(گرچه میدونم به قرآن اعتقادی نداره)
بازم شاید من بد متوجه شدم ولی فک کنم این درسته Sad(((
« غلط گرفتن از قرآن کریم » 3
The music feels better
« غلط گرفتن از قرآن کریم » 3

پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock
آگهی
یعنی اون جمله انقدر مبهم بوده که برداشتای مختلف بشه ازش کرد
همه که به فارسی مسلطیم فک کنم
تو خود قرآن موضوعاتی مثل سلیمان نبی و ملکه سبا و یوسف و براداراش و بقیه موضوعات تحت عنوان قصه مطرح شدن (احسن القصص یعنی چی؟) پس حتی اگه فرض بگیریم من به آیه قرآن گفتم قصه خب حرفم مستند به خود قرآنه. خود قرآن به اینا میگه قصه
ولی منظورم معلومه که خود قضیه این دانشمندا بوده! که نه اون گروه اولیه که گیر داده بودن به معنیش معلوم نیس کین و چی کاره ن نه اونی که اومده حرف از ساختار بدن مورچه زده!

مجبور شدم برای توضیح جمله به اون ساده یی تو تاپیکت پست بذارم شرمنده Heart
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت ها را
حکمت خدا می نامند!
پاسخ
 سپاس شده توسط Dead Silence ، saeedrajabzade
(09-08-2014، 19:40)Hitchcock نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من نگفتم که دیگه کامنت نذارید ! :|

اشکال نداره ... بحث تو تاپیکا خیلی خوبه !

ولی ب اندازش !

من ناراحت نمیشم که کامنت بذارید !

بلکه خوشحالم میشم !

مهم نیست :|
شما نه جنگیدینو بردین

ما جنگیدیم و باختیم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، saeedrajabzade
(09-08-2014، 19:43)ღღ ßÀᗡ ♐ ƃíᴚL ღღ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(09-08-2014، 19:40)Hitchcock نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی ب اندازش !

بلکه خوشحالم میشم !

خب کامنتای من حس کردم ناراحتت میکنه گفتم خب من دیگه بحث نمیکنم که ناراحت نشی وگرنه من که سرم درد میکنه واسه این حرفا Smile
 اگه یه بار دیگه پست اولمو بخونی میبینی که من سعی کردم درستی و غلطی موضوع تاپیکو بررسی کنم و کاری ب خود آیه و نظرم درباره ش نداشتم.
اولا رفتم آیه و فعل رو پیدا کردم که تو تاپیکت اصلن بهش اشاره نکردی
بعد ریشه فعل رو تو یکی دوتا دیکشنری عربی به فارسی و عربی به انگلیسی سرچ کردم دیدم اون فعل برخلاف نظر دانشمندای اروپایی مجهول الهویه خیلی معانی دیگه یی داره و فقط برای شکستن شیشه کاربرد نداره. بعد قرآنو باز کردم دیدم مترجم (بهاءالدین خرمشاهی) از همون معانی دیگه تو ترجمه استفاده کرده. ترجمه بقیه م نگاه کردم دیدم هیچکدوم از فعل شکستن استفاده نکردن همه گفتن پایمال کردن متلاشی کردن و...

همونطور که سعید گفت این کامنتا تاپیکتو اپ نگه میداره و باعث میشه عده بیشتری مطلبتو ببینن وگرنه یهو یه نفر میاد تو 10 دیقه 10 تا تاپیک میزنه هیشکی هم نمیخونتتشون Shy
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت ها را
حکمت خدا می نامند!
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، Dead Silence
چقدر مسخرههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه ستDodgyDodgy
پاسخ
نمی دونستم
ممنونSmile
[rtl]کاف حرف جالبیه. وقتی به «مرد» بچسبه تحقیر می‌کنه. وقتی به «نارنج» بچسبه تخریب می‌کنه. اما وقتی به «لواش» بچسبه معجزه می‌کنه[/rtl]
پاسخ
آگهی
(09-08-2014، 20:10)Hitchcock نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(09-08-2014، 19:43)ღღ ßÀᗡ ♐ ƃíᴚL ღღ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی ب اندازش !

بلکه خوشحالم میشم !

خب کامنتای من حس کردم ناراحتت میکنه گفتم خب من دیگه بحث نمیکنم که ناراحت نشی وگرنه من که سرم درد میکنه واسه این حرفا Smile
 اگه یه بار دیگه پست اولمو بخونی میبینی که من سعی کردم درستی و غلطی موضوع تاپیکو بررسی کنم و کاری ب خود آیه و نظرم درباره ش نداشتم.
اولا رفتم آیه و فعل رو پیدا کردم که تو تاپیکت اصلن بهش اشاره نکردی
بعد ریشه فعل رو تو یکی دوتا دیکشنری عربی به فارسی و عربی به انگلیسی سرچ کردم دیدم اون فعل برخلاف نظر دانشمندای اروپایی مجهول الهویه خیلی معانی دیگه یی داره و فقط برای شکستن شیشه کاربرد نداره. بعد قرآنو باز کردم دیدم مترجم (بهاءالدین خرمشاهی) از همون معانی دیگه تو ترجمه استفاده کرده. ترجمه بقیه م نگاه کردم دیدم هیچکدوم از فعل شکستن استفاده نکردن همه گفتن پایمال کردن متلاشی کردن و...

همونطور که سعید گفت این کامنتا تاپیکتو اپ نگه میداره و باعث میشه عده بیشتری مطلبتو ببینن وگرنه یهو یه نفر میاد تو 10 دیقه 10 تا تاپیک میزنه هیشکی هم نمیخونتتشون Shy

این که گفت سرش برا این بحثا درد میکنه رو راست گفت
منو محسن
سعید و هیچکاک
ما کلا سر درد داریم
پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، saeedrajabzade ، mohsenniceboy
نقل قول: این که گفت سرش برا این بحثا درد میکنه رو راست گفت
منو محسن
سعید و هیچکاک
ما کلا سر درد داریم

ولی آخه بحث سره قرآن ؟ Huh

پووووففف نمیدونم :|

شاید شما تجارب بیشتری از منِ 17 ساله دارید ! Rolleyes

مخصوصا آقا محمد که 24 سالشونه !Angel

درسته .. خیلیا قبولش ندارن ! خب .. اینم طرز فکر اوناس ! و مسلماً به من هیچ ربطی نداره !
شما نه جنگیدینو بردین

ما جنگیدیم و باختیم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، saeedrajabzade

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  یکی دو آیه از قرآن
  قران کریم تکامل را تاییدمیکند.
  تفسیر های قرآن
Star نکاتی مهم که باید درباره قرآن بدانید
  قرآن و تحریف
  فایل تحت وب کتاب قرآن به ترجمه فارسی
  استفاده از قرآن و سنت در راستای ساخت جامعه قرآنی ضروری است
  ترتیب و چینش سوره های قرآن بر چه اساسی است؟
  برابری زنان و مردان در قرآن کریم
  برده داری در قرآن و اسلام

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان