امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اخـــــــبار جـــــــــدیـــــــد سیـــنمـا

1-سجادپور : تعطیلی خانه سینما هنوز برقرار و قطعی است / هیات مدیره خانه سینما : فعالیت های خانه سینما از فردا از سر گرفته می شود
2-اصغر فرهادی جایزه کمیسیون فرهنگی اتحادیه اروپا را دریافت کرد
حاصل عشق مترسک به کلاغ مرگ یک مزرعه بود.....
پاسخ
 سپاس شده توسط serpico ، skh ، Apathetic
آگهی
نقد فیلم ها با حضور شما در :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=7835
پاسخ
اخبار:

1-روز دوشنبه هشت خرداد‌ نشست رؤسا و اعضای صنوف خانه سینما برگزار شد
اعضای خانه سینما در حیاط عکس یادگاری انداختند و بازگشایی خانه‌شان را جشن گرفتند
2-با فيلم‌نامه علیرضا فرید و تهيه‌كنندگي خودش
نيكي كريمي چهارمين فيلمش را با نام «بلور» مي‌سازد
3-سامان مقدم شايعه تعطیلی پروژه در فضاي مجازي را تکذیب کرد
«قلب يخي» از یک ماه دیگر با همه‌ ستاره‌هایش شروع مي‌شود/ دليل اين همه شادي و شعف بعضي سايت‌ها را نمي‌فهمم!
4-در اختتاميه چهارمین جشنواره سراسری طنز طهران
شهردار تهران از داریوش مهرجویی و رضا كيانيان به‌عنوان طنزآوران نام‌آشنا تجلیل كرد
5-اين بار نوبت فيلم رضا عطاران است
«خوابم مياد» براي پروانه نمايش بايد اصلاح شود

عکس هفته:
ليلا حاتمي نماينده سينماي ايران در اختتاميه كن 2012 براي اهداي جايزه يزرگ هيات داوران
اخـــــــبار جـــــــــدیـــــــد سیـــنمـا 3
پاسخ
 سپاس شده توسط serpico ، AmItiSe ، Apathetic
تفاقات خانه سینما در هفته دوم خرداد ماه سال 91 سینمای ایران یکی تیترهای مهم به شمار می رود که در پایان نیز منجر به تعطیلی مجدد خانه سینما شد.به گزارش خبرنگار مهر، اتفاقات مربوط به خانه سینما، ساخت فیلم جدید کریمی و بهزادی، حضور کریم باقری در یک فیلم، توقف یک ماهه "قلب یخی"، مرخص شدن یک فیلمساز و... ازاخبار مهم سینمای ایران در هفته دوم خرداد ماه سال 91 سینمای ایران به شمار می رود.
- خانه سینما فعالیت رسمی خود را از روز 7 خرداد ماه آغاز کرد. اما در بعد از ظهر همان روز هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی در آخرین نشست خود بررسی مجدد صلاحیت خانه سینما را در دستور کار قرار داد و در نهایت، پس از بررسی همه جانبه فعالیت و ملاحظه کلیه اسناد و مدارک، این تشکل را فاقد هرگونه وجاهت قانونی دانست
اما فردا ان روز خانه سینما به فعالیت خود ادامه داد تا اینکه این حکم به آنها ابلاغ شود. در همین راستا هیات مدیره خانه سینما تصمیم گرفتند نشست مطبوعاتی مشاور حقوقی خانه سینما را در تارخ 9 خرداد ماه برگزار کنند که ابن نشست به دلیل بیماری وکیل خانه سینما منتفی شد. همان روز جابری انصاری دبیر هیات رسیدگی و نماینده ای از طرف کلانتری برای پلمب به خانه سینما رفتند. این امر به گفته مدیرعامل خانه سینما به دلیل نداشتن حکم قضایی و انتظامی محقق نشد.البته در این روز احمدرضا درویش، میرکریمی، راعی، اسعدیان، محمدی و... نیز در خانه سینما حضور داشتند و مانع این اتفاق شدند. جابری انصاری نیز تاکید کرد ما به دنبال حکم قضایی هستیم تا خانه سینما را در چند روز آینده پلمب کنیم.با توجه به اتفاقات تنش زا در چند روز گذشته هیات مدیره خانه سینما روز 10 خرداد ماه تصمیم به تعویق فعالیت های خانه را گرفتند و اعلام کردند درب خانه سینما تا رسیدن به نتیجه نهایی از طریق روال قانونی بسته خواهد شد. خانه سینما اعلام کرده قطعا طی 20 روز آینده به حکم ارشاد اعتراض خواهد کرد.- نیکی کریمی چهارمین فیلم بلند سینمایی خود را با عنوان "بلور" تابستان امسال جلوی دوربین می برد. فیلمنامه این فیلم که در زانر اجتماعی است توسط علیرضا فرید به نگارش در آمده است و حدود یک ماهی است منتظر گرفتن پروانه نمایش است. نیکی کرمی ساخت فیلم های "یک شب"، "چند روز بعد" و "سوت پایان" در کارنامه خود دارد.- در پی انتشار گزارش "مجموعه قلب یخی تعطیل شد/ تسویه حساب با عوامل پروژه" در خبرگزاری مهر درباره تعطیلی یک ماهه این پروژه به دلیل آماده نبودن فیلمنامه، این گزارش با واکنش‌هایی در رسانه‌های مختلف مواجه شد که در این میان واکنش تهیه‌کننده پروژه جالب توجه‌تر بود.پس از انتشار این گزارش کمال طباطبایی در واکنش به خبر توقف پروژه در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها عنوان کرد: من به‌عنوان تهیه‌کننده کار چه زمانی شروع فیلمبرداری را اعلام کردم که رسانه‌ها اخبار تعطیلی آن را اعلام می‌کنند. این پروژه کارش را انجام می‌دهد و با تکمیل شرایط کار مراحل فیلمبرداری شروع خواهد شد. من هنوز تست گریم کار را آغاز نکردم، نمی‌دانم خبرنگار خبرگزاری چه نشانه‌هایی از شروع فیلمبرداری دیدند که مجموعه را شروع نکرده تعطیل کردند.
این تهیه کننده بدون اشاره به اینکه دقیقاً کدام مستندات گزارش مهر مورد تکذیب قرار گرفته‌است می‌افزاید: فیلمنامه در حال نگارش است و توسط آقای سامان مقدم بازنویسی نهایی‌اش انجام می‌شود. در اولین فرصت که فیلمنامه تکمیل شد، ما مجموعه را جلوی دوربین می‌بریم و منتظر هستیم تا آخرین مراحل نگارش مجموعه انجام شود. همه گروه منتظر هستند از جمله بازیگر، تولید، صحنه، تدارکات و لباس، ‌معطل آخرین روتوش‌های فیلمنامه هستیم و فیلمنامه مشکل لاینحل سینما است‌.جالب اینکه این بخش از اظهارات طباطبایی تأیید تلویحی همان توقف یک ماهه است که در گزارش مهر اینگونه به آن اشاره شده بود: "هنوز فیلمنامه مورد نظر کارگردان و بازیگران مجموعه آماده نشده است. به همین دلیل ساخت مجموعه به مدت یک ماه تعطیل شد و گروه تولید با بازیگران و عوامل تسویه حساب کرده‌اند تا در صورت به نتیجه رسیدن فیلمنامه دوباره از آنها دعوت به عمل آید. "
چند روز پس از اظهارات تهیه‌کننده پروژه، سامان مقدم کارگردان "قلب یخی" هم سکوت خود را شکست و در گفتگو با یکی از روزنامه‌های صبح تلویحاً خبر مهر را تأیید کرد و گفت: "در مورد این توقف کار، باید بگویم که من از تهیه‌کننده خواستم اجازه دهد 20 روز تا یک ماه این کار را متوقف کنیم تا تیم جدید نویسندگان، فیلمنامه را آماده کنند. تیم جدید مشغول کار روی فیلمنامه هستند و علیرضا بذرافشان، به عنوان مشاور من در تیم فیلمنامه‌نویسان فعال است. تا امروز کار به خوبی پیش‌رفته و من به خروجی‌اش بسیار امیدوارم. این کار تا یک ماه دیگر کلید می‌خورد. در اصل ما یک ماه کار را متوقف کرده‌ایم و پروژه قلب یخی تعطیل نشده است.از تهیه‌کننده متشکرم که از آذرماه تا کنون صبر کرده است. "مقدم به کیفیت همکاری با عوامل هم اشاره کرده و گفته‌است: "باید از همه بازیگرانی که بدون فیلمنامه و صرفا براساس اطمینانی که به من داشته‌اند، با ما همکاری می‌کنند، تشکر کنم؛ مهران مدیری، هدیه تهرانی، رضا کیانیان، هانیه توسلی، پژمان بازغی، حسین یاری، علی قربانزاده، رضا عطاران و... سرمایه‌گذار هم سرمایه سنگینی برای این کار گذاشته و همین مسئولیت مرا سنگین‌تر می‌کند."دو فصل اول مجموعه "قلب یخی" به‌عنون اولین سریال ایرانی شبکه نمایش خانگی توسط محمدحسین لطیفی به تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی ساخته شد که فیلمنامه آن نیز متعلق به حامد عنقا بود اما فصل سوم این مجموعه با جدا شدن لطیفی و عنقا همراه با تغییر اساسی عوامل دنبال خواهد شد. باید منتظر ماند و دید پس از پایان مهلت یک ماهه این پروژه با چه ترکیبی کلید خواهد خورد.- بهنام بهزادی فیلم جدید خود را امسال کلیدمی زند. وی در این ارتباط گفت:مدتی پیش پروانه ساخت این فیلم را دریافت کردم و هم اکنون مشغول مذاکره با عوامل و انتخاب بازیگران هستم. تلاش می‌کنم اوایل تیرماه این فیلم را کلید بزنم. این فیلم با محوریت جوانان ساخته می‌شود و در ارتباط با رابطه خانواده‌ها با جوانان است. "قاعده تصادف" فیلمی پربازیگر است و تصمیم دارم 9 بازیگر اصلی را هم از میان حرفه‌ای‌ها و هم از چهره‌های جدید انتخاب کنم.
بهزادی ادامه داد: به همین دلیل مشغول تست گرفتن از بازیگران دختر و پسر جوان در رنج سنی 20 تا 25 سال هستم و می‌خواهم چهره جدید معرفی کنم. فیلمنامه فصل خاصی ندارد و تصمیم دارم تا اوایل تابستان کار را کلید بزنم. قطعا تلاش می‌کنم "قاعده تصادف" برای حضور در جشنواره سی‌ویکم فیلم فجر آماده شود."تنها دوبار زندگی می‌کنیم" عنوان اولین فیلم بلند سینمایی بهنام بهزادی است که در آن علیرضا آقاخانی و نگار جواهریان به ایفای نقش می‌پردازند. اکران این فیلم در جشنواره فیلم فجر مورد توجه منتقدان و مخاطبان قرار گرفت.- کریم باقری در نقش خود در فیلم سه بعدی "آقای الف" بازی میکند. علی عطشانی در این ارتباط گفت: من خودم پرسپولیسی هستم و علاقمند بودم از حضور وی در یکی از آثارم استفاده کنم. کریم باقری در نقش خودش به عنوان یک فوتبالیست در دو جلسه کاری بین چهار تا شش سکانس به ایفای نقش می پردازد.وی افزود: وی وقتی فیلمنامه "آقای الف" را خواند از متن استقبال کرد. خوشبختانه تا حدودی با کارهای قبلی من هم آشنایی داشت و این موضوع به ما کمک کرد. در این فیلم مهران احمدی، آنا نعمتی و فرزاد حسنی نیز بازی می کنند.- محسن امیر یوسفی فیلمساز سینمای ایران که به دلیل گرفتگی عروق مغزی در بیمارستان توس تهران بسستری شد با مساعد شدن وضعیت جسمی روز گذشته از بیمارستان مرخص شد. وی تا کنون ساخت فیلم های "آتشکار" و "خواب تلخ" را برعهده داشته است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamidreza jefri HHH ، Apathetic
1-به دليل قانون جدايي مجري زن و مرد در برنامه‌هاي سيما
احسان عليخاني «ماه‌عسل» امسال ماه رمضان را اجرا نمي‌كند:
برنامه پرمخاطب «ماه عسل» كه از چند سال پيش پاي ثابت برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان شبكه سوم سيما است و افرادي چون فرزاد حسني، محسن افشاني و حسن جوهرچي اجراي آن را برعهده داشته‌اند، پس از پا گرفتن با حضور حسني، دومين بار زمان اجراي احسان عليخاني بود كه گل كرد و اسم آن روي زبان‌ها افتاد.پس از آن با كنار گذاشته شدن اين مجري، سال ۸۹ اجراي اين برنامه به گروه تازه‌اي با اجراي حسن جوهرچي واگذار شد؛ اتفاقي كه افت بسيار و از بين رفتن اكثريت مخاطبان برنامه را به همراه داشت اما در سال ۹۰ عليخاني مجدداً اجرا و همزمان تهيه‌كنندگي برنامه را بر عهده گرفت و ماه عسلي روانه آنتن كرد كه پختگي او در طراحي برنامه و اجرا، آن را جزو موفق‌ترين آثار رمضاني تلويزيون در سال گذشته قرار داد.با اين حال بخشنامه اخير سيما مبني بر جدايي مجري زن و مرد در برنامه‌ها و الزام گفت‌وگوي مهمانان و مجريان هم جنس با هم عملاً وجود برنامه‌اي چون «ماه عسل» را نقض مي‌كند و براين اساس از منابع آگاهي شنيده شده امسال شاهد پخش برنامه ويژه افطار شبكه سوم با حضور احسان عليخاني نخواهيم بود
مراسم یادبود شنبه 20 خرداد در مسجد نور
پيكر شاپور قریب‌ از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان تشییع شد
3-فيلم علي مصفا در بخش مسابقه مهم‌ترین جشنواره الف اروپای مرکزی و شرقی
«پله آخر» برای گوی بلورین چهل‌و‌هفتمین جشنواره کارلووی واری رقابت می‌کند
4-نگرانی علیرضا داودنژاد برای خانواده‌ مردي كه به پسرش کبد اهدا کرد
/دکترها می‌گویند وضعیت جسمانی رضا خوب است
5-رقابت و میزبانی خانم‌های بازیگر براي آشپزي ممنوع است؟!
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به سري دوم «شام ایرانی» مجوز نداد
پاسخ
1-شورای پروانه نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
با توزیع سري دوم «شام ایرانی» با حضور بازیگران زن موافقت کرد
2-طبق تازه‌ترین خبرها مشکل پخش مسابقات يورو 2012 در سینماها حل شد
خانم‌ها و آقایان؛ از امشب در سينماهاي تهران فوتبال اكران مي‌شود! / فضای سینمایی نمی‌گذارد حرف‌های استادیومی رد و بدل شود
3-محصول تازه پويافيلم بالاخره بدون سينما آزادي اكران عمومي شد
جلوگيري از نمايش «پس‌کوچه‌های شمرون» در سينماهاي شهرداري و حوزه هنری
4-ميني‌سريال «ديوار» ویژه هفته نیروی انتظامي ساخته مي‌شود
سيروس مقدم و داريوش فرهنگ براي كارگرداني سريال روی صندلی کارگردانی مي‌نشينند
5-احتمال تهیه‌کنندگی حسين ربانی در «هفت» جدي شد
نام محمود گبرلو بين سه گزينه تازه اجراي برنامه «هفت» نيست
6- فیلم آزمایشگاه هم به اکران رسید ولی زیاد نتیجه نگرفت
7-بابک زرین آهنگساز و افشين يداللهي ترانه‌سراي اولين آلبوم موسيقي فروتن
ترانه‌هاي محمدرضا فروتن با تنظیم سیروان خسروی به بازار مي‌آيد
8-دست‌ودل‌بازي شبكه سه براي فرار از حواشي حذف «ماه‌عسل»: بنيامين بهادري، محسن یگانه و محسن چاوشی پيش از افطار ترانه مي‌خوانند
علي ضيا «با اجازه خدا» جاي «ماه عسل» احسان عليخاني را مي‌گيرد
9-قسمت دوم سريال «ستایش» شهریور کلید می‌خورد/ جست‌وجوي بازيگر نقش ميان‌سالي ستايش ادامه دارد
پاسخ
آگهی
مریلا زارعی در یکی از سکانس های فیلم سینمایی «خوابم میاد» به کارگردانی رضا عطاران تا چند قدمی مرگ رفت.

زارعی در برنامه تلویزیونی «گپ» به کارگردانی رامبد جوان ، در مورد این سکانس گفت: «لحظه ای که ماشین به سمت دره حرکت کرد نمیدانستم چه کار کنم، هر دو در جلوی ماشین قفل شده بود و فقط شیشه سمت شاگرد ماشین پایین بود و فقط به ذهنم رسید که از همان پنجره خودم را به ببیرون پرتاب کنم و اگر شیشه همان پنجره کمی بالاتر بود نمیدانم چه اتفاقی برایم می افتاد»

اینم چند تا عکسشUndecided

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Fuck
LiFE
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad910 ، AmItiSe ، golgandum ، KOH ، Magical Girl ، pouya12 ، ریحانه 6 ، fat.k ، white angel ، niloofar kh ، black devil ، mandi ، ghazal.k ، னιSs~டεனσή ، The Ginkel ، fati sheyton ، Amir BF ، شکوفه م ، تیناجون ، Apathetic ، Mohammad 77
برگزاری جشنواره های معتبر كن و برلین، اعطای جایزه ی اسكار و گلدن گلوب به «اصغر فرهادی»، درگذشت «كلود میلر»، اكران فیلم جدید كیارستمی در كن و... از جمله مهمترین رویدادهای سینمای جهان در شش ماهه ی اول ۲۰۱۲ بودند.

برگزاری جشنواره های معتبر كن و برلین، اعطای جایزه ی اسكار و گلدن گلوب به «اصغر فرهادی»، درگذشت «كلود میلر»، اكران فیلم جدید كیارستمی در كن و... از جمله مهمترین رویدادهای سینمای جهان در شش ماهه ی اول ۲۰۱۲ بودند.
با ورود به نیمه ی دوم سال ۲۰۱۲، نگاهی می اندازیم به مهمترین رویدادهای سینمایی كه در نیمه ی اول امسال رقم خوردند و البته برای سینمای ایران نیز پیام آور شادی بودند.
اصغر فرهادی** هشتادوچهارمین مراسم اعطای جوایز اسكار روز ۲۶ فوریه (۸ اسفند) درحالی برگزار شد كه فیلم «جدایی نادر از سیمین» به كارگردانی اصغر فرهادی برای اولین بار جایزه اسكار را نصیب سینمای ایران كرد. فیلم «هنرمند» ساخته ی «میشل هازاناویچس» با كنار زدن رقیبان سرسختی چون «نیمه شب در پاریس»، «هیوگو» و «درخت زندگی» موفق به كسب جایزه بهترین فیلم شد و «هازاناویچس» نیز برای این فیلم جایزه ی اسكار بهترین كارگردانی را دریافت كرد. در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد، «ژان دوژاردین» در حضور «جرج كلونی» و «براد پیت» جایزه ی اسكار را برای فیلم «هنرمند» دریافت كرد و «مریل استریپ» برای سومین بار توانست جایزه اسكار بهترین بازیگر زن را این بار برای فیلم «بانوی آهنین» به دست آورد.هنرمند** مراسم اعطای جوایز آکادمی بافتا که از آن به عنوان اسکار بریتانیا یاد می شودروز ۲۷ می در خانه ی اپرا سلطنتی لندن برگزار شد. فیلم «هنرمند» در هفت بخش بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد (ژان دوژاردین)، فیلمنامه غیراقتباسی، موسیقی، فیلمبرداری و طراحی لباس جوایز بافتا را به خانه برد. جایزه ی بهترین بازیگر زن به «مریل استریپ» برای «بانوی آهنین» رسید. فیلم «پوستی كه در آن زندگی می كنم» ساخته ی «پدرو آلمادوار» با كنار زدن «جدایی نادر از سیمین» بهترین فیلم خارجی نام گرفت.** شصت ونهمین مراسم اعطای جوایز گلدن گلوب روز ۱۵ ژانویه با اعطای جایزه بهترین فیلم خارجی به «جدایی نادر از سیمین» برگزار شد. در بخش بهترین فیلم، «فرزندان» ساخته ی «الكساندر پاین» به عنوان بهترین اثر انتخاب شد. جایزه بهترین بازیگر مرد به «جرج كلونی» برای «فرزندان» رسید و در بخش بهترین كارگردانی، «مارتین اسكورسیزی» برای فیلم «هیوگو» انتخاب شد.تاویانی** شصت ودومین جشنواره ی فیلم برلین به عنوان سومین رویداد سینمایی معتبر دنیا درحالی از نهم فوریه با نمایش فیلم «بدرود ملكه» آغاز شد كه «اصغر فرهادی» یكی از داوران بخش بین الملل بود و «مایك لی»، كارگردان سرشناس انگلیسی ریاست هیات داوران را برعهده داشت. برادران «تاویانی» ـ كارگردانان مطرح ایتالیائی ـ با فیلم «سزار باید بمیرد» خرس طلای بهترین فیلم برلیناله را كسب كردند. جایزه ی بزرگ هیات داوران نیز به «بنس فیلگاف» كارگردان فیلم «فقط باد» از مجارستان اعطا شد. خرس طلای افتخاری جشنواره ی برلین ۲۰۱۲ نیز به پاس یك عمر دستاورد سینمایی نصیب «مریل استریپ»، بازیگر سرشناس آمریكایی شد.
هانكه** شصت وپنجمین جشنواره ی فیلم كن به عنوان معتبرترین رویداد سینمای دنیا از ۱۶ می با نمایش فیلم «قلمروی طلوع ماه» آغاز به كار كرد. حضور نام های آشنایی چون «میشل هانكه»، «دیوید لینچ»، «كن لوچ»، «آلن رنه»، «ژاك آئودیار» و «دیوید كراننبرگ» گرمای مضاعفی به بخش رقابتی جشنواره ی كن داده بود. امسال «نانی مورتی»، كارگردان سرشناس ایتالیایی رییس هیات داوران بود كه در پایان فیلم «عشق» ساخته ی میشل هانكه جایزه نخل طلا را به دست آورد. همچنین فیلم جدید «عباس كیارستمی» با نام «مثل یك عاشق» بود كه در بخش رقابتی نمایش یافت. «ماتئو گارونه»، كارگردان سرشناس ایتالیایی جایزه بزرگ جشنواره كن را برای فیلم «واقعیت» از دست لیلا حاتمی گرفت. جایزه هیئت داوران كن نیز به فیلم «سهم فرشته» به كارگردانی «كن لوچ» اعطا شد. فیلم «چهارپایان حیات وحش جنوب» ساخته ی «بن زیلتین» جایزه ی دوربین طلای كن را كسب كرد.
** پنجاه ونهمین جشنواره ی فیلم سیدنی روز ۶ ژوئن با نمایش فیلم ««برای كودكان مناسب نیست» از استرالیا آغاز شد و روز ۱۷ ژوئن با نمایش فیلم «امنیت تضمین نیست» از آمریكا خاتمه یافت و جایزه ۶۰ هزار دلاری بهترین فیلم در این جشنواره در حضور فیلم برنده ی خرس طلای «سزار باید بمیرد» به فیلم «آلپ» ساخته ی «یورگوس لانتیموس» از یونان رسید. فیلم «سوت پایان» به كارگردانی نیكی كریمی نیز یكی از فیلم های بخش اصلی این جشنواره بود.
** سی وچهارمین دوره ی جشنواره مسكو از ۲۱ ژوئن كار خود را در پایتخت روسیه آغاز كرد. هیات داوران این جشنواره به ریاست كارگردان برنده ی اسكار «نیكیتا میخالكوف» از میان ۱۷ فیلم بخش مسابقه فیلم «جانك هارت» ساخته ی «تینج كریشنان» از انگلیس را به عنوان بهترین فیلم جشنواره انتخاب كرد. فیلم «روییدن در باد» ساخته ی رهبر قنبری نیز در بخش مسابقه به روی پرده رفت. جایزه ی ویژه هیات داوران به فیلم «تاریخ انقضا» به كارگردانی «كنیا ماركز» از مكزیك و جایزه ی بهترین كارگردانی را «اندری پوشكین» با درام تاریخی «مغولان» برای كشور میزبان بدست آورد. در جریان برگزاری جشنواره فیلم مسكو از «تیم برتون» ـ كارگردان سرشناس آمریكائی ـ با اهدای جایزه یك عمر دستاورد هنری تقدیر شد.لیلا حاتمی** چهل وهفتمین جشنواره ی فیلم كارلووی واری به عنوان یكی از معتبرترین رویدادهای سینمایی اروپا از ۲۹ ژوئن آغاز شد كه فیلم «پله ی آخر» به كارگردانی «علی مصفا» از ایران جایزه بهترین بازیگر زن را برای «لیلا حاتمی» به ارمغان آورد. گوی بلورین بهتربن فیلم جشنواره به ارزش ۲۵ هزار دلار به «تقریبا مرد» از نروژ ساخته ی «مارتین لوند» تعلق گرفت و جایزه ی ویژه هیات داوران به فیلم «توطئه ی ایتالیایی» رسید. جایزه ی بهترین كارگردانی جشنواره كارلووی واری به «رافائل اولت» از كانادا برای فیلم «Camion» اعطا شد. امسال همچنین از «هلن میرن»، بازیگر سرشناس انگلیسی برنده ی اسكار و «سوزان ساراندون»، بازیگر سرشناس آمریكایی با اهدای گوی بلورین افتخاری یك عمر دستاورد سینمایی تقدیر شد.
نامدارانی كه چهره در نقاب خاك كشیدند...
** «تونینو گوئرا»، نویسنده، شاعر و فیلمنامه نویس سرشناس ایتالیائی یكی از اولین چهره های درخشان هنر سینما بود كه در نیمه ی اول سال ۲۰۱۲ درگذشت. این فیلمنامه نویس نابغه روز ۲۱ مارس (دوم فروردین) در سن ۹۲ سالگی درگذشت. «گوئرا» طی چند دهه فعالیت در دنیای سینما، نگارش فیلمنامه ی كارگردانان معروفی چون «فدریكو فلینی»، «میکل آنجلو آنتونیونی»، «آندری تارکوفسکی»، «ماریو مونیچلی»، «فرانچسکو روسی»، «ویتوریو دسیکا» و برادران «تاویانی» را برعهده داشت. «گوئرا» فیلمنامه نویس پرکاری بود و برای بیش از ۱۰۰ فیلم، فیلمنامه نوشت که بسیاری از آنها از شاهکارهای سینمای مدرن و هنری اروپا به شمار می روند كه از جمله ی آنها می توان به «آمارکورد»، «شب»، «ماجرا»، «کسوف»، «نوستالژیا»، «ابدیت و یک روز»، «سفر به سیترا»، «نگاه خیره ی اولیس»، «هرج و مرج» و «شب سن لارنزو» اشاره كرد. گوئرا سه بار برای فیلم های «آگراندیسمان»، «آمارکورد»و «کازانووا ۷۰» نامزد دریافت جایزه ی اسکار بهترین فیلمنامه شد.
گوئرا
** یكی دیگر از شاخص ترین چهره هایی كه دنیای سینما در نیمه ی اول ۲۰۱۲ از دست داد، «كلود میلر» ـ كارگردان معروف سینمای فرانسه ـ بود كه روز چهارم آوریل (۱۶ فروردین) بر اثر بیماری طولانی مدت در خانه اش در پاریس در ۷۰ سالگی درگذشت. «میلر» در مدت ۵ دهه حضور درخشان در سینما موفق به ساخت ۲۰ فیلم بلند شد كه از معروفترین آنها می توان به «دزد كوچك»، «خوشحالم مادرم زنده است»، «بازجو»، «بهترین راه برای قدم زن»، «یك راز» و «مدار مرگ بار» اشاره كرد. وی در سال ۲۰۰۰ با فیلم «از زن و معجزه» در بخش رقابتی جشنواره ی برلین نامزد جایزه ی خرس طلا بود كه جایزه ی فیپرشی را كسب كرد. «كلود میلر» دوبار با فیلم های «لیلی كوچك» و «سفر گروهی» نامزد نخل طلای جشنواره ی كن شد و در سال ۱۹۹۸ جایزه ی هیات داوران جشنواره ی كن را كسب كرد. این كارگردان سرشناس در سال ۱۹۸۱ با ساخت فیلم دلهره آور «حفاظ دید» در محافل جهانی به شهرت رسید.
میلر
** «كانه تو شیندو» ـ كارگردان سرشناس و پركار ژاپنی ـ روز ۲۹ می (نهم خرداد) بر اثر كهولت سن در ۱۰۰ سالگی درگذشت تا سومین چهره ی سینمائی برجسته باشد كه در نیمه ی اول سال ۲۰۱۲ دار فانی را وداع می گوید. این كارگردان كهنه كار كه دومین كارگردان سالخورده ی سینمای جهان بود، در سال ۱۹۹۶ از سوی آكادمی فیلم ژاپن به عنوان بهترین كارگردان سینمای این كشور معرفی شد و در جشنواره ی فیلم مسكو سه بار موفق به كسب جایزه ی اول جشنواره شد. آخرین ساخته ی او با نام «كارت پستال» سال گذشته نماینده ی سینمای ژاپن در بخش خارحی جوایز اسكار بود. این فیلم جایزه ی ویژه هیات داوران جشنواره توكیو را گرفت و در جوایز فیلم آسیا نیز نامزد بهترین فیلم و فیلمنامه بود.
شیندو
** «نورا افرون»، كارگردان و فیلمنامه نویس سرشناس آمریكائی روز ۲۶ ژوئن (ششم تیر) پس از سال ها مبارزه با سرطان در بیمارستانی در نیویورك دار فانی را وداع گفت. «افرون» در طول سال ها فعالیت سینمایی هشت فیلم بلند را كارگردانی كرد كه آخرین آن ها در سال ۲۰۰۹ با نام «جولی و جولیا» با بازی «مریل استریپ» به پرده ی سینماها آمد. وی عنوان فیلمنامه نویس افتخارات متعددی به دست آورد و برای آثار سرشناسی چون «بی خوابی در سیاتل»، «چوب ابریشمی» و «وقتی هری سالی را دید» نامزد جایزه ی اسكار بهترین فیلمنامه شد. دو بار نامزدی جایزه اسكار و یك جایزه بافتا برای فیلمنامه نویسی از افتخارات این كارگردان و فیلمنامه نویس است.
حضور جهانی سینماگران ایرانی و افتخاراتی كه رقم زدند...
** پنجاه وششمین مراسم اعطای جوایز فیلم «دیوید دوناتلو» كه معتبرترین جایزه سینمائی ایتالیاست و از آن به عنوان اسكار سینمای ایتالیا یاد می شود، جایزه بهترین فیلم خارجی را به «جدایی نادر از سیمین» اعطا كرد. این فیلم در حالی به عنوان بهترین فیلم خارجی معرفی شد كه كارگردانان سرشناسی چون «مارتین اسكورسیزی» (هیوگو)، «ترنس مالیك»(درخت زندگی) و «جرج كلونی» (عید مارس) از دیگر نامردهای این بخش بودند.
** شصت ودومین جشنواره ی فیلم برلین با حضور اصغر فرهادی به عنوان یكی از داورن بخش بین الملل همراه بود. جشنواره ی فیلم برلین سال گذشته خرس طلای بهترین فیلم و دو خرس نقره ای بهترین بازیگری و بهترین فیلمنامه را به «جدایی نادر از سیمین» داده بود. خرس نقره ای بهترین كارگردانی جشنواره فیلم برلین در سال ۲۰۰۹ برای فیلم «درباره الی» و جایزه ی گلدن گلوب و اسكار بهترین فیلم خارجی از دیگر افتخارات این سینماگر ایرانی است.
** در حاشیه ی شصت وپنجمین جشنواره ی فیلم كن، اولین جایزه ی رسانه ای اتحادیه اروپا به «اصغر فرهادی» برای پروژه ی فیلم جدیدش اهدا شد. جایزه رسانه ای اتحادیه اروپا توسط داوران مستقل و اعضای کمیسیون آموزش، فرهنگ، زبان و جوانان اتحادیه ی اروپا به پروژه هایی اهدا می شود که سهمی متعهدانه در توسعه ی چند فرهنگی ایفا می کنند. این جایزه برای پروژه ی مشترک فرهادی و «الکساندر موله گی» از کمپانی «ممنتو» كه قرار است از پائیز در فرانسه ساخته شود به این دو اعطا شد.
** یكی از مهم ترین اتفاقات شصت وپنجمین جشنواره ی فیلم كن، حضور دوباره ی عباس كیارستمی در بخش رقابتی بود. كیارستمی كه یك بار برای فیلم «طعم گیلاس» نخل طلای كن را دریافت كرده است، این بار نه به عنوان نماینده ی ایران، كه با فیلم «مثل یك عاشق» محصول مشترك فرانسه و ژاپن در بخش رقابتی كن حضور یافت. كیارستمی در سال ۱۹۹۳ بر مسند داوری جشنواره ی كن نشست و سال بعد از آن فیلم «زیر درختان زیتون» را در بخش مسابقه ی كن به نمایش گذاشت.
** فیلم «یك خانواده ی محترم» ساخته ی «مسعود بخشی» در بخش دو هفته كارگردانان جشنواره ی كن نمایش داده شد. این فیلم كه یكی از نامزدهای جایزه ی دوربین طلای جشنواره كن بود، روایتگر داستانی جذاب و درام خانوادگی است که با نگاهی به داستان هابیل و قابیل، در بستر اتفاقات و حوادث بعد از انقلاب مخصوصاً آزادی خرمشهر، به تصویر شرایط و دیدگاه های شخصیت های داستان در حال حاضر می پردازد.
** فیلم «روئیدن در باد» ساخته ی رهبر قنبری در سی وچهارمین جشنواره فیلم مسكو به نمایش درآمد و استقبال گسترده مخاطبان روس از این اثر، باردیگر جهان شمولی و ماندگاری سینمای ایران را به تصویر كشید. این فیلم داستان زندگی دشوار نوجوانی به نام اصلان است كه همراه با خانواده ی كوچ نشین خود در دامنه كوه های سبلان در اردبیل طعم تلخ زندگی را تجربه می كند.
** فیلم «پله ی آخر» ساخته علی مصفا در چهل وهفتمین جشنواره ی فیلم كارلووی واری كه یكی از معتبرترین رویدادهای سینمایی اروپا به شمار می رود موفق به كسب دو جایزه شد. این فیلم كه یكی از ۱۲ نامزد اصلی دریافت جایزه اول جشنواره كارلووی واری بود، توانست جایزه ی بهترین بازیگر زن را برای لیلا حاتمی و همچنین جایزه ی فدراسیون بین المللی منتقدین فیلم (فیپرشی) را به همراه بیاورد.
** آكادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریكا كه طبق سنت هر سال از چهره های سرشناس دنیای سینما برای عضویت در در بخش های مختلف كارگردانی، بازیگری، فیلمنامه نویسی، فیلم برداری و تدوین دعوت می كند، امسال از اصغر فرهادی كه با فیلم «جدایی نادر از سیمین» موفق به كسب جایزه ی بهترین فیلم خارجی شد، به عنوان یكی از مدعوین برای عضویت در بخش كارگردانی و همچنین بخش فیلمنامه نویسی آكادمی اسكار دعوت كرد تا نام فرهادی در كنار چهره های سرشناسی مانند «برادران داردن» «جوزف سدار»، «استفن كینگ» و «میشل هازانویچس» دیده شود.
روزگاری شده شیطان هم فریاد میزند ادم بیاورید سجده خواهم کرد!
پاسخ
 سپاس شده توسط skh ، Apathetic ، Mohammad 77
همه ی اخبار فقط و فقط در این موضوع قرار می گیرد

با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط AmItiSe ، skh ، Apathetic
سلامBlush
بچه ها حتما اين كليپ رو ببينيد خيلي جالب و خنده دارBlush

اميد وارم خوشتون اومده باشهSmile
براي عاشق شدن هيچ هنري لازم نيست
اما براي عشق ورزيدن هيچ هنري كافي نيستHeart
پاسخ
 سپاس شده توسط ...Altair... ، _VaMPiRe_ ، Apathetic ، Mohammad 77

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان