امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

«اتاق فیلم و سینما»

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سریال پایتخت ۴ برای رمضان ۹۴ ساخته می شود
خیلی از طرفداران سریال پایتخت میخواهند بدانند آیا سری چهارم این مجموعه ساخته خواهد شد یا نه ؟ که در این مقاله مصاحبه ایی رو با محسن تنابنده انجام دادیم که متن کامل آن به شرح زیر است
پایتخت ۳ برای سومین بار پربیننده ترین سریال نوروزی شد؛ سریالی روستایی که کار خود را با چند بازیگر تئاتری شروع کرد اما خیلی زود توانست جای خود را میان مردم باز کند. محسن تنابنده نقش بسیاری در این موفقیت دارد. او که فیلمنامه این سریال را نوشته، وظیفه انتخاب بازیگران را هم برعهده داشته است.
علاوه بر این نقی معمولی را تبدیل به یکی از ماندگارترین شخصیت های تلویزیونی کرد. به همین بهانه با او گفتگویی کردیم. او از رمز موفقیت پایتخت و تغییراتی که به مانا بودن این سریال کمک کرد گفت تا سختی که برای کم کردن وزن خود و کشتی گیر شدن کشیده است
شخصیت های سریال پایتخت به خصوص کاراکتر نقی در سری سوم این سریال تغییرات بسیاری داشتند. این بار نقی حسود شده بود و اصرار داشت به قول خودش «هد فامیل» باشد. این تغییرات از کجا می آید؟
– اگر این تغییرات به وجود نمی آمد، کسی آن را تماشا نمی کرد. پایتخت ۲ هم با سری اول آن تفاوت داشت.
اما تغییرات سری سوم سریال نسبت به سری قبل خیلی بیشتر بود.یعنی معتقدید پایتخت ۲ نسبت به پایتخت ۱ مخاطبان کمتری داشته و شما برای اینکه در سری سوم سریال بتوانید ریزش مخاطب را جبران کنید، این تغییرات عمده را در کاراکترها ایجاد کردید.
– شاکله کاراکترها تغییر چندانی نکرده. مهمترین تفاوت هر سری «پایتخت» موقعیت های متفاوت است که کاراکترها در آن قرار می گیرند. این موقعیت ها هستند که شخصیت های سریال را به لحاظ روحی، روانی و اخلاقی دچار تغییر می کند. موقعیت شغلی ارسطو تغییر کرده، بنابراین انگلیسی صحبت می کند، خوش تیپ تر شده و یک همسر خارجی پیدا کرده است. نقی شکست بزرگی در زندگی خورده، خانه اش را از دست می دهد بنابراین دیگر اعتماد به نفس ندارد. بد اخلاق و حساس تر شده است. حتی آنقدر فشار به او آمده که موهایش سفید شده و مجبور است آنها را رنگ کند. بقیه شخصیت ها هم به همین منوال تغییر پیدا کردند.

«اتاق فیلم و سینما» 9
جا برای این تغییرات آنقدر هست که پایتخت در سال های آینده هم ادامه داشته باشد؟
- پایتخت تا ۱۰۰۰ هم می تواند ساخته شود. به دلیل استحکام و قوام شخصیت ها هیچ محدودیتی وجود ندارد اما نمی دانم سال آینده چه اتفاقی می افتد.
سیروس مقدم آنقدر کارگردان معتبر و برندی بود که می توانست از بازیگران معروف و محبوبی در کارش استفاده کند. در مرحله انتخاب بازیگر چطور به این کَست رسیدید؟
– من قبل از پایتخت چند همکاری با سیروس مقدم داشتم که آخرین همکاریمان در سمت کارگردان و نویسنده، سریال «چاردیواری» پربیننده ترین سریال نوروزی شد. در طی این سال ها آرام آرام سلیقه هایمان به هم نزدیک شد و در مورد «پایتخت» به این نتیجه رسیدیم که قصه از هر چیزی مهمتر است. البته منظورم این نیست که بازیگر مهم نیست.

اگر بازیگر باتجربه و مستعد داشته باشی با قصه خوب خیلی کارها می توان کرد. مثل فیلم سینمایی طلا و مس که دو بازیگر غیرچهره داشت اما آنقدر قصه خوب بود که فیلم پرمخاطبی شد. از طرفی باورپذیری قصه برایمان خیلی مهم بود و اگر از بازیگرانی که مردم آنها را می شناختند استفاده می کردیم، مخاطب، شهرستانی بودن آنها را باور نمی کرد. مسلط بودن این بازیگران بر لهجه هم اهمیت زیادی داشت.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منبع
پاسخ
 سپاس شده توسط || Mιѕѕ α.η.т || ، Interstellar
آگهی
«اتاق فیلم و سینما» 9
 به گزارش سينماخبر؛  همزمان با حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی خوزستان این مناطق میزبان بیش از 90 اجرای نمایش‌های خیابانی با مضمون دفاع مقدس توسط گروهی از هنرمندان تئاتر خیابانی کشور با پشتیبانی بنیاد برکت در راستای اشاعه فرهنگ دفاع مقدس بود.

این نمایش‌ها از 28 اسفند ماه 93 تا هشتم فروردین ماه امسال همه روزه در سه نوبت در یادمان‌های شهدای شلمچه، موزه دفاع مقدس شهر خرمشهر و اروندکنار و با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهر خرمشهر توسط گروه نمایشی نمایه برگزار شدند که با استقبال زائران این مناطق روبرو شد.

نمایش‌های «حاجت»، «نشانه» و «نجوا» با نقش‌آفرینی محمد سنگری، میلاد بیرانوند، محمد فراهانی، حامد شادمانی، عبدالحسین جلیل، کاوه نورمحمدی، محمدرضا افشاری، سعید شریفی و رامین افشاری و گروهی از بازیگران از جمله نمایش‌هایی بودندکه زائران مناطق راهیان نور به تماشای آنها پرداختند. 

بر اساس این گزارش، اجرای 40 نمایش خیابانی دفاع مقدس در مناطق راهیان نور توسط این گروه در سال گذشته نیز با استقبال زائران این مناطق روبرو شد.

پاسخ
 سپاس شده توسط Interstellar
«اتاق فیلم و سینما» 9
به گزارش سينماخبر؛   در این پیام آمده است: کل من علیها فان

جناب آقای علی جنتی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
درگذشت مادر ارجمند جنابعالی را به شما و خانواده گرامی تسلیت گفته و برایتان صبر و شکیبایی آرزو می کنیم.

مدیرعامل و هیات مدیره خانه سینما

پاسخ
«اتاق فیلم و سینما» 9
 به گزارش سينماخبر؛  شبکه‎های رادیویی، ساعت ۱۲:۰۰ روز ۱۲ فروردین به مناسبت سالروز جمهوری اسلامی ایران به صورت نمادین سرود ملی کشورمان را پخش خواهند کرد تا برای سی‎وششمین سال پیاپی به همراه تمامی مخاطبان در سراسر ایران، این روز را گرامی بدارد.

از موج FM: رادیو جوان ۸۸ ، رادیو ایران ۹۰ ، رادیو ورزش ۹۲، رادیو آوا ۹۳.۵، تهران ۹۴، اقتصاد ۹۸، قرآن ۱۰۰، سلامت ۱۰۲، گفت‎وگو ۱۰۳.۵، رادیو پیام ۱۰۴، رادیو صبا ۱۰۵.۵، رادیو فرهنگ ۱۰۶، رادیو نمایش ۱۰۷.۵ روز دوازدهم فروردین شنونده سرود رسمی ایران باشید.
پاسخ
«اتاق فیلم و سینما» 9
 به گزارش سينماخبر؛  مجید انتظامی  درباره دلیل بستری شدن پدرش در بیمارستان دی گفت: چند روز پیش فشار پدر بالا رفته بود و به همین دلیل در بیمارستان دی بستری شد.

این آهنگساز ادامه داد: به هرحال وقتی سن بالا می رود وضعیت جسمانی هم دستخوش تغییراتی می شود اما خوشبختانه حالشان خوب است و احتمالا امروز چهارشنبه و یا فردا سیزدهم فروردین از بیمارستان مرخص خواهند شد.
فرزند عزت الله انتظامی در پایان از شایعه هایی که درباره وضعیت جسمانی پدرش مطرح می شود، گلایه کرد.

عزت الله انتظامی بازیگر سینمای ایران پیش از این هم در مهر و آبان ماه سال ۹۳ مدتی در بیمارستان و منزل بستری شد و استراحت کرد.

وی در فیلم هایی چون «گاو» و «اجاره نشین ها» ساخته داریوش مهرجویی، «روز فرشته» ساخته بهروز افخمی و ده ها فیلم سینمایی و همچنین تله تئاتر و سریال های تلویزیونی هنرنمایی کرده است.
پاسخ
«اتاق فیلم و سینما» 9
به گزارش سينماخبر؛  حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز ساعت 18/30 بصورت زنده از شبکه خبر با مردم سخن می‌گوید.

بر اساس این گزارش؛ رئیس جمهور در گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی با مردم درباره مذاکرات هسته ای وبیانیه لوزان سخن می گوید.
پاسخ
آگهی
«اتاق فیلم و سینما» 9
 به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سینماخبر
، احمد مهرانفر بازیگر سریال «پایتخت 4» برای انتخاب بازیگر جدید برای نقش دوقلوهای سریال سیروس مقدم تست بازیگری می‌گیرد.  

مهران فر در صفحه شخصی خود از دوقلوهای همسان درخواست همکاری کرده است. به گفته این بازیگر به دليل سفر "سارا و نيكا" به خارج از ايران، براي ساخت سري چهارم سريال پايتخت به دوقلو دختر همسان حدود سن ١٢ -١٠ سال نيازمنديم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

پاسخ
«اتاق فیلم و سینما» 9
به گزارش سینماخبر
،حسین تراب‌نژاد نویسنده‌ی سینما و تلویزیون در خصوص سریال «فوق سری» گفت: طرح اولیه‌ی این سریال از مهدیدفخیم‌‌زاده ارائه شد و وی می‌خواست سریالی بر مبنای خلافکاری بسازد که خود را شبیه یک سرهنگ نیروی انتظامی کرده است و برای نگارش و ساخت چنین سریالی 2 سال تلاش کرد.

وی در ادامه افزود: وقتی کار کلید خورد 8 قسمت سریال آماده بود. فخیم‌زاده تنها کارگردان و بازیگری است که سر صحنه‌هایش وسواس و حساسیت زیادی روی فیلمنامه نشان می‌داد گاهی اوقات جزئیات متن در آخرین لحظات تصویر برداری تغییر می‌کرد اما کلیات از قبل مشخص بود.

این نویسنده پیرامون نحوه‌ی همکاری با فخیم‌زاده اظهار داشت: من و فخیم‌زاده 2 سال پیش کاری مشترک داشتیم که به سرانجام نرسید اما موجب شد فخیم‌زاده با قلم من آشنا شود و از آن خوشش بیاید.

وی ادامه داد: فخیم‌زاده در فیلم و سریال سازی کاملا حرفه‌ای است و 50 سال حضور وی در سطح اول سینما و تلویزیون ایران این امر را گواهی می‌دهد معمولا بازنویسی فیلمنامه توسط کارگردانان همکاری زیادی با آن دارد می‌کند اما فخیم‌زاده این کار را به گونه‌ای انجام داد که پایان کار برای مخاطب غیر قابل پیش بینی شد.

تراب‌نژاد در پایان خاطر نشان کرد: هدف داستان نمایش پیروزی حق بر باطل بود و تا جایی که اطلاع دارم تعداد مخاطبانی که از سریال خوششان آمده بود بیشتر از سایرین بود خود من نیز از نتیجه و بازی بازیگران رضایت کاملی داشتم و بعد از این سالها دومین اثری بود که به دلم نشست.

منبع:باشگاه خبرنگاران
پاسخ
«اتاق فیلم و سینما» 9
به گزارش سینماخبر
،روشنک عجمیان بازیگر سینما و تلویزیون درباره فعالیت‌های بازیگری خود در سال جدید گفت: در حال حاضر پیشنهادهایی هست که هنوز قطعی نشده. سریال «شهر من شیراز» را آماده پخش دارم که به زودی روی آنتن خواهد رفت، ضمن اینکه فیلم سینمایی «حریر» به کارگردانی فریال بهزاد هم از آثاری است که سال گذشته در آن حضور داشتم و شنیده‌ام که قرار است اکران شود.

وی در مورد برنامه های آینده در سال جدید گفت: امیدوارم که در بین پیشنهاداتی که امسال به من می‌شود ، یک سریال با کیفیت باشد. فکر می کنم در کنار تعداد فیلم های تلویزیونی که در سال کار می کنیم، سالی یک سریال خوب هم باید در کارنامه داشته باشیم.

عجمیان درباره الویت خود در میان فیلم های تلویزیونی و سریال گفت: من اصولا عادت به خط کشی کردن ندارم و برای خودم از این قوانین وضع نمی‌کنم که فقط در سریال یا تله فیلم بازی کنم. در سال‌هایی که فعالیت کرده ام تله فیلم های با کیفیتی بوده که بسیار از آنها لذت برده ام ، به همین جهت دلیلی برای چنین تقسیم بندی نمی بینم و بین سریال و تله فیلم ، ابتدا به کیفیت یک اثر بیشتر اهمیت می دهم.

عجمیان با اشاره به برنامه های نوروز گفت: من امسال برنامه ای برای پخش از تلویزیون نداشتم و نوروز امسال به برنامه های شخصی و استراحت پرداختم و در زمینه اجرا هم کاری پیش نیامد. هر چند که الویت من برای کار کردن بازیگری است و از ابتدا دغدغه این کار را داشته‌ام.

منبع:سوره سینما

پاسخ
«اتاق فیلم و سینما» 9
 به گزارش سینماخبر،
عموهای فیتیله‌ای پنجشنبه ۲۰ فروردین با اجرای نمایش‌های مرد ناشنوا، یانگوم و شنگول و منگول، هر وقت کمک خواستی صدام کن به خانه مخاطبان خود می‌رود.

این گروه ترانه­‌های عطر گلها، حضرت علی، یه گل دو گل هزار گل، نمک توی نمکدون را نیز برای مخاطبان خود اجرا می‌کنند.

پخش کلیپ الفبا و رنگارنگ از دیگر بخش­‌های برنامه روز پنجشنبه عموهای فیتیله‌ای خواهد بود.

آنها جمعه ۲۱ فروردین هم ترانه‌های حضرت فاطمه (س)، مادر بهار عشقی و مادر را به بانوی آب و آیینه و مادران تقدیم می‌کنند.

فیتیله‌ای‌ها همچنین کلیپ‌های الفبا، رنگارنگ و نمایش‌های داروی مریض، امداد، هملت، سیرک فیتیله‌ای را برای مخاطبان خود روی آنتن می‌برند.

«فیتیله، جمعه تعطیله» کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما است، این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا آقایی و اجرای علی فروتن، حمید گلی، محمد مسلمی و مهرداد نظام آبادی پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن شبکه دو می‌رود.

منبع:مهر

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  علی پوراحمد با فیلم علمی تخیلی دروازه فراموشی در هالیوود + تصاویر فیلم Oblivion Gatew
  سینما کلاسیک:_در یک شب اتفاق افتاد_
  فیلم تقدیر شده جشنواره ونیز راهی جشنواره جهانی فیلم فجر شد
  « سینما وحشت ! »
  پرکارترین کارگردان های تاریخ سینما را بشناسید
  بازیگر فیلم‌های Wolverine و 47 Ronin در فیلم Bullet Train با برد پیت هم‌ بازی می‌شود
  فیلم Another Round با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم جشنواره ‌BFI را برنده شد
  حقوق گل گدوت در فیلم WW84 معادل ۳۳ برابر حقوق او در فیلم Wonder Woman است
  دکتر اکبر عالمی، مستندساز، مجری و استاد سینما درگذشت
  تمرکز اصلی شرکت دیزنی به جای سینما روی شبکه آنلاین خواهد بود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان