امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

من طرفم را پیدا کرده ام

من طرفم را پیدا کرده ام 1

سال سوم دبیرستان سرو کله ی علی پیدا شد. دلم روشن بود اما دست دست می کردم. مادرم گفت: اینها عشایرند، باید زیر کپرزندگی کنی، می توانی، بسم الله.
علی رفته بود پیش یک روحانی و استخاره کرده بود. روحانی در جواب استخاره ی علی گفته بود مبارک باشد، شیرینی اش را بیاور.

برای همین علی کوتاه نیامده و می گوید طرفم را پیدا کرده ام.
دوستانش گفتند: علی از نظر ما چیزی ندارد، ولی آدم با اراده ای است، عزم کند همه چیز بدست می آورد. اگر جنگ پیش نمی آمد، الان در دانشگاه بود.

بعد از مدتی علی آمد پیش پدرم و گفت: ازدواج سنت رسول الله است .انگیزه ی ازدواج، رسیدن به آرامش و همدلی است. حالا رسماً از دخترتان خواستگاری می کنم.

پدرم راضی نبود می گفت: دخترم باید درس بخواند.
داشتم علی را فراموش می کردم که یک روز کتاب حجاب نوشته استاد شهید مطهری و یک نامه  از علی بدستم رسید، نوشته بود: پاسدار هستم، پدر و مادرم کشاورزند، بدان که از جبهه و جهاد جدا شدنی نیستم. حالا خودت تصمیم بگیر.

در جوابش نوشتم: جوّ خانه ی ما، پذیرای نامه پراکنی نیست. رضا برضاک تسلیما………..
من کسی را انتخاب کرده بودم که رگ غیرتش می طپید. دست از مال دنیا شسته و برای دفاع از ناموس و وطن بلند شده بود.

پدرم گفت: اگر علی در جنگ از بین برود چه خواهی کرد؟
گفتم: سرپای خود می ایستم، مثل همه ی زنانی که همسرشان شهید شده است.مردان ما می جنگند وجانفشانی می کنند ما هم صبوری می کنیم .آن ها آن طور دین خود را ادا می کنند و ما این طور. اگر نمی توانم تفنگ به دوش بگیرم، می شوم هم پیمان یک رزمنده.

اواخر شهریور برای خرید عقد به بازار رفتیم. غیر از حلقه، طلا و جواهر دیگری نخریدم.چادر و لباس سفید برای خودم و یک پیراهن برای علی خریدیم و به خانه آمدیم.
روز هفتم مهرماه 63 رابرای جشن عروسی انتخاب کردیم. یک گوسفند کشتیم و آبگوشت پختیم. دوستان علی با صلوات و دعا و مبارک باد مجلس را گرم کردند.
از خاطرات همسر سردار شهید علی بینا
من طرفم را پیدا کرده ام 1
پاسخ
 سپاس شده توسط -Edgar ، مـ༻؏☆جـےـیــّ◉ـב ، ☪爪尺.山丨几几乇尺☪
آگهی
Star 
زندگي پراز خاطره ويادشهيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
The truth of love is living in heaven with you
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘ றДƬДᗡØЯЄ ✘

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  آيا شيطان ازدواج کرده است ؟
  حضرت خدیجه قبل از ازدواج با پیامبر (ص) ازدواج کرده بودند؟
Star چشم و هم چشمی صله‌رحم را کمرنگ کرده است
  چگونه میتوان بصیرت پیدا کرد؟
  چه بلاهایی امام زمان (عج) را احاطه کرده اند؟
  مکارم شیرازی حرام اعلام کرده است ...!
  خورشیدی که نورش را وقف کرده بود ..
  دختران بزک کرده زیبایی خود را حراج میکنند
  ظهور را در چه معنا کرده ایم ؟
  مرا زندانی کرده بود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان