امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نامه دختران آمریکایی به فیبا

به نقل از ایکنا، ایندیرا کالجو، بسکتبالیست مسلمان آمریکایی در نامه‌ای به فدراسیون بین‌المللی بسکتبال نوشت: بسکتبال همواره بخش جدایی‌ناپذیر زندگی من بوده است و من دعا می‌کنم تا بتوانم به بازی خود در سال‌های آینده ادامه دهم.
نامه دختران آمریکایی به فیبا 1

وی افزود: بسکتبال درهای زیادی را به روی من باز و مسیرهای سختی را برای من هموار کرده و فرصت‌هایی را برای من به وجود آورده که هرگز در رؤیا هم آن‌ها را تصور نمی‌کردم.

ایندیرا در ادامه این نامه نوشته است: متأسفانه قانون تبعیض‌آمیز فیبا در ممنوع کردن حجاب در طول مسابقات، من و دیگر دختران مسلمان مانند بلقیس را از بسکتبال محروم می‌کند.

بلقیس عبدالقادر، دیگر دختر مسملان آمریکایی نیز در نامه خود به فیبا نوشت: اینکه عنوان شده استفاده از حجاب در طول بازی برای خود بازیکن و دیگر بازیکنان ممکن است خطرآفرین باشد، مسئله درستی نیست. به عکس، استفاده از حجاب به دلیل پوشاندن موها، از تکان خوردن موها در طول بازی و ایجاد مشکل کردن آن جلوگیری می‌کند.

وی افزود: من شخصاً گواهی می‌دهم که هیچگاه به خاطر استفاده از حجاب در بازی دچار مشکل نشده‌ام. من این نامه را هم برای خودم و هم برای همه زنان مسلمانی می‌نویسم که می‌خواهند ضمن رعایت اعتقادات دینی خود بسکتبال را به صورت حرفه‌ای دنبال کنند.

درخواست این بسکتبالیست‌های جوان با حمایت شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی نیز مواجه شد. این سازمان که بزرگترین حامی حقوق مسلمانان آمریکایی است با صدور بیانیه‌ای لغو این سیاست تبعیض‌آمیز را خواستار شد.

بنابر قوانین فیبا استفاده از حجاب اسلامی در بازی‌های بسکتبال ممنوع است.

سال گذشته فدراسیون جهانی فوتبال قانون آزادی استفاده از حجاب برای بازیکنان مسلمان را به تصویب رساند که این رویداد بارقه امیدی را برای دختران مسلمان ورزشکار ایجاد کرد.
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
پاسخ
 سپاس شده توسط AMIR ALI 22 ، hidden ninja
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نامه النصر به AFC برای بخشش عبدالرزاق حمدالله
Heart نامه تند یک فوتبالی به جهانگیری؛ پاسخگوی عملکرد فدراسیون تاج باشید!
  مرتجی: بعید می‌دانم هندبالیستی با این شیوه‌نامه لژیونر شود
  تختی در وصیت‌نامه‌اش چه نوشته بود؟
  فیفا اساس‌نامه را می‌پذیرد/ نهاد عمومی غیردولتی برای مصارف داخلی است
  پایان کش‌مکش‌ها در فوتبال/ اساس‌نامه فدراسیون در فیفا تایید می‌شود؟
  نامه رییس فدراسیون بین المللی ساواته به صالحی امیری
  نامه تهدیدآمیز دیاباته به استقلال: پول ندهید، فسخ می‌کنم!/عکس
  اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در مورد نامه به باشگاه بلژیکی
  تعجب فیبا از فعالیت زنان بسکتبالیست ایران

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان