امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوالات جالب هوش

لطفا ابتدا سوالات را پاسخ دهید و سپس جواب ها رو ببینین ....

سوالات

مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟

مسئله 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟

مسئله 4 - شیب یک طرفِ پشت بام شیروانی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه. اردکی روی این پشت بام تخم گذاشته که تخمش در کمتر از 2 ثانیه به زمین می رسد. تخم مرغ از کدام سمت پرت شده است؟

مسئله 5 - هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند، بازمانده ها را کجا دفن می کنند؟

مسئله 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟

جواب ها

جواب مسئله 1 - راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید " تصور کنید که راننده اتوبوس هستید."

جواب مسئله 2 - همه کلاغ ها ، چون آنها فقط " در شرف پرواز " هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند..( اگر جواب شما 2=3-5 بوده بدانید دوباره محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است.)

جواب مسئله 3 - هیچ . آن نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه موسی ( "چه تعداد " جلوی فکر کردن شما را گرفته است.)

جواب مسئله 4 - سوال اشتباه است. چون وقتی از اردک استفاده شده دیگر نباید از کلمه تخم "مرغ" استفاده شود!

جواب مسئله 5 - آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمه دفن کردن منحرف شده اید در حالیکه آنها "بازماندگان" هستند!

جواب مسئله 6 - یک 25 تومانی و یک 5 تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید 25 تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه 5 تومانی داریم. شما با عبارت " یکی از آنها نباید … " فریب خوردید.

دم از بازی حکم میزنی !
دم از حکم دل میزنی !
پس به زبان “قمار” برایت میگویم !
قمار زندگی را به کسی باختم که “تک” “دل” را با “خشت” برید !
باخت زیبایی بود!
یاد گرفتم به دل ، “دل” نبندم
یاد گرفتم از روی “دل” حکم نکنم
دل را باید بر زد جایش سنگ ریخت که با خشت تک بری نکنند !
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، .ali. ، niloofar joon ، FARID.SHOMPET ، hesam0151 ، deymon1 ، bahador.hbk ، مينا ، poya ، *mahya* ، mohamad66 ، sara ss501 ، Aisan2 ، SABER ، ps3000 ، love 2012 ، فلانی ، AmItiSe ، palang ، Lordlas ، .shakila. ، T N T ، art ، امیررضاجی ، ...Sara SHZ... ، ALA ، مرواريد سرخ ، Kamila❤ ، قاصدك ، sanaz_jojo ، پرنوش ، soelda ، yas.sama ، AREZ00 ، فری جون ، *mohadese* ، ♥h@di$♥ ، h.archer
آگهی
وای من همرو غلط جواب دادم Confused
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، bahador.hbk ، poya ، *mahya* ، mahsa_joon
(05-01-2012، 21:48)soltane ehsas m2 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وای من همرو غلط جواب دادم Confused

از روی آسونی زیاد ، گاهی وقتا اینجوری میشه یا شایدم تمرکز نداشتی که اینجوری شد...
دم از بازی حکم میزنی !
دم از حکم دل میزنی !
پس به زبان “قمار” برایت میگویم !
قمار زندگی را به کسی باختم که “تک” “دل” را با “خشت” برید !
باخت زیبایی بود!
یاد گرفتم به دل ، “دل” نبندم
یاد گرفتم از روی “دل” حکم نکنم
دل را باید بر زد جایش سنگ ریخت که با خشت تک بری نکنند !
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~ ، M.K.N ، bahador.hbk ، مينا ، poya ، ps3000
من همه رو درست جواب دادم چون قبلا این مطلبو تو ی سایت دیگه خونده بودمBig Grin
روزگاری شده است که شیطان فریاد میزند : آدم بیاورید سجده خواهم کرد!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، bahador.hbk ، مينا ، poya ، آرميتا ، fcbarcelona ، پرنوش ، sasa.
من همش رو درست گفتم
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، bahador.hbk ، poya ، پرنوش
خوب ادم رو سر کار گذاشت
A little thought can make all the difference
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، bahador.hbk ، poya ، پرنوش
آگهی
در حالی که من هیچ کدومشونو جواب درست ندادم ولی خیلییییییییییییییییییییییییییییییییی باحال بود
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، bahador.hbk ، poya
خيلي جالب بودن من دو سه تا شو جواب دادمWink
دستانم بوی گل می داد مرا به جرم چيدن گل محكوم كردند
ولی كسی نگفت شايد گلی کاشته باشم Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، bahador.hbk ، مينا ، poya
من همه رو به جز اخری درس جواب دادم!Wink
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o
من همه رو درست جواب دادم چون قبلا این مطلبو تو ی سایت دیگه خونده بودم
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط xp7 ، j0oj0o

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Rainbow سوالات متداول دوربین های مدار بستـــــــــه!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان