امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دلایل اثبات وجود خدا

خدا خیلی مهربون و بزرگه اما وقتی یه عده آدما برای مظلوم نمایی دخالت میکنن و رو مخ یکسری ادم راه میرن و این حرفا بعدش کشته میشن و چون پدربزرگشون اونم جد پدری!!!پیغمبر بوده محبوبیت پیدا کنن و مردم ازشون شفا بخواد بسیار احمقانس و یک شستشو مغزی اینهمه ادم دارن مظلوم کشته میشن چرا کسی از اونا شفا نمیخواد یا طلب مغفرت میکنه؟
رنگ خاموشـے در طرح لب است
بانگـے از دور مرا می خواند
لیک پاهایم در قیر شب است
رخنه اے نیست در این تاریکـے
در و دیوار به هم پیوسته
سایه اے لغزد اگر روی زمین
نقش وهمـــے است ز بندے رسته
نفس آدم ها
سر بسر افسرده است
سہـراب سپهـرے
پاسخ
 سپاس شده توسط لرد سفید ، IM JUST TIRED
آگهی
حرف شما واقعا درسته خداوند بسیار مهربانه و از روی همین مهربانیست که در همه ی دوره ها پیامبرانی رو مبعوث کرده که پیام هاش رو منتقل کنند و مردم یک راهنما داشته باشند تا به سمت خداوند حرکت کنند.اما از یک زمانی به نظر خداوند نیاز به ادامه داشتن وجود این رابط ها و انتقال پیام لازم نبود و یعنی مردم به اندازه ی کافی راه های مناسبی رو برای حرکت در مسیر خداوند پیدا کرده بودند بنابراین محمد رو آخرین فرستاده ی خودش در نظر گرفت.
اینجا یک مسئله است،میشه گفت عجب خدای ظالمی که در همه ی دوره های زمانی یک راهنما برای هدایت مردم فرستاده و حالا مارو بی سرپرست رها کرده!!
میشه گفت نه خداوند ظالم نیست چون بعد پیامبران در هر دوره امامانی آمدند که مثل پیامبران با تفاوت اینکه بهشون وحی نمیشد مردم رو راهنمایی میکردند.
درسته کشتار آدم ها باهم فرقی نداره چون همه انسانند و ذاتشون یکیه و فرق گذاشتن بینشون عمل انسانیی نیست، اما پیامی که مرگ هر کدام از داره فرق میکنه،مثلا قیام حسین و کشته شدن خودش و خانوادش تنها یک مرگ معمولی نبود بلکه هر سال باید به همه یاداوری بشه که در هر زمانی و در هر شرایطی باید با ظلم مبارزه کرد و مهم نیست اون فرد کیه و چه قدرتی داره!!اینکه همیشه عده ای باید باشند که برای نجات بقیه خودشونو فدا کنند....امام حسین میتونست خیلی راحت یک عهد رو قبول کنه و خودش و خانوادش رو به کشتن نده اما شاید ما هزارو چهارصد سال بعد هیچ وقت نمیفهمیدیم میشه با هیچی با ظلم مبارزه کرد و در آخر پیروز بود(پیروز چون الان هیچ اسمی از یزیدو راهش نیست اما نام حسین هست)
کسی از این امام ها درخواست شفا نداره
اینها از خودشون هیچچچچ قدرتی ندارند بلکه اونهارو واسطه ای قرار میدند که خداوند درخواستشونو اجابت کنه.
مثل اینکه از پدرت درخواستی داری ولی هرچی اسرار میکنی قبول نمیکنه اما از مادرت حرف شنوی داره، به مادرت درخواستتو میگی تا به پدرت بگه که خواستتو قبول کنه....
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، لرد سفید
(09-06-2016، 15:18)oprah vinfrey نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حرف شما واقعا درسته خداوند بسیار مهربانه و از روی همین مهربانیست که در همه ی دوره ها پیامبرانی رو مبعوث کرده که پیام هاش رو منتقل کنند و مردم یک راهنما داشته باشند تا به سمت خداوند حرکت کنند.اما از یک زمانی به نظر خداوند نیاز به ادامه داشتن وجود این رابط ها و انتقال پیام لازم نبود و یعنی مردم به اندازه ی کافی راه های مناسبی رو برای حرکت در مسیر خداوند پیدا کرده بودند بنابراین محمد رو آخرین فرستاده ی خودش در نظر گرفت.
اینجا یک مسئله است،میشه گفت عجب خدای ظالمی که در همه ی دوره های زمانی یک راهنما برای هدایت مردم فرستاده و حالا مارو بی سرپرست رها کرده!!
میشه گفت نه خداوند ظالم نیست چون بعد پیامبران در هر دوره امامانی آمدند که مثل پیامبران با تفاوت اینکه بهشون وحی نمیشد مردم رو راهنمایی میکردند.
درسته کشتار آدم ها باهم فرقی  نداره چون همه انسانند و ذاتشون یکیه و فرق گذاشتن بینشون عمل انسانیی نیست، اما پیامی که مرگ هر کدام از داره فرق میکنه،مثلا قیام حسین و کشته شدن خودش و خانوادش تنها یک مرگ معمولی نبود بلکه هر سال باید به همه یاداوری بشه که در هر زمانی و در هر شرایطی باید با ظلم مبارزه کرد و مهم نیست اون فرد کیه و چه قدرتی داره!!اینکه همیشه عده ای باید باشند که برای نجات بقیه خودشونو فدا کنند....امام حسین میتونست خیلی راحت یک عهد رو قبول کنه و خودش و خانوادش رو به کشتن نده اما شاید ما هزارو چهارصد سال بعد هیچ وقت نمیفهمیدیم میشه با هیچی با ظلم مبارزه کرد و در آخر پیروز بود(پیروز چون الان هیچ اسمی از یزیدو راهش نیست اما نام حسین هست)
کسی از این امام ها درخواست شفا نداره
اینها از خودشون هیچچچچ قدرتی ندارند بلکه اونهارو واسطه ای قرار میدند که خداوند درخواستشونو اجابت کنه.
مثل اینکه از پدرت درخواستی داری ولی هرچی اسرار میکنی قبول نمیکنه اما از مادرت حرف شنوی داره، به مادرت درخواستتو میگی تا به پدرت بگه که خواستتو قبول کنه....
عزیزم
شنیدی میگن خدا از مادر مهربان تر است????
با این تفاسیر مثل اینه که کنار دستت عسل داشته باشه ولی بری مثلا توت بخوری که حس شیرینی رو بهت القا کنه.
خداوند انقدر مهربان است که حد و اندازه ندارد
مولانا یه بار خدارو تحدید میکنه نزار بگم تو چقدر بخشنده ای
مادر شما چقدر بخشنده بود ضرب در هزار کن
میبینی حجم محبت رو
خدا خیلی بخشنده هست
(صد البته اگه خدایی با تفاسیر اسلام وجود داشته باشه)
I am on the highway to hell
جدیدا قوه ی تخیلم از بین رفته
هدفم رو گم کردم
دوست دارم به دیگران کمک کنم
دوست دارم کشاورز بشم
نمیدونم چم شده دعا کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط oprah vinfrey
صحیح میفرمایید مهربانی خداوند بی انتهاست اما به نظرم گاهی ما به واسطه ی ظلم به خودمون و دیگران از خداوند فاصله میگیرم (یعنی عامل این فاصله خودمون هستیم)و این باعث میشه اجابت خواسته ی ما سخت تر بشه و باید فردی که گناه کمتری داره وساطت ما رو پیش خداوند بکنه.یه جور سختی بیشتر کشیدن برای آگاهی بیشتر...
یعنی این موضوع هم باز مهربانی خدارو نشون میده که با اجابت نکردن خواسته مارو متوجه این کنه که شاید جدا از صلاح بودن یا نبودن ما اشتباهاتی کردیم که مانع قبولی دعا از جانب خودمون میشه...:-)
به نظرم این جدا از مهربانیه خداست بلکه ناعدالتیه که خداوند دعای افرادی رو که هیچ اشتباهی نکردند با کسانی که در اشتباه کردن کوتاهیی نکردن یکسان اجابت بکنه!!!

@لردسفید
پاسخ
 سپاس شده توسط لرد سفید ، L²evi
خواهرم
خدا از مادر مهربان تر هست
شما همیشه در حال ازار مادرت باش ولی برادرت به حرفاش گوش بده
ولی باز هم مادرت تو و اون رو به اندازه هم دوست داره
حالا اون که خداست هیچی
ما که از امام ها چیزی میخواییم چرا به از اونی که اول اخر همه چیز هست نخواییم اونی که از همه رزاق تر و بخشنده تر هست
(واقعا خرسند هستم از این که با شما بحث میکنم ولی فکر کنم تا همین جا کافی باشه . این بحث سر انجام نداره)

پیوست: اگه خدایی وجود داشته باشه
هدفم رو گم کردم
دوست دارم کشاورز بشم
نمیدونم چم شده دعا کنید
پاسخ
برادرم:-)
بنده نگفتم خدادوست نداره، گفتم اتفاقا خیلی دوست داره و از روی مهربانی میخواد آفریده اش رو که به وسیله گناه ازش دور شده با اجابت نکردن درخواستش و کمک از کسانی که گناه کمتری دارند، آگاه کنه تا دوباره به سمتش برگرده.
مجددا عرض میکنم امام هیچ قدرتی نداره و ما از امام درخواستی نداریم:-)))فقط واسطه است!!

چشم من دیگه چیزی نمیگم:-
( البته بحث نیست به نظرم، تبادل نظره)
(البته زود نتیجه گیری کردید:-)
@لرد سفید
پاسخ
 سپاس شده توسط لرد سفید ، L²evi
آگهی
منهم تلاشم اینه که بگم واسطه نیاز ندارد
و یک چیز دیگر عدالت و رعایت مساوات دو چیز متقبل به یکدیگر ان (جهت اطلاع)
هدفم رو گم کردم
دوست دارم کشاورز بشم
نمیدونم چم شده دعا کنید
پاسخ
(08-06-2016، 18:04)لرد سفید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گیرم خدا مارو درست کرده از خدا بعیده عضو های اضافی مثل انگشت کوچیکه هی پا یا اپاندیس رو تو بدن ما قرار داده????
شما از كجا ميدوني اضافيه!
هميشه يادت باشه كامل نبودن درك ما دليل بر بي حكمت بودن مخلوقات نيست
همين آپانديس كه شما ميگي جاييه براي تجمع باكتري هاي مفيد! كه وظيفه مهمي در گوارش موادغذايي دارن(ديگه حوصله ندارم وارد جزيئات شم)

(08-06-2016، 18:15)nazanin jon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما واقعا من موندم این خدا با این همه نشونه از جنس چیه؟انسان؟نه
اصن چرا پیامرسوناش انسانن؟
جالبه(:
ياد اين افتادم كه
اين سوال شما رو مشركان مكه هم يه بار بيان كردند(البته دور از جون شماا) |:

تنها چیزی که بعد از آمدن هدایت مانع شد مردم ایمان بیاورند ، این بود ( که از روی نادانی و بی خبری ) گفتند: «آیا خداوند بشری را بعنوان رسول فرستاده است؟!»
بگو: « ( حتی ) اگر در روی زمین فرشتگانی ( زندگی می کردند ، و ) با آرامش گام برمی داشتند ، ما فرشته ای را به عنوان رسول ، بر آنها می فرستادیم!» ( چرا که رهنمای هر گروهی باید از جنس خودشان باشد ) .
94 و95 سوره اسراء (يه چند آيه بالاترشم بخونين كامل قانع ميشين)
+

و ( مشرکان ) گفتند: این چه فرستاده ای است که طعام می خورد و در بازارها راه می رود؟! ( در صورتی که رسول باید فرشته باشد ، حدّ اقل ) چرا به سوی او فرشته ای فرستاده نشده تا همراه او بیم دهنده ( و مؤید رسالت او ) باشد؟ 7سوره فرقان

(09-06-2016، 22:33)لرد سفید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خدا از مادر مهربان تر هست
شما همیشه در حال ازار مادرت باش ولی برادرت به حرفاش گوش بده  
ولی باز  هم مادرت تو و اون رو به اندازه هم دوست داره
حالا اون که خداست هیچی
ما که از امام ها چیزی میخواییم چرا به از اونی که اول اخر همه چیز هست نخواییم اونی که از همه رزاق تر و بخشنده تر هست

پیوست: اگه خدایی وجود داشته باشه

اين ديگه چه استدلاليه!!! |:
با عقل جور در مياد!!؟ |:

بخشنده بودن خدا به اين معني نيست كه هركاري دلمون خواست بكنيم به اين اميدكه خدابخشندس(درسته خدا از مادرهم مهربان تره ولي از مادرم عادل تره)

و اگه بنا بر حرف شما خدا همرو ببخشه و در جهنم پلمپ كنه و بفرسته بهشت كه عدل خدا ميره زير سوال و اگه اينجري بود خلقت انسان هم بي معني ميشد(آدم از بعضي از حرفاي شما شاخ در مياره)

به نظر شما اون كسي كه بيناست و اون كسي كه نا بيناست مثل همن؟! ||:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ناشناس برام بنویس (:

«آن غار تاریکی که از ورود به آن می ترسید، همان گنجی را در خودش پنهان کرده که به دنبالش میگردید.»

کارل گوستاو یونگ
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، ᕮᒪᗩᖺᙓᖺ2000 ، sober ، # αпGεʟ ، DAZZLING BOY ، فاطمه خانومم ، ρυяρℓє_ѕку ، mr.destiny
هعی بحث با بعضیا فایده نداره هرچن من چندانم موفق نیستم...
ولی بعضی حرفای بعضیا رو منم نمیدونستم. Blush
آفرین بهشون
لرد معلوم نیس په رنگی امیدوارم قانع شده باشی...
Big Grin
دلایل اثبات وجود خدا 4
پاسخ
1_این ها اثبات شده که این اعضا اضافی هست
نه انگشت کوچک در تعادل و نه اپاندیس در گوارش نقش محسوسی دارد بهجز انکه اگشت کوچک تو به در و دیوار بخوره یا اپاندیست عفونت کنه

2_خدا خیلی مهربان است و تقریبا مهربانی با عدالت در تضاد است ولی خدایطبق گفته های اصلام موجودی است که شدیدا مهربان است ولی مجود هم ندارد
(جواب های شما مغلته است)

خطاب به اون دختر خانم : حرف نزنی نمیگن لالی!
هدفم رو گم کردم
دوست دارم کشاورز بشم
نمیدونم چم شده دعا کنید
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  دلایل عدم وجود خدا!
  از کجا بدانیم که امام زمان (عج) وجود دارد؟
  چند نمونه از دلایل امامت حضرت امام رضا علیه السلام.
  آیا قبل از حضرت ادم(ع)انسان هایی وجود داشتند؟
  آیا وجود لاک بر روی ناخن غسل و وضو را باطل میکند؟
  نشانه هایی از از وجود خداوند مهربان
Heart اثبات وجود خدا قابل توجه بعضیا
  یعنی بین روحانیون ۳۱۳ نفر مخلص وجود ندارد که امام زمان (عج) ظهور کند؟!
  خدا چگونه به وجود آمده استـ ؟
  اثبات خدا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان