امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد فیلمِ ” الان خوبه ” , 2012-Now Is Good

Video 
نقد فیلمِ " الان خوبه " , 2012-Now Is Good” الان خوبه ” یا “همین حالا مهم است”  این احتمالا بهترین ترجمست  برای  “Now Is Good”
این فیلم در سال 2012 ساخته شده. اما من تازه دیدمش.نمیتونم یهش نمره‌ی 20 بدم. اما واقعیتش بین متوسط و متوسط رو به بالا موندم ! دلیلشم فقط اینه که ماجرایی که این فیلم قصد کرده تا به ما تماشاگرانش نشون بده با توجه به واقعی و تراژدیک بودنش خیلی جا برای بزرگ و افسانه ای کردنش و برانگیختن احساسات داره.اما زیاد اینکارو نکرده ! اینم هنریه واسه خودش ! تو بتونی خیلی فیلمتو رویایی تر یسازی اما تا یه جایی بس کردی ادامش ندادی..نمیگم این فیلم احساساتی نیست اتفاقا خیلیم هست. من خودم به شخصه بلند بلند باهاش گریه کردم !! اگه بس کردم هم فقط واسه این بود که همسایه بغلی نیاد درو بشکونه ! خخخخ
اوکی وایسین برگردیم سر داستان :داستان این فیلم درباره‌ی یه دختر 17 ساله ایه به اسم تِسا .معلومه دختر شادی بوده ،پر از آرزو و شوق زندگی. .اما دچار بیماری سرطان خون می شه.ماجرای اصلی فیلم فقط سرطان نیست بلکه سرِ اینه که تسا می خواد از فرصت خیلی کوتاهی که براش باقی مونده استفاده کنه و حتی یک لحظه رو هم از دست نده.این در حالیه که پدر و مادر و برادرکوچیکش هر کدوم ترس ِ از دست دادن دختر خانواده رو دارن تجربه می کنن.تِسا مثل همه ی نوجوون های دیگه آرزوهایی داره که دلش می خواد قبل از مرگش اونارو تجربه کنه. پس یه لیست از آرزوهایی که دلش می خواد تجربه کنه می نویسه.توی این لیست همه جور خواسته ای هست :مشروب خوردن، اسکی کردن، اقرار ملاقات با یه پسر یا یه همچین چیزایی ،مواد مصرف کردن، مشهور شدن ! به خیلی هاشم میرسه اما تسا از روی بی تجربگی از یه چیزی غافل شده که اونم عشقِ…نمیشه گفت  تِسا از مرگ میترسه ! میترسه ها اما چند سال جنگیدن باهاش باعث شده الان که حسِ خوبی داره و از زندگی لذت میبره ، الان که خوبه ! چرا باید هر چیزی را که داره، همه اون چیز هایی که براشون زحمت کشیده رو بذاره و بره…در مورد نوع بازی تسا که اونو “داکوتا فانینگ”  به عهده گرفته باید بگم ، یه بازی روون ارائه داده . یه جورایی یه دختر درد کشیده ی خسته که هنوز توی وجودش شادیهایی هم هست رو به نمایش گذاشته ! قوی بوده بازیش، سخت نیست آدم خودشو به مریضی بزنه ! اما سخته از روی این ظاهرِ مریض بتونی خیلی از مفاهیم رو منتقل کنی.پدرِ تسا یکی از بهترین آدمایه داستانه … همه زندگیش شده تسا تسا تسا … یه جایی تسا از پدر و مادرش ناراحته
، میگه :هر دوتون مزخرفید، یکیتون وسواس سرطان گرفته و اون یکی حتی حاضر نیست خودشو توی بیمارستان نشو بده که البته اشکالی هم نداره! من درک می کنم… اما کدومتون همون چیزیه که من بهش نیاز دارم؟ فقط دارید وقتم رو تلف می کنید. روز وحشتناکیه برای یک مرد ، برای یه پدر که جلوی بچش بزنه زیر گریه و التماس کنه نمیر، نمیخوام بمیری ……
 یه دیالوگ بســـــــــیار عالی توی فیلم هست
بینِ تسا و پدرش که پدر از اینکه پسر داستان این دمای آخر تسا رو نرنجونه پیش میاد
پدر: اون اینجاست مگه نه ؟
!تسا: آره
!پدر:  بهت گفته بودم از این مسئله خوشم نمیاد! اون بچه خوبیه، اما بازم بچست! اگر نا امیدت کنه چی؟!
تسا: نا امیدم نمی کنه…
پدر: اگر کرد؟
تسا:خب، من تو رو دارم که بهت تکیه کنم…راستش یه قسمتهایی از فیلم به خودم گفتم چرا تسا داره یکیو به خودش علاقه مند میکنه؟ این بی انصافیه! اون که داره میمیره ! …. اما چرا از این ور نگاه نکنیمم ؟ تسا فقط یه دختر 17 ساله‌ی سادست که از چند سال پیش به علت بدی حالش مدرسه نرفته و هیچیم امتحان نکرده .ما فقط بی روحیو سردیه تسا رو نگاه میکنیم. بر عکسه ! اون از اینکه تنها بمیره میترسه  یه همین سادگی …. دردناکه .. خیلیجرمی ایروین، هنرپیشه فیلم “اسب جنگی”، نقش دوست پسر تسا رو بازی میکنه.تویِ این داستان نمیشد از یه پسر کم سال خیلی انتظار مقاومت داشت تا مرگ دوست دخترش رو به نظاره بنشینه ،اما اون هر چی میشد انجام داد.نقش دوست پسر تِسا رو جرمی ایروین نسبتا خوب بازی کرد.از نظر من تو چهرش هم دوست داشتن بود هم اندوه.خودم به یه چیزایی تو فیلم به عنوان ضعفِ فیلمنامه نگاه میکنم.مثلا رفتارهای یه مادر ! بعید میدونم بچه ی آدم تو این موقعیت باشه و یه مادر بتونه کم توجهی کنه ! شایدم هست اما من ندیدم.و البته حرفهای برادر کوچولوی تسا عااااالی بود Smile)  تلخ بود آره.اما بعضی وقتا بچه های تخس از این چیزا میگن .تازه اینو نباید فراموش کرد که اون کوچیکه و از اینهمه تلخی تو زندگیشون خسته شده.شاید واقعا فکر کرده اگه تسا زودتر بمیره همه چی خوب میشه پیام اصلی فیلمم دقیقا عنوان فیلم بود ، جمله ای که تسا میگه :لحظه ها… زندگی مجموعه ای از لحظه هاست؛ هر یک سفری به پایان … بذار برن.بذار همشون برن. لحظه ها! همه چیز در همین لحظه اتفاق می افته، همه چیز در همین لحظه وجود داره…فیلمنامه اقتباسی از رمان پرفروش «قبل از اینکه بمیرم» نوشته جنی دانهم است.این فیلم و بازی زیبای داکوتا فانینگ ” تسا ” باعث شد این فیلم امتیاز خوبی بیاره و جزو لیست بهترین فیلمهای سال 2012 باشه.نظراتِ منتقدان و طرفداران هم راجبِ فیلم، و خصوصا بازی داکوتا فانینگ، و هم کلیپ ها و آهنگ و موزیک ویدیو، مثبت بوده. چون به نظرشون کاملا به فضایِ قصه میاد.یکی از منتقدا به اسم سارا استانتون  از بازی و فیلم تعریف کرده و گفته این فیلم باید از 10 ، 10 بگیره، و همچنین گفته افتخار می کنه این یه فیلم بریتانیایی هست و داکوتا فانینگ توی این فیلم یه شاهکار، اون لایقِ اسکارِ!یکی از منتقدان دیگه هم گفته اصلا نیازی به تعریف کردن من از داکوتا فانینگ نیست . بازی داکوتا فانینگ از سال 2007 تا به الان در هر کدوم از فیلم هاش کمی از یه شاهکار نداره. اون آینده ی هالیوودِ، اون یه مریل استریپِ دیگه س و حتی بهتر از اون!موزیک ویدیویِ  الی گولدینگ،  مربوط به  Now Is Good 2012 می شه. توی این موزیک ویدیو قسمت هایی از فیلم با حضور بازیگرانش از جمله داکوتا فانینگ وجود داره. و مثل فیلم و رمانش، غم انگیزِ!داکوتا  مصاحبه های زیادی انجام داده و از جمله ی حرف های جالبش توی این مصاحبه ها راجب کارش بوده، اینکه دوست نداشته دیگه به عنوان بهترین بازیگر کودک شناخته شده باشه، می خواسته ثابت کنه حالا به عنوان یه بازیگر جوون باید بشناسنش و قبولش داشته باشن.اینکه برای لهجه ی بریتانیایی توی فیلم Now Is Good خیلی زحمت کشیده و نمی خواسته غیر طبیعی دربیاد و فکر می کنه این اتفاق هم نیفتاده.داکوتا فانینگ در ۱۹۹۴ درکانیرس ایالت جورجیا زاده شده است.پدر او یک ورزشکار حرفه‌ای بوده. خواهر کوچکتر او ال فانینگ، نیز یک بازیگر است. او تباری نیمه آلمانی با اصلیت ایرلندی دارد. او اولین فیلمش را زمانی که تنها 5  سال سن داشت بازی کرد و او با فیلم I am Sam به دنیا معرفی شد و سپس در کنار بازیگران بسیار مشهور فیلمهای بزرگی را بازی کرد.داکوتا و اله  فانینگ خواهران 18 و 15 ساله زیبایی هستند که با سن کمشان جلد بسیاری از مجلات را به خود اختصاص داده اند و دنیای مد و سینما را شگفت زده کرده اند. آنها خیلی بزرگتر از سنشان به نظر میرسند و به شدت به هم وابسته هستند.داکوتا ازدو سالگی شروع به خوندن کرده و صدای خوبی داره.می تونه پیانو و ویولون بزنه، بافندگی کنه، سوارکار خوبیه. رقص باله رو خیلی حرفه ای بلده.وی تولد 11 سالگیش از تام کروز یه تلفن همراه هدیه گرفت.کرت راسل بازیگر مشهور امریکا یه اسب بهش هدیه میده که اسمش و Goldie می ذاره.در دنیای مجازی جزو بازیگرانی هست که بیشترین وب سایت های طرفداران و هوادارن و داره و خودش می گه افتخار می کنه به این قضیه و خیلی خوشحاله.به راحتی فرانسوی و اسپانیایی حرف می زنه.برای فیلم Hide and Seek مجبور شد موهاش و قهوه ای تیره کنه.در طول فیلمبرداری فیلم جنگ دنیاها، تام کروز بهش یه آی پد میده که در حافظه ش هزاران آهنگ لود شده بوده. از بچگی همیشه با Hilary Swank و Meryl Streep مقایسه ش کردن و هنر و فنش و در حد این اسطوره ها می دونن.داکوتا و کریستین استوارت زیر نظر یک کمپانی فعالیت می کردند، چندین بار قرار شده بود که در یک فیلم همکاری کنن اما هیچ وقت با هم همبازی نشده بودند تا زمانی که در فیلم The Runaways مقابل هم قرار گرفتند. در این فیلم   تمام آهنگ ها رو با صدای خودش خوند و مورد تحسین بسیاری از اهالی موسیقی راک قرار گرفت.بازی در فیلم My Sister’s Keeper به داکوتا و خواهرش الی پیشنهاد شده بود، اما چون توی فیلمنامه اومده بود که حتما باید سر خودشون و از ته بتراشن، هر دو این پیشنهاد و رد کردن. داکوتا از پاییز 2011 در حال رفتن به دانشگاه نیویورک است. هنوزم یکی از بهترین دوستان و بازیگران مورد علاقه ی Steven Spielberg ِ روزی نیست که باهاش حرف نزنه.او موفق به کسب جوایز زیادی شده و رکورد دار جوان ترین کاندید بهترین بازیگر زن در انجمن بازیگران بوده است.این دختر با استعداد تازه پا به 18 سالگی گذاشته و در حال حاضر جزو ثروتمندترین دختران هالیوود است!
نقد فیلمِ ” الان خوبه ” , 2012-Now Is Good 1

پاسخ
 سپاس شده توسط ♱ ᴠɪᴄᴛᴏʀ ♱
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان