امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اندرزهای کوروش کبیر

Thumbs Up 
1-ای فرزند نخستین اندرزم به تو این است که راستگو باشی تا لا اقل از آنچه مستوجب شده

در امان باشی ومطمئن باش که دروغ پردازی مانع رواج همدردی بین افراد بشر است.
2-همیشه سر مشق خودرا از بین مردانی برگزینید که از راه عدالت پیروز شده اند ازامثال آنان پیروی کنید وبکوشید تانام نیک ازخود به یادگاربگذارید.

3-من پیوسته معتقد بوده ام که روح آدمیان پس از خروج ازکالبد خاکی و فناپذیر محو و نابود نمیشود زیرا
روح است که جسم هارا مادام که در آنها جادارد تحرک می بخشد.

4-ما عهدو پیمان را در دلهای خود و با دست های راست خود بسته ایم ومعتقدیم شما بامایک دل ویک
جهت باشید خیر خواهید دید.

5-فرزندان من وقتی من مردم بدنم را در طلا ونقره و امثال ان نپوشانید زود تر آن را در آغوش خاک
بگذاریدچه سعادتی از این بالا تر که بدن انسان دردل خاکی که منشا این همه ثروت های زیبا و چیز ها ی
نیک ودلپسنداست سپرده شود.

6- من عمرم در یاری به مردم به سر بردم نیکی به دیگران درمن خوشدلی وآسایشی فراهم میساخت که ازهمه شادی های عالم لذت بخش تر است

7-و اما آخرین سخنم :وبگویم که بهترین ضربتی که به دشمنانتان وارد خواهیدساخت این است که
بادوستانتان به مدارا ورافت رفتار کنید.

دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند. کوروش کبیر
خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن کوروش کبیر

اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید. کوروش کبیر

آنچه جذاب است سهولت نيست، دشواري هم نيست، بلکه دشواري رسيدن به سهولت است .کوروش کبیر
وقتي توبيخ را با تمجيد پايان مي دهيد، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکر مي کنند، نه رفتار و عملکرد شما کوروش کبیر
سخت کوشي هرگز کسي را نکشته است، نگراني از آن است که انسان را از بين مي برد. کوروش کبیر
اگر همان کاري را انجام دهيد که هميشه انجام مي داديد، همان نتيجه اي را مي گيريد که هميشه مي گرفتيد .کوروش کبیر
افراد موفق کارهاي متفاوت انجام نمي دهند، بلکه کارها را بگونه اي متفاوت انجام مي دهند. کوروش کبیر
پيش از آنکه پاسخي بدهي با يک نفر مشورت کن ولي پيش از آنکه تصميم بگيري با چند نفر. کوروش کبیر
کار بزرگ وجود ندارد، به شرطي که آن را به کارهاي کوچکتر تقسيم کنيم .کوروش کبیر
کارتان را آغاز کنيد، توانايي انجامش بدنبال مي آيد .کوروش کبیر
انسان همان مي شود که اغلب به آن فکر مي کند .کوروش کبیر
همواره بياد داشته باشيد آخرين کليد باقيمانده، شايد بازگشاينده قفل در باشد.کوروش کبیر
تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است .کوروش کبیر
دشوارترين قدم، همان قدم اول است .کوروش کبیر
عمر شما از زماني شروع مي شود که اختيار سرنوشت خويش را در دست مي گيريد. کوروش کبیر
آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد. کوروش کبیر
وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، بخاطر اين است که شما چيز زيادي از آن نخواسته ايد. کوروش کبیر
من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است. کوروش کبیر

امیدوارم تمام ایرانیان به پند های کوروش کبیر عمل کنند تاکشوری سرافرازداشته باشیم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اندرزهای کوروش کبیر  1
پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، .ali. ، FARID.SHOMPET ، serpico
آگهی
کورش انسان بزرگی بود که نامش جاودانه شد. مطمین هستم که این پند ها از مفید ترین پند هاست چون این ها رو کورش گفته.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
دستت را به من ده باهم از آتش رد شویم آنان ک سوختند تنها بوده اند
کوروش کبیر
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
به امید عمل کردن به این پند و اندرز و مفاهیمی که بزرگان ما به وسیله تاریخ نویسان برای ما به ارث گذاشته اند
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان