امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 4.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[حجــــآب]

(18-03-2015، 9:23)romia نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(17-03-2015، 21:06)ارش خان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(16-03-2015، 12:00)romia نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[حجــــآب] 3

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[حجــــآب] 3
کی گفته خدا حجابو واجب کرده Huh Huh Huh

"یا ایها الذین امنو لاتدخلوا بیوتا غیر بیوتکم حتی تستأنسوا و تسلموا علی اهلها ذلکم خیر لکم لعلکم تذکرون ( 27 ) فان لم تجدوا فیها احدا فلا تدخلوها حتی یوذن لکم و ان قیل لکم ارجعوا فارجعوا هو ازکی لکم و الله بما تعملون علیم ( 28 ) لیس علیکم جناح ان تدخلوا بیوتا غیر مسکونة فیها متاع لکم و الله یعلم ما تبدون و ما تکتمون ( 29 ) قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون ( 30 ) و قل للمومنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن ولا یبدین زینتهن الا لبعولتهن او ابائهن او ابا بعولتهن او ابنائهن او ابناء بعولتهن او اخوانهن او بنی اخوانهن او بنی اخواتهن او نسائهن او ما ملکت ایمانهن او التابعین غیر اولی الاربه من الرجال او الطفل الذین لم یظهروا علی عورات انساء ، ولا یضربن بارجلهن لیعلم ما یخفین من زینتهن و توبوا الی الله جمیعا ایها المومنون لعلکم تفلحون" ( 31 )

ای کسانی که ایمان آوردید ! به خانۀ دیگران داخل نشوید مگر آنکه قبلا آنان را آگاه سازید . و بر اهل خانه سلام کنید . این برای شما بهتر است . باشد که پند گیرید .
اگر کسی را در خانه نیافتید داخل نشوید تا به شما اجازه داده شود . اگر گفته شد که بازگردید ، بازگردید که پاکیزه تر است برای شما .خدا بدانچه انجام می دهید دانا است .
باکی نیست که در خانه هایی که محل سکنا نیست و نفعی در آنجا دارید ( بدون اجازه ) داخل شوید .خدا آنچه را آشکار می کنید و آنچه را نهان می دارید آگاه است .
به مردان مؤمن بگو دیدگان فرو خوابانند و دامنها حفظ کنند . این برای شما پاکیزه تر است . خدا بدان چه می کنید آگاه است .
به زنان مؤمنه بگو دیدگان خویش فروخوابانندو دامنهای خویش حفظ کنند و زیور خویش آشکار نکنند مگر آنچه پیداست ، سرپوشهای خویش برگریبانها بزنند ، زیور خویش آشکار نکنند مگر برای شوهران یا پدران یا پدران شوهران یا پسران یا پسرشوهران یا برادران یا برادرزادگان یا خواهرزادگان یا زنان یا مملوکانشان یا مردان طفیلی که حاجت به زن ندارند یا کودکانی که از راز زنان آگاه نیستند ( یا بر کامجویی از زنان توانا نیستند ) و پای به زمین نکوبند که زیورهای مخفی شان دانسته شود . ای گروه مؤمنان ! همگی به سوی خداوند توبه برید ، باشد که رستگار شوید .
مفاد آیۀ اول و دوم این است که مؤمنین نباید سرزده و بدون اجازه به خانۀ کسی داخل شوند . در آیۀ سوم مکانهای عمومی و جاهایی که برای سکونت نیست از این دستور استثنا می گردد . سپس دو آیۀ دیگرمربوط به وظایف زن و مرد است در معاشرت با یکدیگر که شامل چند قسمت است :
1. هر مسلمان ، چه مرد و چه زن ، باید از چشم چرانی و نظربازی اجتناب کند .
2. مسلمان ، خواه مرد یا زن ، باید پاک دامن باشد و عورت خود را از دیگران بپوشد .
3. زنان باید پوشش داشته باشند و آرایش و زیور خود را بر دیگران آشکار نسازند و در صدد تحریک و جلب توجه مردان برنیایند .
4. دو استثنا برای لزوم پوشش زن ذکر شده که یکی با جملۀ " و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها " بیان شده است و نسبت به عموم مردان است و دیگری با جملۀ " ولا یبدین زینتهن الا لبعولتهن الخ " ذکر شده و نداشتن پوشش را برای زن نسبت به عدۀ خاصی تجویز می کند . مابه ترتیب در مفاد این آیات بحث می کنیم .
استیذان
از نظر اسلام هیچ کس حق ندارد بدون اطلاع و اجازۀ قبلی به خانۀ دیگری داخل شود .
در بین عراب ، در محیطی که قرآن نازل شده است ، معمول نبوده که کسی برای ورود در منزل دیگران اذن بخواهد . در خانه ها باز بوده . همان طور که الان هم دهات دیده می شود هیچ وقت رسم نبوده است ، چه شب و چه روز ، که درها را ببندند ، زیرا بستن درها از ترس دزد است و در آنجاها چنین ترسی وجود نداشته است . اولین کسی که دستور داد برای خانه های مکه مصراعین یعنی دولنگه در قرار دهند معاویه بود و هم او دستور داد که درها را ببندند .
به هر حال چون در خانه ها همیشه باز بود و اجازه گرفتن هم بین عربها متداول نبود و حتی اجازه خواستن را نوعی اهانت نسبت به خود می دانستند سرزده و بی اطلاع قبلی وارد خانه های یکدیگر می شدند .
اسلام این رسم غلط را منسوخ کرد ، دستور داد که سرزده داخل خانه های مورد سکونت دیگران نشوید . روشن است که فلسفه این حکم دو چیز است : یکی موضوع ناموس یعنی پوشیده بودن زن ، و از همین جهت این دستور با آیات پوشش یک جا ذکر شده است . دیگر این ک هر کسی در محل سکونت خود اسراری دارد و مایل نیست دیگران بفهمند . حتی دو نفر رفیق صمیمی هم باید این نکته را رعایت کنند زیرا ممکن است دو دوست یکرنگ در عین یگانگی و یکرنگی هر کدام از نظر زندگی خصوصی اسراری داشته باشند که نخواهند دیگری بفهمد .
بنابر این نباید فکر کرد که دستور استیذان اختصاص دارد به خانه هایی که در آن ها زن زندگی می کند . این وظیفه ، مطلق و عام است . مردان و زنانی که مقید به پوشش هم نیستند ممکن است در خانۀ خود وضعی داشته باشند که نخواهند دیگران آنان را به آن حال ببینند . به هر حال این دستوری است کلی تر از حجاب ، فلسفه اش هم کلی تر از فلسفه حجاب است .
جملۀ " حتی تستأنسوا " که به معنی این است : " تا استعلام نکرده اید وارد نشوی " به عیب سرزده وارد شدن اشاره دارد . این کلمه از مادۀ " انس " است که نقطۀ مقابل وحشت و فزع است . این کلمه می فهماند ورود شما به خانه ای که دیگران در آن سکونت دارند می بایند با استعلام و جلب انس باشد ، نباید سرزده وارد شد که موجب وحشت و فزع و ناراحتی گردد .
روایت وارد شده که پیغمبر اکرم ( ع ) دستور فرمودند برای استعلام ذکر خدا گفته شود مانند سبحان الله ، یا الله اکبر و غیره . در بین ما معمول است یا الله می گوییم . این رسم از همین دستور الهام می گیرد .
از رسول اکرم ( ع ) سؤال شد آیا حکم اجازه خواستن شامل خانۀ فامیل و خویشان نزدیک هم می شود ؟ آیا برای ورود در خانۀ مادر یا دخترمان هم باید اذن بگیریم ؟ در جواب فرمود آیا اگر مادر تو در اتاق خود برهنه باشد و تو سرزده وارد شوی پسندیده است ؟ عرض شد : نه . فرمود پس اذن بگیرید .
رسول اکرم شخصا این دستور را اجرا می کردندو به اصحاب خویش هم توصیه و تأکید می کردند . دانشمندان شیعه و سنی نقل کرده اند که رسم پیغمبراکرم این بود که پشت در خانه می ایستاد و می فرمود : السلام علیکم یا اهل البیت . اگر اجازه ورود می دادند وارد می شد و اگر جواب نمی شنید نوبت دوم و سوم سلام را تکرار می فرمود ، زیرا واقعا امکان دارد که شخصی که در خانه است در نوبت اول یا دوم صدا را نشنیده باشد .ولی اگر در نوبت سوم هم جواب نمی شنید مراجعت می کرد و می فرمود یا در خانه نیستند و یا آنکه میل ندارند ما وارد بشویم . این دستور را در مورد خانۀ دخترش زهرا ( ص ) نیز اجرا می فرمود .
یک نکته که باید در تفسیر این آیه متذکر شویم این است که کلمۀ " بیوت " جمع " بیت " به معنی اتاق است . در زبان عربی لغتی که به معنی " خانه " در اصطلاح امروز فارسی به کار می رود لفظ " دار " است . البته در قسمتی از نقاط ایران مانند خراسان کلمۀ "خانه " را نیز به اتاق اطلاق می کنند .به هر حال بیوت به معنی اتاقهاست و از اینجا چنین نتیجه گرفته می شود که استیذان مربوط به داخل شدن در اتاق اشخاص است نه به ورود در حیاط منزلها .
ولی باید توجه داشت که در بین اعراب چون در خانه ها همیشه باز بود قهرا حیاط جنبۀ خصوصی پیدا نمی کرد و اگر کسی می خواست در خانۀ خود فرضا اخت شود به داخل اتاق می رفت . ولی در جایی که حیاط حکم اتاق را پیدا کرده است – چنانکه الان در زندگی ما این طور است – زیرا در بسته است و دیوارها هم بلند است و اگر چه کاملا مانند اتاق پناهگاه و خلوت شمرده نمی شود ولی بالأخره تاحدی جنبۀ خصوصی دارد ، در چنین جاهایی حکم وجوب استیذان در حیاط هم جاری است .
در پایان ایه می فرماید : " ذلکم خیر لکم لعلکم تذکرون " یعنی این برای شما بهتر است ( یعنی دستور که به شما دادیم بی دلیل نیست ، فلسفه دارد ، مصلحت شما در آن است ) باشد که متوجه شوید و مصلحت آن را دریابید .
سپس در آیۀ دوم می فرماید : اگر پس از استعلام و استجازه دریافتید که کسی در خانه نیست ، وارد نشوید مگر اینکه به شما اجازه داده شود ، مثلا صاحب خانه کلید خانه را به شما بدهد یا خودش حضور داشته باشد و اجازه بدهد .
بعد می فرماید : " و اذا قیل لکم ارجعوا فارجعوا " اگر صاحب خانه به شما گفت برگردید نمی توانیم شما را بپذیریم ، شما هم برگردید و ناراحت نشوید .
قبلا گفتیم اعراب اجازه خواستن را ننگ می شمردند . و این از نادانی آنها بود ، کما اینکه الان هم در اجتماع ما نپذیرفتن وارد ، هر چند به موجب عذری باشد ، اهانت به وارد تلقی می شود و این از نادانی ماست . اگر کسی به در خانه ای برود و صاحب خانه بگوید من الان وقت ندارم شما را بپذیرم ، به او برمی خورد و چه بسا قهر کند و هر جا بنشیند بگوید من رفتم به در منزل فلانی ، مرا راه نداد . این هم یک نادانی و جهالت است .
ما باید دستور قرآن را در این باره به کار ببندیم . به کار بستن این دستور تکلفات و ناراحتیهای زیادی را از ما دور می سازد . یک سلسله دورغ ها و خلاف گویی ها معلول همین رفتار نادرست و توقعهای نابجاست که در بین ما رایج می باشد .
شخصی بدون اطلاع قبلی در خانۀ شخص دیگری را می زند . صاحب خانه میل ندارد او را بپذیرد ، بسا هست که کارهای لازمی دارد و آمدن این شخص مزاحمت است ، می گوید بگویید فلانی در خانه نیست .
شخص وارد غالبا این دورغها را می فهمد . شخص وارد خلاف می کند که بدون تعیین وقت قبلی توقع دارد او را بپذیرد و صاحب خانه هم آن قدر شهامت و صراحت ندارد که بگوید معذرت می خواهم فعلا وقت ندارم بپذیرم ، و اگر بگوید وقت ندارم ، باز آن شخص وارد آن قدر فهم ندارد که عذر او را بپذیرد ، تا آخر عمر گله می کند که رفتم به در خانه فلان شخص و او مرا نپذیرفت .
این است که در این گونه مواقع ، هم دورغ گفته می شود و هم رنجش پدید می آید . ولی اگر دستور قرآن رعایت شود نه دروغی گفته می شو و نه رنجشی پدید می آید . لهذا می فرماید : " ذلکم ازکی لکم " یعنی این روش که به شما یاد دادیم برای شما پاکیزه تر است .
" والله بما تعلمون علیم " یعنی خدا به آنچه می کنید داناست .
در اینجا قضیه ای مربوط به مرحوم آیت الله بروجردی به یا دارم نقل می کنم :
درسالهایی که در قم بودم یک وقت یکی از خطبای معروف ایران به قم امد و اتفاقا دید و بازدید ایشان در حجرۀ بنده بود . در آنجا از ایشان دیدن می شد .یک روز در مدت اقامت ایشان در قم ، شخصی در وقت نامناسبی ایشان را به خانۀ آیت الله بروجردی برده بود . آن موقع یک ساعت قبل از وقت درس ایشان بود و معمولا ایشان در آن وقت مطالعه می کردند و کسی را نمی پذیرفتند . در می زنند و به نوکر می گویند به آقا بگویید فلانی به ملاقات شما آمده است . نوکر پیغام را می رساند و برمی گردد و می گوید آقا فرمودند من فعلا مطالعه دارم ، وقت دیگری تشریف بیاورید . آن شخص محترم هم برگشت و اتفاقا همان روز به شهر خود مراجعت کرد . همان روز آیت الله بروجردی برای درس آمدند ، من را در صحن دیدند و فرمودند : " من بعد از درس برای دیدن فلانی به حجرۀ شما می آیم . " گفتم ایشان رفتند . فرمودند :
" پس وقتی ایشان را دیدی بگو : حال من وقتی تو به دیدن من آمدی مانند حال تو بود وقتی می خواهی برای ایراد سخنرانی آماده شوی . من دلم می خواست وقتی با هم ملاقات کنیم که حواس من جمع باشد و با هم صحبت کنیم و در ان موفع من مطالعه داشتم و می خواستم برای درس بیاسم . "
پس از مدتی من آن شخص را ملاقات کردم و معذرت خواهی آیت الله بروجردی را ابلاغ کردم ، و شنیده بودم که بعضی از افراد و سوسه کرده بودند و به این مرد محترم گفته بودند : تعمدی در کار بوده که به تو توهین شود و تو را از در خانه برگردانند . من به آن مرد محترم گفتم :
" آیت الله بروجردی می خواستند به دیدن شما بیاید و چون مطلع شدند که شما حرکت کردید معذرت خواهی کردند ."
آن مرد جمله ای گفت که برای من جالب بود . گفت : " نه تنها به من یک ذره برنخورد ، بلکه خیلی هم خوشحال شدم ؛ زیرا ما اروپاییها را می ستاییم که مردمی صریح هستند و رودربايستی های بیجا ندارند .

من که قبلا از ایشان وقت نگرفته بودم ، غفلت کرده در وقت نامناسبی رفته بودم . من از صراحت این مرد خوشم آمد که گفت حالا من کار دارم . آیا این بهتر بود یا اینکه با ناراحتی مرا می پذیرفت و دائما در دلش ناراحت بود و با خود می گفت این بلا چه بود که بر من نازل شد ، وقت مرا گرفت و درس مرا خراب کرد ؟ ! من بسیار خوشحال شدم که در کمال صراحت ورک گویی مرا نپذیرفت . چقدر خوب است مرجع مسلمین این طور صریح باشد . "
برگردیم به تفسیرآیات : در آیۀ بعد می فرماید : لیس علیکم جناح ان تدخلوا بیوتا غیر مسکونة فیها متاع لکم .در این آیه استثنا قائل شده است . مفاد آیه این است که دستوری که دربارۀ کسب اذن داده شد مخصوص خانه های مسکونی افراد است و جنبۀ خلوتگاه دارد ، اما جاهایی که این طور نیست و رفت و آمد در آنجا عمومی است این حکم را ندارد ولو آنکه متعلق با دیگران باشد.
مثلا اگر شما در یک پاساژ یا شرکت یا مغازه کار دارید لازم نیست جلو در بایستید و اذن ورود بخواهید . همچنین حمام عمومی که درش باز است . در این موارد کسب اذن لازم نیست . بر شما باکی نیست در خانه هایی که مسکونی نیست و در آنجا کاری دارید بدون اجازه وارد شوید .
از « فیها متاع لکم » فهمیده می شود که ورود انسان در این گونه مکانها در صورتی است که کاری دارد والا مزاحمت برای صاحبان آن مکانها نباید فراهم شود .
« والله یعلم ما تبدون و ما تکتمون » یعنی و خدا به آشکار و نهان شما آگاه است ، از قصد و نیت شما با خبر است که به چه منظور وارد خانه و محل کار کسی می شوید .آیۀ بعد می فرماید : « قل للمؤمنین یغضوا من ابصار هم و یحفظو فروجهم ....»
یعنی بگو به مردان مؤمن که دیده های خود را بخوابانند و عورت خویش را حفظ کنند .

(17-03-2015، 20:54)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

زنی را دیدم
نامش آزاده بود اما در حصار
نامش شیرین اما زندگی اش تلخ
نامش شکوفه اما زندگی اش شوره زار
نامش ندا اما فریادش سکوت
............
آن روز که در آغوش تو بود فرشته اش می خواندی ..
حال که در اغوش دیگری است فاحشه !!
...............
آزادی

يرادها و اشكالها 

اولين ايرادی كه بر پوشيدگی زن می‏گيرند اينست كه دليل معقولی ندارد و چيزی كه منطقی نيست نبايد از آن دفاع كرد . می‏گويند منشأ حجاب ، يا غارتگری و نا امنی بوده است كه امروز وجود ندارد ، و يا فكر رهبانيت و ترك لذت بوده است كه فكر باطل و نادرستی است ، و يا خودخواهی و سلطه‏جوئی مرد بوده كه رذيله‏ای است ناهنجار و بايد با آن مبارزه كرد ، و يا اعتقاد به پليدی زن در ايام حيض بوده است كه اين هم خرافه‏ای بيش‏ نيست .

حجاب و اصل آزادی
ايراد ديگری كه بر حجاب گرفته‏اند اينست كه موجب سلب حق آزادی كه‏ يك حق طبيعی بشری است می‏گردد و نوعی توهين به حيثيت انسانی زن به شمار می‏رود . 

می‏گويند احترام به حيثيت و شرف انسانی يكی از مواد اعلاميه حقوق بشر است . هر انسانی شريف و آزاد است ، مرد باشد يا زن ، سفيد باشد يا سياه ، تابع هر كشور يا مذهبی باشد . مجبور ساختن زن به اینکه حجاب داشته باشد بی اعتنایی به حق آزادی او و اهانت به حيثيت انسانی او است‏ و به عبارت ديگر ظلم فاحش است به زن . 

عزت و کرامت انسانی و حق آزادی زن و همچنین حکم متطابق عقل و شرع به اینکه هیچ کس بدون موجب نباید اسیر و زندانی گردد و ظلم به هیچ شکل و به هیچ صورت و به هیچ بهانه نباید واقع شود ، ایجاب می کند که این امر از میان برود .

پاسخ : يك بار ديگر لازم است تذكر دهيم كه فرق است بين زندانی كردن‏ زن در خانه و بين موظف دانستن او به اينكه وقتی می‏خواهد با مرد بيگانه مواجه شود پوشيده باشد . در اسلام محبوس ساختن و اسير كردن زن وجود ندارد . حجاب در اسلام یک وظیفه ای است بر عهدۀ زن نهاده شده که در معاشرت و برخورد با مرد باید کیفیت خاصی را در لباس پوشیدن مراعات کند . این وظیفه نه از ناحیۀ مرد بر او تحمیل شده است و نه چیزی است که با حیثییت و کرامت او منافات داشته باشد و یا تجاوز به حقوق طبیعی او که خداوند برایش خلق کرده است محسوب شود . 

اگر رعايت پاره‏ای مصالح اجتماعی ، زن يا مرد را مقيد سازد كه در معاشرت روش خاصی را اتخاذ كنند و طوری راه بروند كه آرامش ديگران را بر هم نزنند و تعادل اخلاقی را از بين نبرند چنين مطلبی را " زندانی كردن‏ " یا " بردگی " نمی توان نامید و آن را منافی حیثیت انسانی و اصل " آزادی " فرد نمی توان دانست .

در كشورهای متمدن جهان در حال حاضر چنين محدوديتهائی برای مرد وجود دارد . اگر مردی برهنه يا در لباس خواب از خانه خارج شود و يا حتی با پيژامه بيرون آيد ، پليس ممانعت كرده به عنوان اينكه اين عمل برخلاف‏ حيثيت اجتماع است او را جلب می‏كند . هنگامی كه مصالح اخلاقی و اجتماعی‏ ، افراد اجتماع را ملزم كند كه در معاشرت اسلوب خاصی را رعايت كنند مثلا با لباس كامل بيرون بيايند ، چنين چيزی نه بردگی نام دارد و نه‏ زندان ، و نه ضد آزادی و حيثيت انسانی است و نه ظلم و ضد حكم عقل به‏ شمار می‏رود .

برعكس ، پوشيده بودن زن - در همان حدودی كه اسلام تعيين كرده است – موجب کرامت و احترام بیشتر اوست ، زیرا او را از تعرض افراد جلف و فاقد اخلاق مصون می دارد .

شرافت زن اقتضاء می‏كند كه هنگامی كه از خانه بيرون می‏رود متين و سنگين‏ و با وقار باشد ، در طرز رفتار و لباس پوشيدنش هيچگونه عمدی كه باعث‏ تحريك و تهييج شود به كار نبرد ، عملا مرد را به سوی خود دعوت نكند ، زباندار لباس نپوشد ، زباندار راه نرود ، زباندار و معنی‏دار به سخن خود آهنگ ندهد . چه آنكه گاهی اوقات ژستها سخن می‏گويند ، راه رفتن انسان‏ سخن می‏گويد ، طرز حرف زدنش يك حرف ديگری می‏زند .

اول از تيپ خودم كه روحانی هستم مثال می‏زنم :اگر یک روحانی برای خودش قیافه و هیکلی بر خلاف آنچه عادت و معمول است بسازد ، عمامه را بزرگ و ریش را دراز کند ، عصا و ردایی با هیمنه و شکوه خاص با دست و دوش بگیرد ، این ژست و قیافه خودش حرف می زند ،می گوید برای من احترام قائل شوید ، راه برایم باز کنید ، مؤدب بایستید ، دست مرا ببوسید . 

همچنين است حالت يك افسر با نشانه‏های عالی افسری كه گردن می‏افرازد ، قدمها را محكم به زمين می‏كوبد ، باد به غبغب می‏اندازد ، صدای خود را موقع حرف زدن كلفت می‏كند . او هم زباندار عمل می‏كند ، به زبان بی زبانی‏ می‏گويد : از من بترسيد ، رعب من را در دلهای خود جا دهيد .

همينطور ممكن است زن يك طرز لباس بپوشد يا راه برود كه اطوار و افعالش حرف بزند ، فرياد بزند كه به دنبال من بيا ، سر بسر من بگذار ، متلك بگو ، در مقابل من زانو بزن ، اظهار عشق و پرستش كن .

آيا حيثيت زن ايجاب می‏كند كه اينچنين باشد ؟ آيا اگر ساده و آرام‏ بيايد و برود ، حواس پرت كن نباشد و نگاههای شهوت آلود مردان را به‏ سوی خود جلب نكند ، برخلاف حيثيت زن يا برخلاف حيثيت مرد يا برخلاف‏ مصالح اجتماع يا برخلاف اصل آزادی فرد است ؟ آری اگر كسی بگويد زن را بايد در خانه حبس و در را به رويش قفل كرد و به هيچ وجه اجازه بيرون رفتن از خانه به او نداد ، البته اين با آزادی‏ طبيعی و حيثيت انسانی و حقوق خدادادی زن منافات دارد . چنين چيزی در حجابهای غير اسلام بوده است ولی در اسلام نبوده و نيست

شما اگر از فقهاء بپرسيد آيا صرف بيرون رفتن زن از خانه حرام است ؟ جواب می‏دهند نه . اگر بپرسيد آيا خريد كردن زن و لو اينكه فروشنده مرد باشد حرام است ؟ يعنی نفس عمل بيع و شراء زن اگر طرف مرد باشد حرام‏ است ؟ پاسخ می‏دهند حرام نيست . آیا شرکت کردن زن در مجالس و اجتماعات ممنوع است ؟ باز هم جواب منفی است. چناکه در مساجد و مجالس مذهبی و پای منبرها شرکت می کنند و کسی نگفته است که صرف شرکت کردن زن در جاهایی که مرد هم وجود دارد حرام است . آیا تحصیل زن ، فن و هنر آموختن زن و بالاخره تکمیل استعدادهایی که خداوند در وجود او نهاده است حرام است ؟ باز جواب منفی است .

فقط دو مسأله وجود دارد ، يكی اينكه بايد پوشيده باشد و بيرون رفتن به‏ صورت خودنمائی و تحريك آميز نباشد .

و ديگر اينكه مصلحت خانوادگی ايجاب می‏كند كه خارج شدن زن از خانه توأم با جلب رضايت شوهر و مصلحت انديشی او باشد .

البته مرد هم بايد در حدود مصالح خانوادگی نظر بدهد نه بيشتر .

گاهی ممكن‏ است رفتن زن به خانه اقوام و فاميل خودش هم مصلحت نباشد . فرض كنيم‏ زن می‏خواهد به خانه خواهر خود برود و فی المثل خواهرش فرد مفسد و فتنه‏ انگيزی است كه زن را عليه مصالح خانوادگی تحريك می‏كند .

تجربه هم نشان‏ می‏دهد كه اينگونه قضايا كم نظير نيست . گاهی هست که رفتن زن حتی به خانه مادرش نیز برخلاف مصلحت خانوادگی است ، همینکه نفس مادر به او برسد تا یک هفته در خانه ناراحتی می کند ، بهانه می گیرد ، زندگی را تلخ و غیر قابل تحمل می سازد .در چنین مواردی شوهر حق دارد که از این معاشرت های زیانبخش – که زیانش نه تنها متوجه مرد است ، متوجه خود زن و فرزندان ایشان نیز می باشد – جلوگیری کند . ولی در مسائلی که مربوط به مصالح خانواده نیست دخالت مرد مورد ندا
باشه حجاب واجب اما اون آقا گفتن هرکی بی حجاب باشه بی ایمانه.من به اون گفته ایراد گرفتم
به یزدان اگر ما خرد داشتیم                 کجا این سرانجام بد داشتیم   (حکیم فردوسی)
پاسخ
آگهی
لطفا نقل قولای طولانی نگیرید واسپم ندید اطلاعاتتون رو باذکر منبع قرار بدید 
Channel
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi
اینکه زن باشی و از آبشار زیبای موهایت لذت ببری،

ولی آن را بپوشانی و پنهان کنی طوری که حتی تاری از آن معلوم نباشد؛

اینکه زن باشی و اندام مناسبی داشته باشی،

ولی آن را بپوشانی و پنهان کنی؛

اینکه زن باشی و بتوانی زیبا و با عشوه حرف بزنی،

ولی نزنی و صدایت را نازک نکنی؛

اینکه زن باشی و بتوانی همکار نامحرمت را بخندانی طوری که لحظات شادی با هم داشته باشید،

ولی نخندانی و از قید آن شادی هم بگذری و سنگین برخورد کنی؛

اینکه زن باشی و در بازار عرضه و تقاضای ادا و عشوه و هوی و هوس بتوانی عرضه کننده باشی،

ولی نباشی هر چند که قابلیتش را داشته باشی؛

اینکه ارزش های جامعه ات وارونه شده باشد و برای ارزش های تو،

در پوشش بودن های تو،

ارزشی قائل نباشند؛

اینکه جوری حرف بزنی، قدم برداری و پوشش داشته باشی که

همکارت، استادت، همکلاسی دانشگاهت تحریک نشود و راحت و آسوده کارش را بکند و تمرکزش بهم نریزد؛

اینکه با همه این تناقض ها دست به گریبان باشی و حتی پایت گران هم تمام شود؛

همه اینها ارزش یک لحظه نگاه رضایت بخش بانو فاطمه زهرا(س) را دارد که دست دعا بلند کند و بگوید:

«خدایا!

دختران امت پدرم ، همه زیبایی ها را داشتند و معیوب و زشت نبودند،

ولی برای رضای تو زیبایی هایشان را از نامحرم پنهان کردند؛

پس تو محبت خودت را در دل هایشان صد چندان کن!

طوری که هیچ چشم و ابرویی،
 ناز و کرشمه ای،
پول و مکنتی،
نتواند جایگزین آن شود!»
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، اونی ، +K!nd~G!Яl+ ، mr.destiny ، Cute+Girl
لبخند امام زمان (عج):

پرسیدم: امام زمان (عج) رو دوست داری؟

گفت:این چه سوالیه؟! خب معلومه که دوسش دارم!
پرسیدم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟
گفت: آره!
پرسیدم: پس چرا کاری رو که آقا دوست داره انجام نمیدی؟
گفت: خـــــــب…! چون به نظر من، دوست داشتن امام زمان به ظاهر نیست، به دله.
گفتم: از این حرف که میگن “به ظاهر نیست، به دله” خیلی بدم میاد.
پرسید: چرا؟
گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام میخوره… تو چیکار میکنی؟ کاملا واضحه! سراسیمه میری و میبینی بله!!!! آقا نشسته و داره به دختره دل میده و قلوه میگیره. عصبانی میشی و جیغ میزنی: ای نامرد خائن!
بعد شوهرت بلند میشه و بهت میگه: عزیزم! باور کن من فقطِ فقط تو رو دوست دارم.
اونوقت تو چی میگی؟
میگی: اگه منو دوست داری پس این دختره کیه؟
چرا باهاش دوست شدی؟
به چه حقی آوردیش اینجا؟
اونم برمیگرده میگه: عزیزم، به این ظواهر دقت نکن! اصلِ کار، دل منه! من از ته دلم تو رو دوست دارم
*
دیدم حالتش عوض شده.
پرسیدم: انصافاً خودِ تو، تو این لحظه به شوهرت نمیگی: مرده شور دلتو ببرن؟ تو نشستی با یه دختره عشقبازی میکنی بعد میگی من از ته دل دوستت دارم؟ واقعاً حرف شوهرت رو باور می کنی؟
گفت: معلومه که نه! دارم می بینم که خیانت میکنه، چطور باور کنم؟ معلومه که دروغ میگه.
گفتم: پس حجابتو….
اشک تو چشماش جمع شده بود. روسری اش رو کشید جلو.
خیلی آروم گفت: من جونمو هم فدای امام زمانم میکنم؛
چهارتا تارِ مو که ارزشی نداره.
از فردا دیدم با چادر اومده دانشگاه.
گفتم: با یه مانتوی مناسب هم میشد حجاب رو رعایت کرد!
خندید و گفت: می دونم ! ولی امام زمانم چــــــادر رو بیشتر دوست داره
میگفت: احساس می کنم آقا داره بهم لبخنــــــــــد می زنه

[حجــــآب] 3

اَرزش چادرم رازماني فهميدم
كه اِمروزراننده تاكسي
مرا خانم صدازد
وديگري را خانومي... 

ﺩﺧﺘﺮ ﺑﻪ ﻣﺸﻬﺪ ﺭﻓﺖ ....

ﺧﺎﺩﻣﯿﻦ ﺣﺮﻡ،ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺍﺭﺩ ﺷﺪﻧﺶ ﺑﻪ ﺣﺮﻡ، ﺑﻪ ﺍﻭ ﭼﺎﺩﺭ ﺩﺍﺩﻧﺪ

ﻣﻮﻗﻊ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻋﻠﻤﺎ ﮐﻪ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﻮﺩﮔﻔﺖ :
ﺍﻻﻥ ﮐﻪ ﺍﺯﺍﯾﻨﺠﺎﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﺮﻭﻡ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﺭﺍﺑﺮﻣﯿﺪﺍﺭﻡ !

ﻣﻦ ﺭﺍ ﭼﻄﻮﺭﻣﺘﻘﺎﻋﺪ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﭼﺎﺩﺭﺳﺮ ﮐﻨﻢ؟

ﻋﺎﻟﻢ ﮔﻔﺖ :ﻗﯿﺎﻣﺖ ﺭﺍ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﯼ؟
ﺩﺧﺘﺮ ﮔﻔﺖ : ﺑﻠﻪ

ﻋﺎﻟﻢ ﮔﻔﺖ : ﺷﻔﺎﻋﺖ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﯼ؟
ﺩﺧﺘﺮ ﮔﻔﺖ : ﺑﻠﻪ

ﻋﺎﻟﻢ ﮔﻔﺖ : ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺷﻔﺎﻋﺖ ﺑﺪﺳﺖ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﻓﺎﻃﻤﻪ ﯼ ﺯﻫﺮﺍ‏( ﺳﻼﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻬﺎ ‏) ﺍﺳﺖ؟
ﺩﺧﺘﺮ ﮔﻔﺖ : ﻗﺒـــــﻮﻝ ﺩﺍﺭﻣـ .

ﻋﺎﻟﻢ ﮔﻔﺖ:ﺷﺒﺎﻫﺖ ﻫﺮ ﭼﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺷﻔﺎﻋﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮ...

[rtl]برای تو مینویسم[/rtl]

[rtl] [/rtl]

[rtl] [/rtl]

[rtl]برای تو که حاضر نیستی در این گرمای داغ و طاقت فرسای تابستان چادرت را در ازای لذت خنک شدن معامله کنی و کنار بگذاری ؛ [/rtl]

[rtl]برای تو می نویسم، برای تو که حاضر نیستی چادرت را با لذت ظاهریِ خوش تیپ شدن، با لذت دیده شدن و با لذت پوشیدن لباس های تنگ و کوتاه و رنگارنگ عوض کنی ؛[/rtl]

[rtl]برای تو می نویسم برای تو که دشواری های پوشیدن چادر را در مدرسه ، دانشگاه ، محل کار،  کوچه و خیابان تحمل می کنی اما آن را کنار نمی گذاری ؛[/rtl]

برای تو می نویسم ، برای تو که چادرت را به شایستگی در تن خود حفظ می کنی و حرمت چادر را در جامعه با شلخته پوشیدن و رها کردن آن نمی شکنی ؛

برای تو می نویسم ، برای تو که از عمق جان باور داری که شهدا سرخی خونشان را به سیاهی چادر تو امانت داده اند و تو باید امانتدار خوبی باشی ؛

[rtl] برای تو می نویسم ، برای تو که وقتی پیش از یک خانم بدحجاب وارد فروشگاه می شوی فروشنده حق تو را فراموش می کند و به کار آن خانم بدحجاب سریعتر رسیدگی می کند ولی این بی عدالتی ها نه تنها تو را سست نمی کند بلکه اراده ات را قوی تر می کند ؛[/rtl]

برای تو می نویسم ، برای تو که هنگام ورود به دانشگاه چادرت را درون کیفت نمی گذاری بلکه آن را با افتخار بر سَرَت حفظ می کنی و مایه ی مباهات خود می دانی ؛

برای تو می نویسم ، برای تو که وقتی صدا و سیمای جمهوری اسلامی زنان شیک و باسوادو موفق را بدون چادر ، و زنان ساده لوح و سخن و اشک در چشمانت حلقه می زند ولی این بی مهری ها تو را از داشتن حجاب پشیمان نمی کند ؛
برای تو می نویسم ، برای تو که هم حجاب ظاهر داری و هم حجاب باطن و همچون خیلی های دیگر نیستی که چادرت وسیله ای باشد برای سرپوش گذاشتن بر نگاه ها و پیامک ها و دوستی های مفسدانه ات ؛

[rtl] آری خواهرم برای تو می نویسم و به تو افتخار می کنم ، به تو که سالهاست عفیف و محجوب مانده ای ...[/rtl]

ولی هیچگاه کسی به تو به خاطر نمره های بیستت در درس های عفت و نجابت ، مهر صدآفرین روی برگه ات نزده است ...

اما مطمئن باش که صدآفرین هایت نزد خداوند محفوظ است ... 

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بانو

تصويرت در شبكه اجتماعى
با چادر و روسرى
لبخند مليح و نگاهى كه سراسر ناز است!
پيش چشم نامحرمان لايك ميخورد
و تو نوشته اى:
" افتخار ميكنم كه محجبه ام "
اگر اينگونه ميخواهى مبلغ حجاب در فضاى مجازى باشى
بدان كه
دلبرى كردن "توى چادری" دل ميزند از چادر

[rtl]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بی حجابی ارزش است ... !!؟؟؟؟
[/rtl]
[rtl]همیشه برای ارزش ها در سراسر دنیا هیچ حد و مرزی قائل نمیشویم،یعنی هر چه بیشتر باشد آن ارزش ها بهتر است...[/rtl]
[rtl]مثلا آدمها هر چه راستگوتر بهتر ، هر چه مهربان تر بهتر...[/rtl]
[rtl]برای اینکه بفهمیم حجاب یا بی حجابی کدام ارزش است می توان از همین سنگ محک استفاده کرد...[/rtl]
[rtl]آدم ها هر چه بی حجاب تر بهتر؟جواب این سوال منفی ست...حتی در آزادترین کشورها از نظر حجاب یک حدی گذاشته می شود...یعنی اگر انسان ها از آن حدش خارج شوند دیگر برچسب های مختلفی می خورند...با هر وضعی نمی توانند در جامعه ظاهر شوند...یعنی نمی توانند بدون "هیچ گونه"پوششی در جامعه ظاهر شوند...حداقل ها را همیشه دارند...![/rtl]

[rtl]پس می توان اثبات کرد که این حجاب است که ارزش است نه بی حجابی...[/rtl]

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

اخرین مد...
[حجــــآب] 3

دوستان ببخشید اگه بهم ریختس...

[حجــــآب] 3
پاسخ
 سپاس شده توسط ЯΣΨΗΛΝЕH ، ریحون بنفش ، mr.destiny ، *_* ، -samira- ، serpent ، ღSηow Princessღ
       * خواهرم! از لباس توری ونازک بپرهیز که طمع و تحریک نامحرمان را به همراه دارد و جامه ضخیم را سپر خویش قرار ده تا صفات و اسرار زیبایی های جسم تو را بپوشاند که امیرمومنان(ع) فرموده است: بر شما باد که لباس ضخیم بپوشید . براستی کسی که لباسش نازک باشد، دینش نازک است.* خواهرم! سادگی را زیور خویش ساز تا محتاج نگاه دیگران نباشی چرا که زنان جلوه گر فقیر نگاه دیگرانند.* ای عاشق مدهای رنگارنگ! ای فریفته لباس های روشن و تنگ که از دنیا به شوق آمده ای! هیچ اندیشیده ای که این شوق، حزن آخرت را به همراه دارد؟* خواهرم! هویت زنانه خویش را پاس دار که خدایت تو را انسانی از جنس زن آفرید. پس از هرگونه جامه و حرکت مردانه بپرهیز که ارزش های تو ورای این اعمال است.* ای به جامه مشکی آراسته که به حجاب زینت بخشیده ای! نیک بدان که رنگ مشکی نگاه شکن است و به بوالهوسان اخطار می دهد که حریم تو حریم عفاف است و در این وادی، هوس مرده است.* چادر دامنه سرسبز قله های پاکی و صلابت است.
[حجــــآب] 3   
[حجــــآب] 3
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny ، *_* ، -samira- ، ღSηow Princessღ ، Cute+Girl
    دختربا نازبه خداگفت:چطور زيبا مي آفريني ام و انتظار داري خود را براي همگان نكنم؟خدا گفت:زيباي من!تو را فقط براي خودم آفريدمدخترك،پشت چشمي نازك كرد و گفت:خدا كه بخل نمي ورزد،بگذار آزاد باشم*خدا چادر را به دخترك هديه داد*دخترك با بغض گفت:با اين؟اينطور كه محدودترم.اصلا مي خواهي زنداني ام كني؟يعني اسير اين چادر مشكي شوم ؟؟؟؟خدا قاطع جواب داد:بدون چادر،اسير نگاه هاي آلوده خواهي شد...هر چيز قيمتي را كه در دسترس همه نمي گذارند.تو جواهريدخترك با غم گفت:آخر...آخر،آنوقت ديگر كسي مرا دوست نخواهد داشت.نه نگاهي به سمت من خواهد آمد و نه كسي به من توجه ميكندخدا عاشقانه جواب داد:من خريدار توام!منم كه زود راضي مي شوم و نامم سريع الرضاست.آدميانند و هزاران نوع سليقه!هرطور كه بپوشي و بيارايي،باز هم از تو راضي نمي شوند!اصلا مگر تو فقير نگاه مردمي؟آن نگاه ها مصدومت ميكند*دخترك آرزويش را به خدا گفته بود و مي خواست چونان فرشته اي محبوب جلوه كند*
[حجــــآب] 3       
[حجــــآب] 3
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرعباس... ، mr.destiny ، -samira- ، ღSηow Princessღ ، Cute+Girl
آگهی
چندے از تایپک ها ادغامـ شد..
لطفا اگه مطالبتون در مورد حجاب محتواے مستقلی نداره..

تو همین قسمت بذارید... متشکر..
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
خیلی ممنون ازین موضوع جامع ((:

اینم چند تا عکس از هدیه ی حضرت زهرا (س) ((:

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

[حجــــآب] 3

و این وعده ی خُداستـ : «الْخَبِیثاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَ الْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثاتِ وَ الطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ»؛[6]

زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارند و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاک اند.
Unknown
[حجــــآب] 3
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، +K!nd~G!Яl+ ، Faust ، MS.angel ، mr.destiny ، *_* ، ღSηow Princessღ ، Cute+Girl
شاد و پرنشاط ، سرزنده و پرکار قرآن و نهج البلاغه اگر میخوانم ، رمان و حافظ هم میخوانــــــم عاشق پهلوانی های حضرت حیدر(ع) اگر هستـم ،یک عالمه شعر حماسی از شاهنامه هم حفظم وکلی فیلم قهرمانی دیده ام! پای سجاده ام گریه اگر میکنم ، خنده هایم بین دوستانم هم تماشایی است !ما اگر مجلس سخنرانی میرویم ، پارک رفتنمان هم سرجایش است .. مسجد اگر پاتوق ماست ، باغ وبوستان ورستوران پاتوق بعدی ماست...ما اگر چادر سر میکنیم ، نقاش هم هستیم ، خطمان هم خوب است ، حرفهاوکارهای  دخترانه مان سرجایش ، شوخی های دوستانه مان را هم بجایش ، اولین مراجعه کننده به نمایشگاه هاهستیم   تئاتر هم میرویم ، سینما هم اگر فیلم خوب داشت .. کوه هم میرویم ، عکس های یادگاری ، فیلم های پر از خنده و شادی درموبایل هاودوربین هایمان فوران می کند .. کی گفته ما چادری ها ” …. “

من قشنگ تر از دنیای خودمان سراغ ندارم ! 

دنیای من و این رفیقان پاکم، همین هایی که دنبال زندگیشان در کوچه و خیابان نمیگردند ، همین هایی که عشقشان غریبه نیست ودرهرشرایطی ودرصورت شنیدن هرحرفی ایمانشان استواراست...همین هایی که خودشان راازهرنامحرمی محفوظ می دارند...همین هایی که وقتی دلت را میشکنند تا حلالیت ازت نگیرند ول کن نیستند ، همین هایی که حیاشان را نفروختند...همین هایی که پاکی ونجابتشان همیشه محفوظ است همین هایی که ..

خوشبخت ندیده ، هرکس ما را ندیده …
[حجــــآب] 3
ما دختراوخانوم هایی که محجبه ایم ...مادخترایی که فرق محرم ونامحرم روتشخیص میدیم ورعایت می کنیم..مادخترایی که زیبایی هاوخودنمـــایی هامون واسه جلب توجه نـــآمحرمامون نیست...مادخترایی که همیشه شادوباحالیم واهل حــآل امـــاتوخیابون وجامعه وپیش نامحـــرم اونقدروقارداریم که باورت نمیشه این آدم همون آدمیه که دیدی...کی گفته ما از رنگای شاد و لوازم دخترونه خوشمون نمیاد؟؟ تا حالا وسایل شخصی و اتاق و عروسکاوسلیقمونو توخریدکردن دیدی؟؟؟کی گفته مابه روزنیستیم؟؟تاحالابامادرباره ی فناوری وتکنولوژی روزصحبت کردی؟؟تاحالادیدی چندنفرازماهاباتکنولوژی همـــراه هستیم وازانواعش توزندگیمون استفاده می کنیم؟؟چطورتاحالاندیدی مهندس های کامپیوترونرم افزاروسخت افزارو...چــــآدری رو؟کی گفته ما فکرمون بستست؟؟ تا حالا پای صحبتامون در مورد سیاست ، اقتصاد ، هنر و فرهنگ و...نشستی؟؟؟کی گفته ما عقب افتاده ایم و چیزی از مد سرمون نمیشه ؟؟ کی گفته ماتیپ نمی زنیم؟تا حالا دیدی تو مجلس خانوما چجوری ظاهر میشیم؟؟؟کی گفته ماآرایش کردن روبلدنیستیم؟تاحالادیدی خودمونوتوخونه هامون وپیش محرم هامون وگاهاتومهمونیهاوعروسیها چجوری آرایش وپیرایش میکنیم؟تاحالادیدی چن نفراززیردستمون آرایش رویادگرفتندویاماآرایششون کردیم؟؟کی گفته بلدنیستیم به خودمون برسیم؟تاحالادیدی موقعیکه ازمون درباره ی انواع روش های زیبایی وتمیزی سوال میشه چطورپــآسخگومیشیم؟تاحالادیدی موقعی که ازمون درباره ی انواع مارک های عطرولوازم آرایشی بهداشتی و...که سوال پرسیده میشه چطورتوضیح میدیم؟کی گفته ما نمی دونیم احساسات چیه؟؟ تا حالا دست نوشته هامون ودفترامونوخوندی؟؟؟کی گفته ما دل بردن و لوس شدن و ناز کردن بلد نیستیم ؟ تا حالا دیدی چجوری با محرمامون حرف میزنیم و بغلشون میکنیم ؟؟؟کی گفته چادری هاجای پیشرفت ندارند؟؟تاحالادیدی اینهمه پزشک متخصص-دکتر-مهندس-تحصیل کرده ی خارج ازکشوروسیاستمدارو....که چادری هستند؟اگه جوابت نه است پـــس؛[b]چطورحق اظهارنظرراجع به دنیایی روبه خودت می دی که بویی ازش نبردی؟؟

چطور به خودت اجازه میدی در مورد دنیایی اظهار نظر کنی که چیزی ازش نمیدونی؟؟ها؟؟[حجــــآب] 3
[/b]
[حجــــآب] 3
افتخار می کنه به کوروش و دوره هخامنشی. ولی نمی دونم چرا وقتی بهش می گم چرا چادر نمی پوشی و حجاب رو رعایت نمی کنی، تند و خشن بر می گرده و می گه از یه مشت عرب چادر سر کردن رو یاد گرفتید و بهتون یاد دادن که خودتونو پارچه پیچ کنید….شماها اصالت خودتون رو فراموش کردید….خاک بر سر شما ها که فرهنگ خودتون رو به فرهنگ عرب ها فروختید….ولی بنده خدا نمی دونه که این کوروش و داریوش و ایران باستان برای ما زن ها اصلا ارزشی قائل نبودن…خیلی هم می خواستن به زن ها ارزش بگذارن می بردنشون توی حرم سراهاشون…جالب تر اینه که همین حجابی که می گه از عرب ها گرفتیم، موقعی که توی ایران و روم و هند و …بوده توی اعراب نبوده…اصلا توی ایران باستان وقتی یک زن رو توی کوچه می دیدن که با یه مرد صحبت می کنه اونو از خونش بیرون می کردن…حتی توی بعضی از روز ها اون ها رو توی خونه حبس می کردن….حتی بعضی ها به خاطر شدت و سابقه ایران و روم و هند توی بحث حجاب، فکرکردند عربها هم از ایرانی ها و سایر کشور ها که حجابِ زن هاشون سخت بوده گرفتن…کاش به همین میزان که از تاریخ و اصالتِ ایران صحبت می کنیم، از اون دوره ها هم اطلاع داشته باشیم…جاالبه این روزها حرف از حجاب در ایران که به پا میشودهمه در برابرت جبهه میگیرند و میگویندای بابا ول کنید این بحث قدیمی رابه خاطر همین افکار است که ایران جهان سوم شده این حرف را میزنند تا مسائل مهمتر را یادآوری کنندتا چادر را …تا پوشش را تحقیر کنند…راست هم میگویند چرا که اگر همین ادم ها یک حجاب ثابت در ایران داشتندالان ایران جهان اول بودزیرا آدم هایش:

دغدغه ی دیگری به جز پوشش صبح فردایشان داشتنددخترهایش به جای فکر کردن به رنگ ساپورت واندازه ی

کلیپس فرداو پسرهایش به جای فکر کردن به برداشتن ابروی ونوع فشن کردن موهایشان  به چیزهای مهم تری

فکر میکردندبه چیزهای خیلی مهم تر…آن موقع حق با شماست ایران جهان اول میشد

آری شما راست میگویید افکار من بچگانه است اصلا به خاطر همین افکار است که ایران هنوز جهان سوم است

چرا که اگرآدم های مثلا متمدن امروز جامعه من حداقل نوع پوششان را میدانستندشایدمن به جای اینکه پشت

این مانیتور بشینم ( فریادم را تایپ کنم تا مردم جامعه ام هدایت شوند)وشمابیننده  گرامی در آزمایشگاه در حال

کشف یک دارو بودیم تا مریضان جامعه ی مان هرروز از بین نروندو آن موقع ایران جهان اول میشدآری حق باشماست اما با این اوضاع…جامعه ی ما نوع پوشش را بداند ، جهان اول شدن پیشکش..
[حجــــآب] 3
پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، ♪neGar♪ ، علی کاراته باز ، Fatemeh_ns ، farnam22 ، †cυяɪøυs† ، MS.angel ، mr.destiny ، *_* ، ღSηow Princessღ
واقعا بعضی جاها حجاب لازمه 
منم خیلی دوس دارم چادر سر کنم ولی حیف ک چادرا همه مشکی ان و از مشکی خوشم نمیاد

قشنگ بود سپاس...

[حجــــآب] 3
پاسخ
 سپاس شده توسط Faust ، MS.angel

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان