امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نفرین حضرت زهرا و پریشان کردن مو

Rainbow 

سوال :
با سلام جریان پریشان کردن مو چیست؟ چه رسمی است مگر دیدن مو ی زن توسط نامحرم حرام نیست؟در جریان خطبه خانم که فرمودند اگر علی علیه السلام را رها نکنید گیسوانم را پریشان و نفرینتان میکنم ؟
پاسخ :
با سلام
دوست محترم

در ایام غربت مدینه، آنگاه که غاصبان ولایت، جنایت ها بر این خاندان پاک و مطهر روا داشتند…تنها مدافع ولایت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) بود …در تاریخ آمده است.
در آن لحظه که امیرالمؤمنین(علیه السلام) را برای بیعت می بردند، حضرت زهرا(علیها سلام) خود را به آن ها رساند و فرمود:

ای پسر خطاب اگر کراهت نداشتم که بیگانگان مدینه گرفتار بلای الهی شوند، نفرین می کردم…و می دانی که چه زود نفرین من تحقق پیدا می کند…
در واقع چنین رفتاری از حضرت زهرا(سلام الله علیها) نهایت تهدید ظالمان بود…تهدیدی که اگر چه جامه عمل نپوشید…اما حضرت با این کار اتمام حجت نمودند…لذا بعد از این نفرین فرمودند…لا اُخلّی عن باب المسجد حتُی اری ابن عمی سالماً بعینه…یعنی اینجا را ترک نمی کنم تا پسر عمویم سالم رها شود…و بعد همین طور هم شد…

اما اصل ماجرا، بین عرب رسم بود که برای نفرین کردن در کنار مقدسات گریه و زاری می کردند…حضرت زهرا در بیانی می فرمایند.
قسم به آن خدایی که محمد را برانگیخت، با بدترین حالت به پیش پدرم می روم و شما را نفرین می کنم…یقین بدانید که نزد خدا از ناقه صالح گرامی تر خواهم بود…
پس در واقع چنین نفرینی، نهایت انزجار و رقت قلبی است که این جنایت بدنبال داشت…لذا حضرت علی(علیه السلام) از آنجا که می دانستند عواقب چنین نفرینی چیست به سلمان فرمودند:

فاطمه را دریاب، گویی دو طرف مدینه را می بینم که به لرزه درآمده، سوگند به خدا اگر فاطمه گیسوان خود را پریشان کند و ناله سردهد، زمین همه اهل مدینه را به کام مرگبار خود فرو می برد…با این حساب علت این بیان حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) مشخص می شود و الا شأن ایشان والاتر از این است که نامحرم ایشان را ببیند در حالی که حضور حضرت زهرا(سلام الله علیها) در جمع مردم بسیار نادر بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بیانات امامان معصوم (ع) درباره مسخره کردن دیگران
  زندگینامه حضرت سموئیل
  چت کردن باخدا
  مراسم قربانی کردن در شیطان پرستی و کشتن دختران باکره+عکس
  دعا برای احضار کردن روح و...
  تفاوت حضرت محمد (ص) و کوروش !!
  داستان ازدواج حضرت قاسم علیه السلام در کربلا
  خلاصه ای از زندگینامه حضرت مهدی (عج)
  زندگی نامه مختصری از حضرت خدیجه (س)
  امتیازات حضرت خدیجه (س) نسبت به سایر همسران پیامبر (ص)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان