امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

«جدایی نادر از سیمین» فرهادی برگزیده‌ گلدن گلوب

شصت‌ و نهمین مراسم سالانه اعطای جوایز «گلدن گلوب» ، بامداد امروز ـ 26 دی ماه ـ با اهدای جایزه‌ای برای اولین‌بار به سینمای ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم سالانه اعطای جوایز گلدن گلوب که شاخص‌ اصلی موفقیت فیلم‌ها در جوایز اسکار محسوب می‌شود در لس‌آنجلس برگزار شد و فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی افتخار دیگری برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

«جدایی نادر از سیمین» که نماینده ایران در جوایز اسکار 2012 است، در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد تا برای اولین‌بار سینمای ایران سهمی از این جایزه معتبر سینمایی داشته باشد.

اصغر فرهادی که به همراه پیمان معادی در این مراسم حاضر بود در میان تشویق بزرگان دنیای سینما چون‌ آلمادوار، اسکورسیزی، وودی آلن، دی کاپریو، جرج کلونی، براد پیت، ... به روی صحنه رفت.

فرهادی پس از دریافت جایزه‌اش گفت: «وقتی داشتم به روی صحنه می‌آمدم، به این فکر می‌کردم که چه باید بگویم. اینکه از پدر و مادرم، دخترم، همسر مهربانم یا عوامل این فیلم صحبت کنم. اما اکنون ترجیح می‌دهم از مردم کشورم بگویم که واقعا مردمان دوست داشتنی هستند.»

«جدایی نادر از سیمین» درحالی به عنوان بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب انتخاب شد که فیلم‌های تحسین‌شده از «آلمادوار»، «ژانگ ییمو» و «برادران داردن» نامزد این جایزه بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بخش بهترین فیلم بلند، «فرزندان» ساخته «الکساندر پاین» به عنوان بهترین اثر انتخاب شد. «هوگو»، «اسب جنگی»، «کمک»، «عید مارس» و «مانی‌بال» نامزدهای این جایزه بودند.

در بخش بهترین فیلم کمدی یا موزیکال، «هنرمند» از فرانسه ساخته «میشل هازاناویکیوس» جایزه اول را دریافت کرد.

این فیلم که اوایل هفته بهترین فیلم جوایز لومیر شد، در جشنواره کن نامزد نخل طلا بود و در جشنواره سن‌سباستین جایزه منتخب تماشاگران را کسب کرد.

این فیلم یک درام عاشقانه است که داستان آن مربوط به سال‌های ‌1927 تا ‌1932 در هالیوود است که سینمای‌صامت در حال افول بوده و بازیگران آن دچار مشکل شده‌اند.

در بخش بهترین بازیگر مرد فیلم درام، «جرج کلونی» برای فیلم «فرزندان» جایزه را دریافت کرد. «دی‌کاپریو»، «مایکل فاسبندر»، «رایان گاسلینگ» و «براد پیت» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

در بخش بهترین بازیگر زن فیلم درام، «مریل استریپ» برای فیلم «بانوی آهنین» انتخاب اول گلدن گلوب شد.

در بخش بهترین بازیگر مرد فیلم کمدی یا موزیکال، «ژان دوجاردین» برای فیلم «هنرمند» جایزه اول را گرفت. وی سال گذشته در جشنواره کن نیز بهترین بازیگر مرد انتخاب شده بود.

در بخش بهترین بازیگر زن فیلم کمدی یا موزیکال، «میشله ویلیامیز» برای فیلم «هفته من با ماریلن» توانست رقبای سرشناسی چون «کیت وینسلت»، «جودی فاستر» و «چارلیز ترون» را پشت سر بگذارد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن، «اوکتاویا اسپنسر» برای فیلم «کمک» جایزه اول را گرفت و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به «کریستوفر پلامر» برای فیلم «آغازکنندگان» رسید.

در بخش بهترین کارگردانی جوایز گلدن گلوب، «مارتین اسکورسیزی» برای فیلم «هوگو» جایزه گرفت. «ووی آلن»، «جرج کلونی»، «السکاندر پاین» و «میشل هازاناویکیوس» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

فیلم «ماجراهای تن‌تن؛ راز تک شاخ» ساخته «استیون اسپیلبرگ» جایزه بهترین انیمیشن بلند جوایز گلدن گلوب را گرفت.

کــوه بـا نـخـسـتـیـن سـنـگ هـا آغـاز مـی شـود...
انـسـان بـا نـخـسـتـیـن درد...
مـن بـا نـخـسـتـیـن نـگـاه تـو آغـاز شـدم...
پاسخ
 سپاس شده توسط SABER ، sepi kobe ، cute flower ، Gandoom ، .ali. ، مينا ، Amir BF ، Elahe Khojmele
آگهی
ماکان جان لطفا این نقد رو توی تاپیک منم بذار مرسی
پاسخ
 سپاس شده توسط .ali.
خوبه ولی دیگه نمیتونه پیش بره!!!!
رفت تو لیست اسکار ولی ایران بهش اجازه نمیده!!!!!!
چه بدSadSad
پاسخ
 سپاس شده توسط .ali.
اره ، برنامشونو دیدم
خیلی جالب بود مخصوصا تشویق های انجلینا
مرسی از مطلبتShy
123
گر من ز می موغانه مستم ،هستم
گر کافر و گبر و بت پرستم ،هستم
هر طایفه ای ز من گمانی دارد
من ز آن خودم چنان که هستم،هستم
:494:
پاسخ
 سپاس شده توسط .ali. ، M.K.N
خیلی حیف شد...
ممنون از موضوع جالبتون...
پاسخ
جدایی اصغر از آنجلینا حیف تر شدTongue
«جدایی نادر از سیمین» فرهادی برگزیده‌ گلدن گلوب  1
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  اصغر فرهادی از فیلم ساختن در ایران و خارج از آن می‌گوید
  ستاره سریال « تئوری بیگ بنگ » از دلایل جدایی اش از این سریال گفت!
  «نادر طالب‌زاده» به اجرا باز خواهد گشت!
  نادر طالب زاده، مجری و برنامه ساز ایرانی به کرونا مبتلا شد!
  «قهرمان» اصغر فرهادی به بازار فیلم کن می‌رود
  معرفی فیلم جدایی نادر از سیمین
  ژان لوک گدار در اقدامی نادر از طریق لایو اینستاگرام با هوادارنش ارتباط برقرار کرد!
  جدایی لری کینگ از هفتمین همسرش جنجالی شد!
  کرونا قوانین گلدن گلوب را هم تغییر داد!
  اتفاق عجیب در جوایز « گلدن گلوب » / فیلم ترسناک « Get out » در بخش کمدی حضور خواهد یا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان