امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تاریخچه ی ادبیات(داستان نویسی)

داستان و رمان یک شبه به وجود نیامده است و بشر تا قبل از رسیدن به شکل های نوین داستان نویسی ، شیوه های مختلفی از داستان نویسی را تجربه کرده است . در واقع داستان مانند مایه ای است که دائم و همگام با تغییرات زندگی بشر و اندیشه های او شکل های نوینی را برای بیان انتخاب می کند گاهی به شکل اسطوره ، گاه به شکل نمایشنامه و گاه به شکل حماسه و شرح حال و رمان جلوه می کند . در جوامع امروزی نیز در قالب فیلم و سینما و نمایش های تلویزیونی بشر را مفتون خود می کند. آشنایی با این اشکال متنوع داستان ضمن اینکه امکانات نویسندگان را چند برابر می کند ، به خوانندگان نیز کمک می کند ادبیات را بهتر بفهمند و بیشتر لذت ببرند.

در سمت چپ این صفحه من اشکال داستان نویسی را به ترتیب ظهور تاریخی آنها ار بالا به پایین دنبال کرده ام . اگر چه لزومی ندارد شما این ترتیب تاریخی را دنبال کنید. من در کلاس هایم وقتی این تاریحچه را تدریس می کردم مثال هایی زیادی می زدم و حتی هنرجویان را وامی داشتم که خود مثال هایی نیز به کلاس بیاورند و بخوانند. اگر در آینده توانستم در هر مورد مثال هایی را به متن اضافه حواهم کرد. . اما در همین شکل هم شمامی توانید به طور فشرده ، تاریخچه ی ادبیات داستانی را نیز مرور کنید.
خوب، ولی اشتباه...
پاسخ
 سپاس شده توسط ..WonDerfull.. ، KATARA ، نانا☀2012
آگهی
ممنون
سوالات و پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا جستوجو کنید.
به پیام های خصوصی در این باره پاسخ نخواهم داد.
به جای خوب ، ممنون ، خوشم اومد از واژه سپاس استفاده نمایید.
در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربر،اخطار داده میشود...

(با سپاس مدیریت تصاویر دیدنی)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://s1.picofile.com/file/7784532361/boy.gif
پاسخ
 سپاس شده توسط Apathetic ، نانا☀2012 ، KATARA

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان