امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

توصیه هایی ساده برای فرهنگ سازی مصرف بهینه

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمانتوصیه هایی ساده برای فرهنگ سازی مصرف بهینه 1
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

این پست رو فقط برای توصیه هایی بسیار بسیار ساده ایجاد کردم که در بهینه سازی مصرف تاثیرگذاره ...
توصیه هایی که حتی ممکنه خیلی ها ازش تعجب و یا حتی انتقاد کنند اما هیچ تغییری در رویه اون ایجاد نمیشه

به امید اینکه این توصیه ها بتونه انشاءالله تاثیرگذار باشه ... بزرگوارانی که توصیه هایی در این زمینه دارند می تونند بنویسند. باتشکر

توصیه اول : وقتی توی حال نشستی و برق توی اتاق خوابت و یا حیاط و یا هر جای دیگه که می بینی روشنه, سریع بجنب و خاموشش کن ...

ببینید اگر شما این کار رو انجام بدید , چند نفر از شما الگو می گیرن و به عبارت ساده تر الگوی مصرف ساده ای رو ایجاد می کند که خیلی هم خوب هست

در کتاب زندگی به سبک روح الله در یکی از خاطرات به این ریز بینی امام (ره) اشاره شده که برق رو اسراف نمی کردن و حتی در زمینه های دیگه
ازادی + امادگی, حیا + فضای مجازی, چادر + عفت, عقل + دل و در یک کلام : ازادگی را با حیا و امادگی را با فضای مجازی و چادر رو با دل و عفت رو با عقل حفظ کن

توصیه هایی ساده برای فرهنگ سازی مصرف بهینه 1

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
 سپاس شده توسط T@NNAZ ، L²evi
آگهی
بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیکم ورحمه الله و برکاته

با سلام ... نکته دیگه ای که می تونیم روی اون تاکیدی داشته باشیم , تشویق فرزندان در همین ابتدای کودکی به کار خیر هستش از قبیل صدقه دادن , نماز خوندن , روزه های کله گنجشکی و البته تشویق اونها به این کارها

حالا چجوری تشویقشون کنیم ؟ مثلا برای نماز خوندن یک بنده خدایی تعریف می کرد : می گفت من برای اینکه بچم از همین کوچیکی با نماز اشنا بشه بهش می گفتم نماز بخونی خدا بهت جایزه میده بعد می اومد کنار خودم برا نماز, موقع نماز تو سجده من یک شکلات میزاشتم کنار دستش و بعد از نماز بهش می گفتم : دیدی خدا جایزت رو داد ؟ و اینجوری به نماز علاقه مندش می کردم و همچنین به خداوند ...

مضمون مطلب این دوستمون همین بود با تعبیری متفاوت اما اصل مسئله اینه که فرزندانمون رو با تربیتی بر مبنای عشق به خداوند و ائمه اطهار و معصومین توصیه هایی ساده برای فرهنگ سازی مصرف بهینه 1, انسان های ازاده تربیت کنیم.
ازادی + امادگی, حیا + فضای مجازی, چادر + عفت, عقل + دل و در یک کلام : ازادگی را با حیا و امادگی را با فضای مجازی و چادر رو با دل و عفت رو با عقل حفظ کن

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام ... یکی دیگه از مسایلی که می تونیم به اون یک نیم نگاهی بندازیم , مسئله غذاس ..

توی بعضی از خانواده ها می بینیم که موقع ناهار و یا شام بیشتر از اون مقداری که برای بچه یا افراد دیگر خانواده غذا میکشن و در نتیجه فرد نمی تونه بخوره و نهایتا دست خورده و غیر قابل خوردن میشه, و در شکل بهترش هم باید این غذا رو برگردونند داخل دیگ و بعداً استفاده کنند

خب مسلما پیش گیری بهتر از درمان است یعنی اگر ابتدا میزان غذای مورد نظر را برای افراد در نظر بگیریم و به همان میزان براشون در ظرف بزاریم, چنین مشکلی پیش نمیاد و غذا نیم خورده هم نمیشه که بعدا بخواد بریزن بیرون .

باتشکر

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان

سلام بر همگی و عرض قبولی طاعات و عبادات در این شبهای قدر ما رو هم از دعای خیرتون بهره مند کنید...

خب یکی دیگه از این موارد استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستش ... مثل مترو .اتوبوس . و حتی دوچرخه هایی که در سطح شهرها قرار دادن... این کار هم مصرف هزینه رفت و امد افراد رو کم میکنه و هم ترافیک رو کمتر میکنه و هم دود و الودگی هوا رو کمتر میکنه که از گرم شدن بیش از حد زمین جلوگیری میکنه..

اما یک نتیجه اخلاقی جالب هم داره که از دیالوگ خانم افسانه بایگان(نقش نرگس) در سریال روز حسرت رو داشت میشه فهمید اونجا که میخواستن با ماشین برن بعد نرگس گفت: بیا با اتوبوس بریم. نباید زیاد از مردم دور بشیم یعنی در بین مردم باشیم تا شاید بتونیم یک گره ای از کارشون باز کنیم.

منبع: تالار هم میهن با تصحیح ... 

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان