امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجهیزجنگنده های ارتش به بمب های هوشمندقاصد3

تجهیزجنگنده های ارتش به بمب های هوشمندقاصد3 1

جنگنده‌های ایرانی به بمب‌های هوشمند «قاصد۳» با برد ۱۰۰ کیلومتر تجهیز شدند.

به گزارش بلك ارمی به نقل از مشرق، جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن انواع بمب‌ها، راکت‌ها و موشک‌ها، هم‌اکنون جزو کشورهای پیشرو در خودکفایی و بومی‌سازی تسلیحات و تجهیزات دفاعی در منطقه به شمار می‌رود.

در حوزه بمب‌ها، صنایع دفاعی ایران با تولید بمب‌های هوشمند «قاصد»، پا به عرصه‌ای گذاشته‌اند که کشورهای انگشت‌شماری تاکنون موفق به ورود به این عرصه شده‌اند.

خط تولید بمب هوشمند قاصد در سال 88 رسماً با حضور وزیر دفاع افتتاح و امیر خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در سوم تیرماه همان سال و در پایان رزمایش هوایی میلاد نور ولایت، از تست موفقیت‌آمیز بمب‌های هوشمند قاصد 1 و 2 در این رزمایش خبر داد و گفته بود که، "این بمب‌ها می‌توانند بدون نیاز به کنترل خلبان، تا 40 کیلومتر پرواز کرده و به هدف مورد نظر اصابت کنند."

قاصد بمبی هوا به زمین، هدایت‌شونده و دور برد است که با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز جهان طراحی شده است و نیاز نیروی هوایی کشور را به یک سلاح توانمند هدایت‌گستر و دور ایستا تامین می‌کند.

امیر محمدرضا کارشکی معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش نیز یک سال بعد و در اسفندماه سال89 از تولید نسل سوم بمب‌های هوشمند «قاصد» خبر داده و گفته بود که این نسل از بمب‌های قاصد، مجهز به موتور بوده و برد آن به بیش از 100کیلومتر خواهد بود.

بمب هدایت‌شونده 2 هزار پوندی قاصد، یک مهمات دورایستا و توانمند است که با قدرت تخریب بسیار بالا، هدف‌گیری و هدایت نقطه‌ای(Pin Point) علیه اهداف قابل دید مستقیم خلبان، کنترل و هدایت خودکار بمب تا لحظه برخورد، عدم توانایی دشمن در ایجاد اختلال در هدایت بمب (هدایت تصویری - پسیو) از جمله ویژگی‌های مهم "بمب هوشمند قاصد" به شمار می‌رود.

این بمب همچنین دارای قابلیت‌های دیگری همچون شلیک از فاصله دور از دسترس پدافند دشمن و انهدام اهداف استراتژیک دشمن با حداقل درگیری را داراست؛ همه مراحل تحقیق، طراحی و تولید این بمب 2 هزار پوندی توسط متخصصان کشورمان و به صورت بومی انجام شده است.

در همین زمینه ،‌ امیر دریادار فرهاد امیری معاون جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی ارتش با بیان اینکه پس از جداسازی قرارگاه پدافند هوایی خاتم از نیروی هوایی، هیچ صدمه‌ای به تجهیزات در دست تولید و تولید شده نیروی هوایی وارد نشد بلکه با جدیت بیشتری نیز آن روند ادامه پیدا کرد، گفت: تجهیز جنگده‌ها به انواع موشک‌های هوا‌به‌هوا، هوا به سطح و بمب‌های هوشمند ازجمله ورژن جدید بمب هوشمند "قاصد" با بردبالا و ساخت جنگنده‌های نیمه‌سنگین از جمله دستاوردهای ما در نیروی هوایی است.

وی می گوید، "همه این دستاوردها در راستای افزایش امنیت داخلی و جلوگیری از تجاوز دشمنان و ایجاد آرامش در کشور است که قدرت بازدارندگی بیشتری را بر دشمنان ایجاد می‌کند."

ساخت و تولید انبوه بمب هوشمند "قاصد3" ضمن نشان دادن قدرت طراحی و تولید صنایع دفاعی توان دفاعی ایران را به نحو چشمگیری افزایش داد.

به گزارش بلك ارمی به نقل از مشرق
زندگۓ سزاۓ کسۓ است که به شکم مادرش لگد مۓ زند
پاسخ
 سپاس شده توسط ارمين2012 ، bi kas ، mahdi_k ، ashkan100
آگهی
یه جا خوندم در اصل چینیه که ایران خریده و مونتاژ کرده با قدرت بالاتر
پاسخ
 سپاس شده توسط ارمين2012 ، ashkan100
هرکی یه چیزی میگه شمالطفالینک اون جایی که خوندین روبذارین
زندگۓ سزاۓ کسۓ است که به شکم مادرش لگد مۓ زند
پاسخ
 سپاس شده توسط ارمين2012 ، ashkan100
چه خوب ایران هم چیزای خوبی میسازه .منم میخوام بزرگ شدم یکی بسازم Big Grin
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
 سپاس شده توسط ashkan100
ممنون از اطلاعاتتون
همچنین جای تشکر داره که بگم هرموقع سری به این قسمت میزنم شما مدیر عزیز رو خیلی فعال و با اطلاعات به روز و معتبر دیدم.
وبازهم تشکر.
هروقت نتونستی کسی رو فراموش کنی بدان هنوز تو در خاطرش هستی!

((افلاطون))
پاسخ
 سپاس شده توسط ashkan100
من ساختمه شا از من تشکر کنید تازه چینی هم نیست باهمین دستام ساختمش
حکایت رفاقت حکایت سنگهای کنار ساحله …
اول یکی یکی جمعشون میکنی تو بغلت بعدشم یکی یکی پرتشون میکنی تو آب ؛ اما بعضی وقتا یه سنگهای قیمتی گیرت میاد که هیچ وقت نمیتونی پرتشون کنی …
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  30 تا از قدرتمند ترین ارتش های جهان
  سرلشکر موسوی: قدرت پهپادی ارتش در زمان تحریم ظهور کرد/ لزوم توجه بیشتر به بودجه‌ دفاع
  نیروی زمینی ارتش به فناوری‌های مهم در حوزه بالگردی دست یافته است
  وحدت نیروی دریایی ارتش و سپاه مایه افتخار نیروهای مسلح است
  تشییع پیکر خلبان شهید «بیک‌محمدی» در ستاد نیروی هوایی ارتش
  قدرت‌نمایی پهپاد ارتش در مقابل پهپاد آمریکایی
  پیوستن اولین هاورکرافت بومی به ناوگان نیروی دریایی ارتش ایران
  سلاح آک-203 سلاح اصلی ارتش هند خواهد شد
  ده‌ها فروند جنگنده و بالگرد اورهال شده به ارتش تحویل شد
  ورود یک کاروان لجستیکی ارتش آمریکا به حومه الحسکه

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان