امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

صادق واحدی خالق امید

صادق واحدی خالق امید 1

صادق واحدی خالق امید    

کسی که خالق است دارای نبوغ است والا غیر
در تمامی آثار اخیر صادق واحدی ما با نوعی امید روبه رو هستیم ( نه خود واژه امید ) که کمی سختگیرانه است اگر بگویم با ناخوداگاهی قرار گرفته است و این همان نبوغ صادق واحدی است که کمتر کسی به آن توجه کرده است اما راهرو اوج ایده لوژی امید بود و سرتاسر آهنگ به امید ختم میشد و همین من را به آن وا داشت که از این موضوع سخن بگویم ،
به باور من یک هنرمند هیپ هاپ فارسی باید یا راه حلی برای درد های جامعه اش ارائه دهد یا دست کم از امید حرف بزند ، و ما این دو اصل کلی را در صادق واحدی به وضوح میبینم.

صادق واحدی خالق امید 1

اما آنکه نه تنها راه حلی ندارد ، بلکه در تمامی آثار خود چه با ادبیات قوی یا ضعیف فقط ایه یاس به گوش جامعه میخواند ، حکایت آن برای همه گیر شدن هیپ هاپ فارسی حکایت خاله خرسه هست.

اگر راه حلی نداریم بهتر است پس بدبختی های مردم را مدام به جلوی چشمانشان نیاوریم که با این کار این رنج و درد جز شرطی ذهن جامعه و نسل اینده ما خواهد بود
به باور من این بزرگترین مشکل هیپ هاپ فارسی است
به گمان من خالق بسیاری از البوم های معروف رپ فارسی تحت یک هژمونی غلط و با درک نادرستی از روشنفکری ، هرگونه روایت با پایان امید وار یا شادگونه را نشانه زرد بودن اثر میدانند.

صادق واحدی خالق امید 1

پس همیگونه است که با دادن چنین تصوری به مخاطب رپ فارسی ،تلخی یک اثر نشان از بهتر بودن اثر دارد و انها را در مجموعه روشنفکران رپ فارسی قرار خواهیم داد ، این عمل نه تنها به اصل رپ فارسی ضربه زده است بلکه تاثیرات مخربی بر جامعه و ذهن نسل های جوان جامعه داشته است.

ما میدانیم که هنر بخش فرهنگساز و روحیه بخش جامعه است ، اما وقتی آثار هنری یک جامعه به گونه ایی ناهنجاری ها و درد و رنج ها را بیان کند که گویی همه چیز رو به نابودی است و هیچ راه امید و نجاتی نیست ما شاهد جامعه ایی عقب افتاده و ناامید خواهیم بود و بیشترین نقد به سورنا در این زمینه وارد است.

جامعه ایی که به پیروی از اثر هنرمند روشنفکرش بدون امکان بهبودی دست به هیچ تحرک و اقدام سازنده ایی نزند ، و این جامعه در خلوت بدون هیچ عملی برای رنج های خودش با آثار خالقش مرثیه میخواند
البته تراژدی یک ژانر شناخته شده هنر است ، اما تراژدی نه در پایان بندی فقط خلاصه میشود نه در ناامیدی
اما حدااقل میتوان از امید سخن گفت ، این دیگر نه تنها با ذات هنر در تضاد نیست بلکه میتواند به یکی از ارکان آن بدل شود , و این همان کاری است که صادق واحدی به بهترین وجه ممکن انجامش داده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Maryam Farrokhy ، miss karay
آگهی
عاشق اهنگ حس صادق هستم
صادق واحدی خالق امید 1
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موزیک ویدیو سایفر از پیشرو ، اوج ، امید قدر، آوا
Music پروژه مشترک امید نعمتی و مهیار علیزاده کلید می خورد
Music امید جهان: جناب‌خان را نمی‌شناسم اما توقع دارم وقتی آهنگ مرا می‌خواند یادی از من بکند
  امید نعمتی: امسال فقط سال تهیه کنندگان موسیقی بود!
Music کنسرت امید حاجیلی در کشور عمان برگزار می شود
  صادق آهنگران: موسیقی ۶۰ با من و شهرام ناظری و گلریز شکل گرفت
  آهنگساز برنده اسکار درگذشت / خالق موسیقی متن برخی آثار اورسون ولز و ژان لوک گدار
  همکاری مجدد حصین و صادق
  کدوم یکی؟ صادق؟ حصین؟
  نقدی بر ناقدان تندرو آلبوم بال از صادق

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان