امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زندگی به شرط هندونه

من هیچ وقت آدم زرنگی نبودم. آدم دو دوتا چهارتا نبودم. همیشه سرم گرم هپروت بودم. روی هوا خیال می بافتم.

من هیچ وقت آدم زرنگی نبودم. با همه می خندیدم. با همه گریه می کردم. اگر تنها بودم به خاطر دوست داشتن تنهایی بود. اگر با آدم ها بودم به خاطر دوست داشتن آدم ها بود.

من اینطوری بودم که امروز از همه چیز بدم می آمد و بغض می کردم و فردا توی بغل همه چیز می پریدم. مثل بچه ای که زخم زانویش را فراموش کند و باز شروع به دویدن کند.

من آدم زرنگی نبودم.

من نمی خواهم آدم زرنگی باشم.

من می خواهم خودم باشم.

من از اینکه حواسم به همه چیز باشد می ترسم. همه چیز یعنی چیزهای بد. یعنی خیانت. یعنی کلاه برداری.

وقتی دارم کلمات انگلیسی را مرور می کنم، یک لیست از کلمات با معناهای مختلف از دزدی و کلاهبرداری و گول زدن می رسم. گریه ام می گیرد. چون من بلد نیستم کلاهم را قرص بگیرم که باد نبرد. من هم می روم با باد بازی می کنم و کلاهم را به باد می دهم و دنبالش می دوم و خوشحالی می خندم. من باد را دوست دارم که سر به سرم می گذارد و کلاهم را بر می دارد و فرار می کند.

اما...

من نمی خواهم زرنگ باشم و همیشه دو دستی کلاهم را بگیرم. می خواهم آزاد باشم. خنگ باشم. بی دریغ اعتماد کنم. بی فکر عاشق شوم و بی احتیاط زندگی می کنم.

من از زندگی همین را می خواهم: اعتماد! می خواهم همه ی درها را باز بگذارم، کلیدها را دور بیندازم، قفل ها را بشکنم و دیوارها کوتاه باشند. آخ که اگر دیوارها کوتاه باشند به اندازه ای که از پشتش بتوان سرک کشید و دست ها را گرفت. من از زندگی یک هندوانه ی سرخ می خواهم که بی چاقو تویش قرمز باشد. سفید هم بود عیبی ندارد، می شکافیم و به دل سفیدش می خندیم.

من آدم زرنگی نیستم. نباید باشم. زندگی بیاید برای من یک هندوانه بی شرط و شروط باشد. یک قاچ هندوانه ی سبز با خنده ی قرمز.

+ نوشته فَرنوش
خانه را دزد می زند، کو خانه؟!
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  گلچینی از دلنوشته زندگی(:
  اگر در زندگی به دنبال هدف می گردید این 4 کتاب را بخوانید
  1309 / آب زندگی - صادق هدایت
  زندگی نامه های خواندنی،از ونگکوک تا داستایوفسکی و...
Smile زندگی نامه واقعی زنان آمریکا
  زندگی نامه های خواندنی چندسال اخیر
  جملات انگلیسی زیبا و کوتاه در مورد زندگی با ترجمه فارسی
Star رمان جدید زندگی تو
Smile انتشار کتابی به زبان ساده درباره زندگی امام رضا(ع)
  اسراری برای زندگی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان