پارس ایمپریا   گیفت کارت
 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی

#1
وامل مختلفی بر روی هزینه ارتودنسی دندان تأثیر می‌گذارند و اگر شما به دنبال انجام درمان ارتودنسی دندان هستید می‌بایست ازدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هزینه ارتودنسی آگاه باشید. بهترین روش برای تخمین هزینه ارتودنسی برگزاری یک جلسه ویزیت و معاینه بالینی توسط متخصص ارتودنسی می‌باشد. حق ویزیت به عنوان بخشی از هزینه ارتودنسی نیز می‌بایست در نظر گرفته شود زیرا برخی از پزشکان و مراکز دندان پزشکی، برای مشاوره و بررسی مشکلات دندان و معرفی نوع مناسب ارتودنسی دندان، هزینه می‌گیرند و برخی دیگر این کار را رایگان تقبل می‌کنند.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی
شما در جلسه ویزیت اول، می‌توانید در مورد گزینه‌های پرداخت، بیمه‌های تحت پوشش درمانی، طرح اقساطی و سایر موارد مرتبط با ارتودنسی دندان، سؤال خود را بپرسید. در برخی از مراکز دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی هزینه ارتودنسی را به سه بخش تقسیم می‌کند. یک قسمت را در ابتدای درمان ارتودنسی دندان و دو بخش باقی مانده را در دو قسط از بیمار دریافت می‌کند.

بطورکلی بسیاری از پزشکان سعی دارند رویکردهای مختلف و انعطاف‌پذیری را برای پرداخت هزینه ارتودنسی در مقابل بیمار قرار دهند تا بیمار با خیال آسوده و بدون دغدغه در مورد هزینه ارتودنسی به درمان ارتودنسی دندان خود بپردازد.

به طور مثال در بعضی از مراکز دندان پزشکی هزینه ارتودنسی به صورت قسطی پرداخت می شود. بدین صورت که مقداری از هزینه ارتودنسی در ابتدای درمان و مابقی هزینه به صورت ماهیانه در طی درمان دریافت می شود و این روند حتی در مورد ارتودنسی شفاف و ارتودنسی نامرئی نیز اجرا می شود.

ابزارها، مواد و پیش نیازهای کاربردی ارتودنسی دندان چه تأثیری بر هزینه ارتودنسی دندان دارند؟
نوع ارتودنسی و میزان مواد و ابزارهای به کار رفته در طول دوره ارتودنسی دندان در هزینه ارتودنسی محاسبه می‌شوند و در طول دوره حتی نوع ارتودنسی و پلاک‌های مورد استفاده نیز بسته به شدت ناهنجاری‌ و وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار می‌تواند بر روی هزینه ارتودنسی دندان تأثیر بگذارد.

هزینه ارتودنسی با توجه به نوع ارتودنسی (به صورت ثابت و متحرک) و مدت زمان درمان ارتودنسی دندان، متغیر می باشد. درمان‌های اولیه ارتودنسی با پلاک‌های متحرک در مقایسه با ارتودنسی ثابت هزینه کمتری دارند اما با افزایش تعداد پلاک‌های متحرک در طول درمان و بسته به نوع ناهنجاری دندانی و افزایش طول مدت درمان، هزینه ارتودنسی متحرک نیز افزایش می یابد. در مرحله دوم اگر بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی، علاوه بر درمان ارتودنسی دندان، جراحی نیز لازم باشد هزینه بیشتر خواهد شد که در این مورد، هزینه ارتودنسی و هزینه جراحی می‌بایست به صورت دو پرداخت مجزا، محاسبه شوند.

نقش ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی
هزینه ارتودنسی دندان به انتظارات و ترجیح بیمار نیز بستگی دارد. به طور مثال گاهی اوقات بیمار متقاضی مرتب‌سازی دندان می‌باشد اما فرد دیگری، متقاضی ارتودنسی دندان برای بهینه‌سازی و تغییر فرم صورت است که در این موارد احتمال دارد که بیمار به جراحی فک و صورت نیاز داشته باشد. از اینرو هزینه ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت دارد و در مورد فرد دوم بیشتر است. از اینرو با انجام معاینات بالینی و مشاهده عکس های رادیوگرافی و با لحاظ نمودن وضعیت دندان‌های فک پایین، فک بالا، اسکلت صورت، سن و جنسیت بیمار و اولویت‌های بیمار (زیبایی، درمان یا هر دو) هزینه ارتودنسی را می‌توان تخمین زد.

در مجموع درمان‌ ارتودنسی دندان در مواردی که تنها نیاز به مرتب‌کردن دندان‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های دندانی وجود دارد، در مقایسه با شیوه‌های درمانی نیازمند به تغییر موقعیت بافت استخوانی یا جراحی فک و صورت، هزینه ارتودنسی کمتری در بر می‌گیرند.

به طور مثال بیماری که صرفا نیازمند درمان ارتودنسی متحرک یک فک می باشد در مقایسه با بیماری که علاوه بر ارتودنسی متحرک، دچار ناهنجاری های اسکلتی نیز می باشد هزینه ارتودنسی کمتری پرداخت می کند. همچنین معمولا هزینه ارتودنسی درمان های ثابت در مقابل هزینه ارتودنسی درمان های متحرک بیشتر می باشد.

بطور کلی، هزینه ارتودنسی بر اساس وضعیت ناهنجاری‌های دندانی و فکی بیمار و بسته به تشخیص متخصص ارتودنسی تعیین می شود و تعیین دقیق هزینه ارتودنسی دندان به معاینه و ویزیت دهان و دندان توسط متخصص ارتودنسی و شناسایی مشکلات بستگی دارد. شما با مراجعه به متخصص ارتودنسی معتبر و با تجربه و کارآزموده می‌توانید بهترین گزینه‌های درمانی ارتودنسی دندان، هزینه ارتودنسی و طول دوره درمان ارتودنسی و همچنین نوع ارتودنسی مناسب برای درمان خود را مشخص نمایید.

شما می توانید با مراجعه به خانم دکتر قدیریان متخصص ارتودنسی با تجربه، کارآزموده و شناخته شده، از مشاوره‌های تخصصی و دقیق ایشان برای بررسی و تخمین هزینه ارتودنسی دندان با توجه به تمامی عوامل اثرگذار ذکر شده، بهره مند شوید
khakzadmon Blush
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان