پارس ایمپریا   گیفت کارت   khanwars-468x60

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی آهنگ‌های سلنا گومز در سال 2017

1) It Ain't Me

ترانه‌ای از سلنا گومز با همکاری آهنگسازِ نروژی دی‌جی کیگو. این ترانه در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۷ به عنوان اولین تک‌آهنگِ آلبوم چندآهنگه کیگو Stargazing کیگو که در سپتامبر 2017 عرضه شد، توسط شرکت سونی موزیک منتشر گردید.

این قطعۀ علاوه بر اینکه در چارت نروژ رتبۀ نخست را کسب کرد، در چارت آهنگ‌های داغ استرالیا، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، کانادا، دانمارک، فلاند، آلمان، ایرلند، هلند، نئوزیلند، لهستان، پرتقال، اسلواکی، سوئد و سوئیس جزوِ پنج آهنگ برتر قرار گرفت. همچنین در چارت کشورهای آمریکا، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، ایتالیا و انگلستان به جمعِ ده آهنگ برتر پیوست.

ترانهٔ این آهنگ توسط تیم سه‌نفرهٔ آلی تامپوزی،اندرو وات و برایان لی ساخته شده است.

آلی تامپوزی از آهنگسازان این اثر دربارۀ مفاهیم این قطعه می‌گوید:

«همه ما به نوعی یک پیوند شخصی با پیام آهنگ داشتیم و من هم یک جورهایی انگار جاهایی را که قبلا در طول زندگی تجربه کردیم، احساس می‌کنم... کورس آهنگ فکر می‌کنم پیام‌های زیادی رو در دل خودش حمل می‌کند. مخصوصا در حال حاضر و با این جریان فمینیستی‌ای که به پاست. مردها و زن‌ها یادشان افتاده که از نقاط‌ ضعف‌شان به عنوان یک قدرت استفاده کنند. ما می‌توانیم که از آنها به عنوان قدرت استفاده کنیم و حامل یک پیام باشیم. تفاوت هست میان اینکه در لحظات سخت زندگی پا به پای کسی راه بیایید با اینکه صرفاً یک سیستم حمایت‌کننده باشید. وقتی قرار است این قضیه شما را به خاک سیاه بنشاند، وقتی همیشه باید آماده به خدمت دیگران باشید، توی صبح‌های بد به دادشان برسید و برایشان لالایی بگویید تا خوابشان ببرد و موقع مستی آنها را جمع و جور کنید، این دست مسائل کمر شما را خم می‌کند و بر دوش شما سنگینی می‌کند. این آهنگ از دو عنصر اساسی تشکیل شده: همیشه خاطره‌بازی‌هایی درباره زمان‌هایی که روابط شما روشن و زیبا بوده‌اند وجود دارد؛ همان دوره‌های جادویی. فکر می‌کنم گاهی اوقات واقعا کار مشکل می‌شود؛ شما به صورت اجتناب‌ناپذیری وارد ماجرا شدید و بعداً شرایط سختی را تجربه می‌کنید. این عقیده وجود دارد که اگر سرسخت باشید می‌توانید به همان جاهای قبلی باز گردید اما حقیقت امر این است که ما وقتی به عنوان ابنا بشر بزرگ شدیم، دچار تغییر و تکامل می‌شویم و از یکدیگر جدا می‌افتیم. زمان‌هایی وجود دارد که شما مجبورید قید چیزی را بزنید اما از طرفی هم نمی‌توانید آن جدایی را به خودتان نسبت بدهید، ار همین رو می‌گویید «این من نیستم»

معرفی آهنگ‌های سلنا گومز در سال 2017 1
هر آنکس عاشق است از جان نترسد
یقیــــن از بند و از زنـــدان نترســـد 
دل عـــاشـــــق بــود گــــرگ گرســـنـه
که گرگ از هی هی چوپان نترسد 

بابا طاهر

پاسخ
 سپاس شده توسط ÆMÆշЇÑζ
آگهی

2) Bad Liar

سلنا این ترانه را با همکاری جاستین ترانتر و جولیا مایکلز و با تهیه‌کنندگی ایان کرک‌پاتریک ساخته است. این ترانه خطِ بیس خود را از ترانهٔ «قاتل روانی» ساختهٔ گروه تاکینگ هدز در سال ۱۹۷۷ الگوبرداری کرده است. «قاتل روانی» توسط دیوید برن، کریس فرانتس و تینا ویموث ساخته شده است. «دروغکوی بد» توسط اینتراسکوپ رکوردز و پالیدور رکوردز در قالب تک‌آهنگ، ۱۸ می سال ۲۰۱۷ منتشر شد. به موازات این ترانه موزیک ویدئویی نیز از آن منتشر شد و به عنوان نخستین موزیک ویدئویی که در اسپاتیفای رونمایی می‌شود نام خود را ثبت کرد. موزیک‌ویدئوی رسمی این اثر به کارگردانی جسی پرتز ۱۴ ژوئن ۲۰۱۷ در کانال ویوو سلنا منتشر شد. سلنا در این موزیک‌ویدئو در نقشِ چهار شخصیت متفاوت ظاهر می‌شود.

جاستین ترانتر دوستِ همکارِ سلنا و از آهنگسازان این قطعه دربارهٔ آن این‌طور می‌گوید که: «این ترانه مربوط به موقعی هست که شما نسبت به کسی حسّی به دست می‌آورید اما نمی‌خواهید آن را قبول کنید و طرفی هم نمی‎توانید وانمود کنید وجود ندارد، به همین خاطر تبدیل می‌شوید به یک "دروغگوی بد"». خود گومز هم دربارهٔ این قطعه در مصاحبه‌ای می‎گوید:

«این آهنگ به نوعی روایتگر یک داستان است؛ و از آن حسی حرف می‌زند که وقتی کسی تمام وجود شما را تسخیر کرده با آن روبه‌رو می‌شوید. من همیشه به چنین حالت‌هایی "دورهٔ ماه‌عسل" می‌گویم و واقعاً شیفتهٔ این احساس هستم. این بهترین حسی است که در جهان می‌شود تجربه کرد. من به این حس فکر می‌کنم؛ شما واقعاً نمی‌توانید آنها را از ذهنتان بیرون کنید؛ در چنین حالت‌هایی مشتاقید که متفاوت لباس بپوشید؛ دلتان می‌خواهد که متفاوت باشید. این از آن نوع حس‌هایی نیست که خودتان پی‌اش باشید و بخواهید قوی‌ترش کنید؛ منظور آن حس‌هایی است که غیر قابل کنترل است و نمی‌توانید آنها را پنهان کنید. با خودم می‌گویم این دقیقاً همان حسی که در آن لحظهٔ بخصوص دارم، و واقعاً نمی‌دانم چطور باید وانمود کنم نیست و انکارش کنم. من یک چنین دختری نیستم. من کاملاً این‌طوری‌ام که به خودم می‌گویم "این آن کسی است که من هستم، این به نوعی همان چیزی هست که شدی"»

بابا طاهر

پاسخ
 سپاس شده توسط ÆMÆշЇÑζ
3) Fetish

ترانه‌ای  که با همکاری رپر گوچی مین ضبط و اجرا شده است. این قطعه ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۷ به عنوان دومین تک‌آهنگِ سومین آلبوم گومز توسط شرکت اینتراسکوپ رکوردز منتشر گردید. آهنگسازان این قطعه گومز، مین، کلوئی انجلایدز، بِرِت مک‌لوکلین و جینو بارلتا و تهیه‌کنندگان آن جوناس جِبِرگ و گروه دونفرهٔ «فیوچریستیکس» هستند.

گومز نخستین بار از این قطعه در پایان موزیک‌ویدئوی اثرِ پیشین خود Bad Liar خبر داد. پیش از اعلام سلنا، احتمال می‌رفت که گوچی مین در آهنگی با او همکاری کند، چرا که مین در مصاحبه‌ای رادیویی همکاری خود با سلنا را تایید کرده بود. سلنا پیش از انتشار این قطعه چندین عکس مبهم و معماگونه مربوط به آن را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد. تصویر جلد این اثر توسطِ عکاس مُد پترا کالینز گرفته شده است که در اثر پیشین سلنا «دروغگوی بد» نیز با او همکاری کرده بود. این تصویر سلنا را در حالی که چند پاکت خواربار را با خود حمل می‌کند، کنار یک خودروی خراب و داغان نشان می‌دهد. این اثر ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۷ در فروشگاه‌های موسیقی دیجیتال منتشر شد و به همراه آن یک «پلی‌لیست ویدئو» نیز در اسپاتیفای و کانال ویوو او از آن رونمایی گردید. این ویدئو بر بخش پایین چهرهٔ سلنا در حالی که به اجرای آهنگ مشغول است، متمرکز است. چهارشنبه ۲۶ جولای ۲۰۱۷ موزیک‌ویدئویی دیگر از این قطعه به کارگردانی پترا کالینز منتشر شد.

بازخوردها
مایک واس از سایت «آیدولاتور» اثر گومز را «جنجالی‌ترین» و «ماجراجویانه‌ترین» اثر او تاکنون دانست و بیان کرد که سیرِ تحوّل او به «تجربی‌ترین ملکهٔ پاپ تقریباً کامل و بی‌نقص است». واس چنین نتیجه‌گیری می‌کند که سلنا «به هویت خود به عنوان یک هنرمند دست یافته است و با اطمینان در زیر-ژانرهایی که معمولاً مختصِ مخاطب عام است گام می‌زند». پِتِر بِری از نشریهٔ ایکس‌ایکس‌ال موسیقیِ «ساده و احساسی» این اثر را موردی «بی‌نقص و کامل برای اتاق خواب» می‌داند، در حالی در کنار آن اشعار مین لایه‌هایی از نشاط و انرژی را به آن اضافه می‌کند». نویسندهٔ تایمز ریسا برونر این قطعه را «پاپی ملایم و اغواکننده می‌داند که به گومز این جازه را می‌دهد که بافت و ضرباهنگ منحصر بفرد صدای خویش را بروز دهد و قطعه‌ای پُرآب‌وتاب و سحرانگیز ارایه کند که هوشیارانه از فضاهای دست‌وپاگیر فاصله می‌گیرد و به جای آن بر جذابیت خود هنرمند تکیه می‌کند».

بابا طاهر

پاسخ
 سپاس شده توسط ÆMÆշЇÑζ
4) Wolves 

این آهنگ حاصل همکاری سلنا با تهیه‌کننده موسیقی رقص الکترونیک مارشملو است که ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ توسط شرکت اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد. این قطعه توسط سلنا گومز، آلی تامپوزی، لوییس بل، مارشملو، اندرو وات، برایان لی و کارل روزن آهنگسازی شده و توسط مارشملو و وات تهیه شده است.

این قطعه به عنوان یک آهنگ الکترونیک با چاشنی‌ای از سازهای آکوستیک و پاپ دهۀ ۸۰ میلادی توصیف شده است. آهنگ شروعی مبهم و تاز دارد که در آن سلنا گومز بر روی نوای گیتار آکوستیک به آرامی می‌خواند و بخش میانی (بریدج) آن تقریبا کانتری-پاپ است و بخش هم‌خوانان (کورس) زاییدۀ سبک خاص مارشملو است. سلنا گومز در مصاحبه‌ای با Beats 1 بیان کرد که این آهنگ عمیقاً بازتابی است از احساساتی که موقع ضبط آن داشته تجربه می‌کرده.

بابا طاهر

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  آهنگ Bad Liar سلنا گومز به عنوان آهنگ برتر بیلبورد در سال 2017 انتخاب شد