امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اموزش ريتم قسمت اخر

کسر میزان(زمان نما)
با سلام خدمت همه دوستان
از اونجایی که خیلی از دوستان در این قسمت دچار مشکل میشن این تاپیک رو ایجاد کردم تا با یه زبون ساده این مبحث مهم رو توضیح بدم.البته قبلا" دوست عزیز Mehran14 توضیحاتی رو دادن و من در تکمیل صحبتهای ایشون این توضیحات رو خدمتتون عرض میکنم.
قبل از شروع بحث ازتون میخوام ذهنیتتون رو در مورد اینکه گرد چهار ضرب ارزش داره و سفید دو ضرب و سیاه یک ضرب عوض کنید.دلیلش رو هم تا چند لحظه دیگه متوجه میشید.
اولین نکته که که باید یادتون باشه اینه که هر کسر میزان دو نکته رو برای ما روشن میکنه و اون دو نکته اینا هستند:
1- در هرمیزان چند ضرب وجود دارد؟
2-چه نتی (سفید ،سیاه، چنگ و...)یک ضرب است؟
خب حالا چطوری این نکات رو بفهمیم.
جواب سوال اول رو از صورت کسر میشه فهمید و جواب سوال دوم رو از مخرج کسر.البته این نکته رو یاد آوری کنم که این کسر با کسری که در ریاضی کاربرد داره متفاوت هست و فاقد خط کسری است ولی به خاطر شباهت و مشکلات تایپی ما هم برای درک مطلب از کسر ریاضی کمک میگیریم.
نکته اول:
که اکثرا" اون رو میدونن و از کسر میزان مشخص هست.یعنی عدد صورت نشان دهنده تعداد ضرب در هر میزان است.مثلا" کسر میزان 3/4 نشانگر این است که در هر میزان سه ضرب وجود دارد و این میزان سه ضربی است.یا کسر میزان 4/4 نشان دهنده این است که در هر میزان 4 ضرب وجود دارد و این میزان چهار ضربی است.
اما نکته دوم و مهمترین نکته:
برای درک این قسمت یک یاد آوری میکنیم.همونطور که میدونید دیرندها و کشش نتها رو نسبت به نت گرد میسنجیم.به عنوان مثال میگیم نت سفید1/2 نت گرد است یا نت سیاه 1/4 نت گرد است یا نت چنگ 1/8 نت گرد است یا نت دولا چنگ 1/16 نت گرد است.
خوب بریم سراغ کسر میزان.
در ریاضی کسر 3/4 برابر است با 3 ضربدر 1/4 درسته؟
خب حالا اگه کسر میزان رو اینطوری نگاه کنیم مساله خیلی آسون میشه.
مثلا" در کسر میزان 3/4 ما سه ضرب داریم که هر کدوم از این ضرب ها 1/4 نت گرد هستند.خب چه نتی 1/4 نت گرد بود؟ سیاه.
در میزان 6/8 شش ضرب داریم که هر ضرب 1/8 نت گرد است.چه نتی 1/8 نت گرد بود؟ چنگ.
یا 2/2 نشون میده که در هر میزان دو ضرب داریم که هر ضرب 1/2 نت گرد است.چه نتی 1/2 گرد بود؟سفید.
حتما توجه کنید که در میزان 2/2 سفید یک ضرب است و این یعنی نت گرد دوضرب ارزش دارد و نت سیاه نیم ضرب.
به این خاطر بود که در ابتدای تاپیک گفتم گرد همیشه چهار ضرب نیست.

پاسخ
 سپاس شده توسط ps3000 ، nazanin_nr
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان