امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

«پژواک خاموشی» شنیدنی شد/ ثبت یادگار هنری در بازار بد موسیقی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
«پژواک خاموشی» شنیدنی شد/ ثبت یادگار هنری در بازار بد موسیقی 1

نوازنده و آهنگساز جوان موسیقی ایرانی در معرفی تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی از انتشار آلبوم «پژواک خاموشی» با حفظ ضرورت های موسیقی سنتی سخن گفت.

پویان عطایی نوازنده سنتور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طی روزهای آینده تازه ترین آلبومش با نام «پژواک خاموشی» توسط موسسه «چهارباغ» روانه بازار موسیقی می کند، بیان کرد: این آلبوم یک اثر در حوزه موسیقی سنتی با دونوازی سازهای کوبه ای و سنتور است که تا حدودی سعی کردم علیرغم نشانه های موسیقی ردیف دستگاهی ایران با ایجاد تغییر در الگوهای ریتم و جمله بندی، فضایی را به مخاطب ارائه دهم که صرفا موسیقی ردیفی هم نباشد.

به گفته وی، این آلبوم از آواز دشتی شروع و بعد که به همایون و چهار مضراب می رسد به فضای موسیقی سنتی نزدیک می شود.

وی ادامه داد: برای نوازنده ای که فعالیت های زیادی در عرصه موسیقی انجام داده حضور در دنیای تک نوازی یکی از مهم ترین دغدغه ها است زیرا نوازنده فارغ از شعر و تقیدات آن تلاش می کند فضایی را به مخاطب ارائه دهد که شنیدن آن جذاب باشد و این کار بسیار دشواری است که من تاکنون تلاش کردم در حد توانم به آن دست پیدا کنم.

عطایی ابراز امیدواری کرد آلبوم «پژواک خاموشی» جلوه ای از این دغدغه باشد و گفت: تصمیم داریم همراه با حمید قنبری که در این آلبوم نوازندگی سازهای کوبه ای چون تمبک، بندیر و کوزه را به عهده دارد کنسرت هایی را از همین آلبوم برگزار کنیم که جزییات اجرای این برنامه ها در تهران و اصفهان به زودی اعلام خواهد شد.

این نوازنده سنتور در پایان گفت: آنچه در این آلبوم برای من دارای جذابیت و ارزش بود ثبت یک یادگاری هنری از خودم در بازاری بود که حتم دارم مخاطبان عام موسیقی توجهی به آن ندارند. ما مطمئنیم در این بازار بد فروش محصولات موسیقایی چنین کارهایی آنچنان مورد استقبال قرار نمی گیرد اما همین که بتوانیم مخاطبان تخصصی موسیقی را همراهمان کنیم کار بسیار دشوار و ارزشمندی است که امیدوارم چنین اتفاقی بعد از نشر آلبوم برای ما بیفتد.

پویان عطایی تاکنون در آلبوم ها و اجراهایی به سرپرستی هنرمندان موسیقی کشورمان به عنوان نوازنده سنتور حضور داشته است. «گذر از ترکیب» یکی از آلبوم هایی پویان عطایی است که وی در این اثر همراه با علی اصغر عربشاهی نوازنده تار به عنوان نوازنده سنتور حضور داشته است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
00:01
BFF#
View this post on Instagram

A post shared by امپراطور کوزکو | زینب موسوی (@iamkuzcooo)

پاسخ
 سپاس شده توسط Volkan
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موسیقی تقدیمی
Music اهنگ و موسیقی
  گروه موسیقی نگریتا
  رپ! موسیقی یا موسیخی؟
  نکات مهم قبل از تمرین موسیقی
Music سبک موسیقی مورد علاقت کدومه؟؟ یه تیکه از آهنگ مورد علاقت تو اون سبک رو بنویس ...
  درخواست نویسندگی در بخش آهنگ و موسیقی و زیرشاخه ها
  بهترین قطعات تاریخ موسیقی
Music حسین علیزاده به‌سراغ موسیقی لرستان می‌رود
  تاثیر موسیقی خیابانی بر رفتار مردم پایتخت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان