امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شاعرِ نامدار که علاقه‌ی اولش موسیقی بوده، «کتاب موسیقی» منتشر کرد

شاعرِ نامدار که علاقه‌ی اولش موسیقی بوده، «کتاب موسیقی» منتشر کرد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاعرِ نامدار که علاقه‌ی اولش موسیقی بوده، «کتاب موسیقی» منتشر کرد 1

مجموعه شعر «کتاب موسیقی» تازه‌ترین سروده‌های شمس لنگرودی منتشر شد. «کتاب موسیقی» مجموعه شعری در ستایش سازهاست که از ۳۹ شعر درباره سازهای مختلفی مانند سنتور، ویولن و … تشکیل شده است. نوشتن این مجموعه ۶ سال طول کشیده است و شاعر برای سرودن هر کدام از آنها درباره آن ساز تحقیق کرده و تاریخچه آن را خوانده است.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، این شاعر برای نوشتن شعرهای این مجموعه بیش از ۶ سال زمان صرف کرده و دلیل طولانی شدن آن را این‌چنین عنوان کرده: «دست روی هر‌سازی که می‌گذاشتم، باید می‌رفتم و درباره آن ساز تحقیق می‌کردم و تاریخچه‌اش را می‌خواندم. در واقع این کارها را به این دلیل انجام می‌دادم تا سازها برای من درون‌سازی شوند تا بتوانم از زبان خودم خطاب به این سازها صحبت کنم.» آن طور که شمس گفته او طی سال‌های اخیر، چند بار به شکل آکادمیک به سراغ موسیقی رفته اما هر مرتبه آن را نصفه و نیمه رها کرده است و حالا انتشار این مجموعه شعر بهانه‌ای شده تا به شکل جدی درباره سازهای مورد علاقه‌اش تحقیق کند. از این شاعر، پژوهشگر و مورخ ادبی تا به امروز دو رمان به نام‌های «رژه بر خاک پوک» و «آن‌ها که به خانه من آمدند» هم روانه بازار کتاب شده است.

شمس لنگرودی در مصاحبه‌ای درباره دلیل سرودن اشعار این کتاب توضیح داده است: «شاید جالب باشد که بدانید، علاقه اول من موسیقی بوده است؛ اما در شهر کوچک ما نه کلاسی بود و نه امکاناتی تا به واسطه آن موسیقی بیاموزم. از طرفی من در یک خانواده مذهبی با پدری روحانی زندگی می‌کردم که اگر امکانات و کلاسی هم بود به من اجازه نمی‌دادند که به دنبال موسیقی بروم. به همین دلیل بعدها که کمی دستم باز شد، خودم به‌صورت غیرعلنی و به شکلی غیرآکادمیک به موسیقی پرداختم و به نوعی به سراغ عقده‌های کودکی رفتم تا گذشته را جبران کنم.»

«کتاب موسیقی» سروده‌های شمس لنگرودی در ۹۲ صفحه به بهای ۱۰ هزار تومان از سوی موسسه انتشارات نگاه راهی کتابفروشی‌ها شده است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
00:01
BFF#
View this post on Instagram

A post shared by امپراطور کوزکو | زینب موسوی (@iamkuzcooo)

پاسخ
 سپاس شده توسط ♱ ᴠɪᴄᴛᴏʀ ♱ ، †ᴾᴼᴵˢᴼᴺ† ، Mr.Ramin
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  موسیقی تقدیمی
Music اهنگ و موسیقی
  علاقه امیر تتلو خواننده مشهور و جنجالی به یک دختر...
  گروه موسیقی نگریتا
  رپ! موسیقی یا موسیخی؟
  نکات مهم قبل از تمرین موسیقی
  خواننده(((((مورد علاقه ))))))♪♪
Music سبک موسیقی مورد علاقت کدومه؟؟ یه تیکه از آهنگ مورد علاقت تو اون سبک رو بنویس ...
  درخواست نویسندگی در بخش آهنگ و موسیقی و زیرشاخه ها
  بهترین قطعات تاریخ موسیقی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان