امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اسکوچیچ در کافه خبر لایو: فیلم اکشن یعنی فوتبال هجومی‌تر/به تیمم باور دارم

#1
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته پاسخگوی سوالات خبرآنلاین در مصاحبه ای زنده بود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسکوچیچ در کافه خبر لایو: فیلم اکشن یعنی فوتبال هجومی‌تر/به تیمم باور دارم 1
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که در ایام قرنطینه در کشور خود یعنی کرواسی به سر می برد،شب گذشته از طریق لایو اینستاگرام مهمان خبرآنلاین بود و به مدت 60 دقیقه به سوالات مطروحه پاسخ داد. متن کامل صحبت های اسکوچیچ را در ادامه می خوانید.

دراگان اسکوچیچ در ابتدا گفت: در این شرایط احمقانه است که بخواهم بگویم همه چیز خوب است.بلکه صرفا میگویم بد نیستم. همچنین به مردم ایران فرا رسیدن ماه رمضان را تبریک می گویم و برای مردم ایران در این دوران بحرانی آرزوی سلامتی میکنم.

اسکوچیچ در خصوص آغاز بحران کرونا و قرنطینه بودن در کرواسی گفت: من می خواستم به خانه برگردم چرا که نگران خانواده ام بودم. خانه ما در فاصله 45 کیلومتری مرز ایتالیا قرار دارد و من اصلا سفر آسانی نداشتم. من اول باید به آلمان می رفتم اما نمی دانم چه شد که از ایتالیا سر در آوردم و از آنجا با ماشین به شهر خودمان رفتم و سپس 15 روز در قرنطینه بودم. در فاصله 7 کیلومتری خانه بودم اما هیچ ارتباطی با اعضای خانواده ام نداشتم. دخترم را از پشت پنجره می دیدم و تجربه سختی بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: بعد از 2 هفته توانستم دخترم و خانواده ام را ببینم. وقتی به خانه آمدم دخترم نمی خواست از من جدا شود. حتی وقتی به سرویس بهداشتی می رفتم او پشت در می ایستاد چرا که می ترسید من بروم. لحظات سختی بود اما وقتی خانواده ام را دیدم خوشحال شدم.

اسکوچیچ در خصوص زلزله کرواسی گفت: بعد از پایان قرنطینه در کرواسی زلزله آمد. این اتفاق در زاگرب افتاد که یک ساعت با خانه ما فاصله داشت. با توجه به گسترش ویروس کرونا زمان مناسبی برای زلزله نبود چرا که خیلی از مردم خانه شان را از دست دادند و شرایط سختی بود. اما بنظرم دولت کرواسی خیلی خوب عمل کرد و موضوع را حل کرد.لحظات اول اما بسیار ترسناک بود.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسکوچیچ در کافه خبر لایو: فیلم اکشن یعنی فوتبال هجومی‌تر/به تیمم باور دارم 1

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص دیدارهای چهره به چهره اش با لژیونرهای فوتبال ایران گفت: بعضی از این بازیکنان نظیر امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی را از قبل می شناختم و در این سفر روابط خیلی خوبی بین من و این بازیکنان و همچنین سایر بازیکنان ایجاد شد و از پیگیری شرایط بازیکنان در باشگاه هایشان لذت می بردم و از این که به صورت شخصی با این بازیکنان زمان می گذراندم بسیار لذت می بردم و در کل سفرهای بسیار خوبی بود.وقتی پس از دیدار با سردار آزمون از سنت پترزبورگ به تهران برگشتم،یک پرواز به مسکو داشتم و در آن فرودگاه متوجه شدم که کرونا جدی است.

اسکوچیچ در خصوص تفاوت تیم او با تیم ملی های قبلی گفت: من گفتم آخرین بازی های تیم ملی شبیه فیلم های درام بود اما من فیلم های اکشن دوست دارم. این یعنی باید سخت تر کار کنیم. یعنی نه این که بایستیم و ضدحمله بزنیم. من فکر می کنم ما می توانیم هجومی تر بازی کنیم. ارتباطی که در بین بازیکنان در خط حمله بود ارتباط خوبی نبود و ما باید محکم تر فوتبال بازی کنیم. من نمی خواهم در خصوص ویلموتس صحبت کنم اما قول می دهم که ما فوتبال محکمی ارائه بدهیم و هجومی تر از قبل بازی کنیم. آنالیز خیلی خوبی از تیم ملی در اختیار دارم و الان دقیقا می دانم که چه کار می خواهم بکنم.

سرمربی سابق تیم صنعت نفت آبادان در خصوص احتمال صعود به جام جهانی با توجه به شرایط سخت گروه و لزوم کسب 12 امتیاز از 4 مسابقه پیش رو گفت: قطعا کار سختی است اما من به خودم و به تیمم اطمینان دارم. ما بازیکنان خوبی داریم و در خانه بازی خواهیم کرد بخاطر همین کاملا امیدوار هستم. درست است که من خارجی هستم اما من سالها در فوتبال ایران بودم و شناخت کاملی از آن دارم. من حتی عادت های بازیکنان ایرانی را هم می شناسم.

اسکوچیچ در خصوص احتمال حضور بازیکنان جدید در تیم ملی چه آن ها که لژیونر هستند و چه آن ها که در لیگ برتر بازی میکنند گفت: من هیچ مشکلی در این خصوص ندارم و اگر احساس کنم لژیونری توانایی اش را دارد حتما او را دعوت می کنم. بازیکنان داخلی هم چنین شانسی را دارند. من هیچ مشکلی برای حضور بازیکنان جدید ندارم و قطعا به آن ها فکر می کنم. اما طبیعتا من سعی می کنم چیزهای خوب تیم ملی را حفظ کنم و صرفا امور منفی را تغییر بدهم.

اسکوچیچ در خصوص عملکرد خوبش در در تیم صنعت نفت آبادان در نیم فصل اول و سبک مورد نظرش برای تیم ملی فوتبال ایران گفت: در تیم ملی قطعا ما بهتر بازی خواهیم کرد چرا که استعدادها و توانایی بازیکنان بیشتر است.

اسکوچیچ در خصوص این نکته که خیلی ها او را در سطح تیم های درجه دو باشگاهی در ایران می دانند گفت: من اعتماد به نفس لازم را دارم. من تیم های بزرگی را در اروپا هدایت کرده ام اما این مهم نیست. مهم این است که من اطمینان لازم را دارم و تجربه زیادی به عنوان سرمربی در سالیان اخیر تجربه کرده ام و طی سالیان اخیر 4 ، 5 فینال جام حذفی در کشور های مختلف تجربه کرده ام. در رقابت هایی نظیر لیگ قهرمانان آسیا و لیگ اروپا حضور داشته ام و برای شغل فعلی ام کاملا آماده هستم.

اسکوچیچ در خصوص موضعش در دعواهای برانکو و کی روش و سکوت کردن در آن مقطع گفت: من این دعواها بین مربیان را دوست ندارم.یکی از مهم ترین چیزهایی که یاد گرفتم این است که در مورد کارهای دیگران بد نگویم. من حتی خودم را با دیگران هم مقایسه نمی کنم بلکه خودم را فقط با دیروز خودم مقایسه می کنم و مدلم این نیست که به دنبال دعوا با دیگران باشم.من سعی می کنم در دوران مربیگری ام منافع تیم ملی را در نظر داشته باشم و سعی میکنم حقوق باشگاه ها را تضعیف نکنم. همچنین تلاش میکنم راهی برای حل کردن مشکلات احتمالی بین فدراسیون و باشگاه ها پیدا بکنم. من علاقه مندم که بهترین نمایش را با تیم ملی داشته باشیم.من سالها آن سمت رودخانه بودم و میدانم مربیان باشگاهی چه احساسی در این خصوص دارند.

اسکوچیچ در خصوص موضع گیری اش در مورد تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران و پیوستن به کمپین ضدتحریم گفت: من فکر میکنم بسیاری از مردم دنیا مشکلات مردم ایران را میدانند. به عنوان مثال اکثر مردم دنیا میدانند که ایالات متحده سیاست های ظالمانه ای علیه ایران اتخاذ کرده و بیشتر مردم دنیا در این دعوا طرف ایران هستند و میدانند که آمریکایی ها به دنبال منافع خود هستند. من سالها در ایران زندگی کرده ام و عملا خود را یک ایرانی می دانم و هیچ ابایی هم از گفتن این مسائل ندارم.

من در رقابت هایی نظیر لیگ قهرمانان آسیا و لیگ اروپا حضور داشته ام و برای شغل فعلی ام کاملا آماده هستم.

اسکوچیچ در خصوص مشکلات بازی هجومی مثل دفاعی بازی کردن حریفان و برنامه اش برای حل این مشکل گفت: جواب این سوال در کیفیت بازیکنان ما نهفته است. بعضی وقت ها ممکن است بازیکنان را در جایگاه اصلی خودشان قرار ندهیم و باید بهترین رابطه تیمی را پیدا بکنیم. باید درک درستی از بازیکنان داشته باشیم که این کلید ماست. و بعد فلسفه کاری خود را بسازیم. بازیکنان ما وقتی حریف دفاعی بازی کند هم کیفیت لازم را برای شکستن سد دفاعی آن ها دارند.

اسکوچیچ در خصوص جمله اخیر کارلوس کیروش که گفته بود لیاقت این نسل فوتبال ایران کسب افتخارات بزرگ است و این تیم میتواند از دل این سختی ها عبور کند و به جام جهانی برسد گفت: تیم ما پتانسیل زیادی دارد. خیلی چیزها در آنالیزهایی که از بازی های اخیر تیم ملی انجام داده بودم خوب نبود. اما من این باور را دارم که میتوانیم این شرایط را تغییر دهیم. من دوست دارم این باور را به همه انتقال بدهم و باور شخصی من به باور جمعی تبدیل شود. ما با حمایت مردم میتوانیم دست به کارهای بزرگی بزنیم.

اسکوچیچ در خصوص حمایت مردم از تیم ملی گفت: من هرکاری بتوانم انجام می دهم تا مردم ایران را خوشحال کنم. الان که فوتبال نیست،همه ما دلمان برای فوتبال تنگ شده و ارتباطی بین ما و مردم وجود ندارد. اما هروقت زمان آن برسد من میدانم که چگونه باور خود را به باور همه منتقل کنم.

سرمربی کروات تیم ملی ایران در خصوص روزهای بی فوتبال و دلتنگی هایش در این روزها گفت: من هرروز کار می کنم و آنالیزهایم را از طریق برنامه های کامپیوتری انجام میدهم. همچنین 100 سی دی از بازی های لیگ برتر را به همراه دارم و بازی های این فصل را نگاه می کنم و باقی وقتم را با خانواده و دخترم می گذرانم و او یک لحظه هم از من جدا نمیشود و عملا هروقت از خواب بیدار میشود کار من تمام میشود. من دلم برای زمین چمن و کار کردن در تمرینات و همچنین جو احساسی مسابقات تنگ شده و با تعطیلی فوتبال انگار که نصف زندگی من به خواب رفته است.اسکوچیچ خطاب به مردم آبادان گفت: من به مردم آبادان علاقه داشتم و آن ها هم من را دوست داشتند و من 24 ساعته در خدمت آن ها بودم. البته من مشکلاتی داشتم.مشکلاتی شخصی مثل مسائل آب و هوا و... که آن ها احتمالا از آن بی خبر هستند. درست است که من مربی هستم اما قبل از آن سعی میکنم آدمی اخلاقی باشم. من از آدم هایی که ماسک دروغ به صورت دارند متنفر هستم. من در آن زمان مشکلاتی در خصوص سلامتی ام هم داشتم. من فقط خاطرات خوب از آبادان دارم و بازیکنانی داشتم که بسیار باشخصیت بودند و هوادارانی در آبادان بودند که مثل هواداران انگلیس و برزیل به شدت به فوتبال علاقه مند بودند.

اسکوچیچ در پایان گفت: هر زمان شرایط خوب بشود به زودی به ایران خواهم آمد چرا که من تشنه کار کردن هستم و لحظه شماری می کنم برای بازگشت.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسکوچیچ در کافه خبر لایو: فیلم اکشن یعنی فوتبال هجومی‌تر/به تیمم باور دارم 1
123::
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسکوچیچ در کافه خبر لایو: فیلم اکشن یعنی فوتبال هجومی‌تر/به تیمم باور دارم 1پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  پیام اسکوچیچ؛ فقط پیروزی! شوخی نداریم
  واکنش آذری جهرمی به آیتم جنجالی فوتبال برتر
Information محرومیت بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی از فوتبال
  تکرار ماجرای فصل گذشته بیرانوند در تیم فوتبال آنتورپ
  خبر خوش برای گل‌گهر؛ گلزنی زوج هجومی(عکس)
  فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC
Subarrow لورن بلان این شوک را باور نمی‌کند (عکس)
  فوری: شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس تایید شد! شایعه نیست
  زیدان: به تیمم افتحار می کنم؛ قهرمانی می خواهیم
  هجومی‌ترین ترکیب فصل پرسپولیس؛ حمله با ۶ بازیکن!

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان