امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حسین توکلی: وزنه برداری در المپیک سنت شکنی نکند

#1
حسین توکلی: وزنه برداری در المپیک سنت شکنی نکند 1

قهرمان وزنه برداری المپیک سیدنی گفت: با تعویق المپیک باید از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببریم تا بتوانیم سنت کسب مدال در بازی های المپیک را حفظ کنیم.

حسین توکلی در گفتگو با ایسنا درباره اینکه با تعویق المپیک توکیو چقدر شانس مدال آوری وزنه‌برداری بیشتر شده است، بیان کرد: کم و بیش از شرایط وزنه‌برداران اطلاع داشتم و می‌دانستم وضعیتشان خیلی خوب نبود مخصوصا وضعیت سهراب مرادی و کیانوش رستمی. اما بحث این است باید از این فرصت که به دست آمده نهایت استفاده را ببریم و شرایط تمرینی را دوباره ایجاد کنیم و از فضای مصدومیت هم فاصله بگیریم.

او ادامه داد: البته این را هم باید در نظر بگیریم، یک سال به عمر قهرمانان ما اضافه می شود و شرایط خاص خود را پیدا می کنند بنابراین نمی توانیم بگوییم چون المپیک عقب افتاد قطعا وضعیت ما هم بهتر می شود. به نظرم در این میان شخصیت خود ورزشکار می‌تواند خیلی دخیل باشد که فضای به وجود آمده را مثبت ببیند یا نه. اما اکنون که المپیک عقب افتاده کسانی که مصدوم بودند و یا شرایط نرمال نداشتند می توانند خود را به شرایط خوبی برسانند.

*یک سال مانده تا المپیک به سرعت برق و باد می‌گذرد

توکلی با اشاره به کاهش سهمیه های وزنه برداری در المپیک تصریح کرد: کمترین سهمیه را در ادوار المپیک گرفتیم و این خیلی بد است. با این حال باید شرایطی را به وجود آوریم تا بتوانیم این دو سهمیه هم شانس مدال باشند. یک سال به المپیک مانده اما این یک سال به سرعت برق و باد می گذرد و باید برای هر روز آن برنامه ریزی داشته باشیم که این دیگر بستگی به فدراسیون دارد. امیدوارم همانطور که وزنه برداری همیشه در المپیک مدال آور بود، در توکیو هم بتواند با کسب مدال سنت ها را حفظ کند و سنت شکنی نکند.

*فدراسیون باید بگوید برای نسل بعدی چه کار کرده است

قهرمان المپیک سیدنی در پاسخ به این پرسش که در صورت لغو المپیک، فکر می کند برای سال 2024 نسلی داشته باشیم که بتواند مدال آور باشد، تاکید کرد: باید از فدراسیون پرسید که برای نسل بعدی چه کارهایی انجام داده و چه شرایطی را به وجود آورده است که بتوانیم نفرات جایگزین داشته باشیم. فکر می‌کنم از نظر ظرفیت و نیروی انسانی در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم چون چه کسی فکر می کرد بجای حسین رضایزاده، شاهین نصیری نیا و کوروش باقری کسانی دیگر بیایند و بدرخشند. هر ساله نیز یکی، دو ورزشکار داشتیم که جایگاه خوبی پیدا کردند اما آینده سازی به این منوط می شود که نگاه مدیریتی ما چهار ساله نباشد. در واقع نگویند من در این چهار سال هستم و با کیفیتی کار را جلو می برم که کسی نتواند من را محکوم کند. اگر عرق وطن پرستی بیشتر باشد می‌توانیم علاوه بر چهار سال بهره برداری به لحاظ قهرمانی، آینده سازی هم کنیم. باید در سازو کار و چارچوب درست، وزنه بردار داشته باشیم نه اینکه کسی خود جوش بیاید و خودش رشد کند.

*افرادی کار بلد و با وجهه جهانی معرفی شوند

توکلی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه با تغییر و تحولات اخیر در فدراسیون جهانی، فکر می کند ایران بتواند کرسی تاثیر گذار در جهان داشته باشد، تاکید کرد: حکومت پنجاه ساله تاماش آیان تمام شد و قطعا جابجایی هایی انجام می گیرد و خیلی از کشورها از جمله ایران که در وزنه برداری مطرح هستند، می توانند برای خودشان جایگاه داشته باشند. البته باید در انتخابات برای کرسی های مختلف، معرفی های درست داشت باشیم. بدون اینکه سلیقه ای برخورد کنیم، نگاهمان ملی باشد. باید مدیریت کلان وزنه برداری ایران با معرفی درست افراد به کرسی هایی در فدراسیون جهانی برسد که حقش است. باید افراد درست، کار بلد و خاک خورده که وجهه جهانی دارند ورود کنند. با گرفتن کرسی مناسب می توان مشکلات وزنه برداری مانند آنچه در المپیک ریو اتفاق افتاد را حل کرد و کمک های زیادی به وزنه برداری ایران شود .داشتن کرسی بین المللی برای ما لازم است و امیدوارم این اتفاق بیفتد.
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ورزشکاران، المپیک توکیو را شگفت‌انگیز کردند
  میرهاشم حسینی: با این شرایط یک برنز هم در المپیک نمی‌گیریم
  بهانه‌های تمام نشدنی حسین رسولی برای ماندن در بلاروس!
  رییس موقت IWF: در حال آماده کردن برنامه کامل مسابقات وزنه‌برداری هستیم
  حسین کیهانی: قول داده‌ام قوی‌تر برگردم/ برای کاهش محرومیت باید وکیل بگیریم
  حاشیه های فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری
  افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو
  چرا معطل هستید؟ همین الان مشعل المپیک را خاموش کنید
  مربی تیم ملی قایقرانی: المپیک لغو شود خود به خود تغییر نسل اتفاق می‌افتد
  چشمک المپیک به کاپیتان

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان