امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زانو زدن تیری آنری به یاد جرج فلوید(عکس)

در جریان رقابتهای لیگ MLS آمریکا که تازه از سر گرفته شده تیری آنری اسطوره فوتبال فرانسه که در حال حاضر هدایت تیم مونترال ایمپکت را به عهده دارد برای ابراز همدردی با مرگ جرج فلوید و حمایت از جنبش نژادپرستی به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه در کنار زمین زانو زد و دست راست خود را به نماد همبستگی با این جنبش بلند کرد.

زانو زدن تیری آنری به یاد جرج فلوید(عکس) 1

آنری که در این بازی با پوشیدن تی‌شرتی ظاهر شده بود که عبارت "جان سیاه‌پوست‌ها مهم است" روی آن نوشته شده بود در محوطه تکنیکی تیمش زانو زد. با شروع دیدار تیم آنری، مونترال ایمپکت با حریفش نیوانگلند روولوشن، آنری روی زمین زانو زد و تا دقیقه ۸ و ۴۶ ثانیه به اجرای این ژست ادامه داد.

زمانی که آنری برای اجرای این حرکت خود انتخاب کرده بود تصادفی نبود. این همان زمانی بود که دادستانی آمریکا اعلام کرد پلیس عامل قتل جرج فلوید زانوی خود را روی گلوی او فشار داده است. مرگ دلخراشی که موجی از اعتراضات را در گوشه و کنار دنیا به دنبال داشت و به ایجاد جنبشی جدید برای مقابله با نژادپرستی دامن زد.

زانو زدن تیری آنری به یاد جرج فلوید(عکس) 1

آنری بعد از بازی به خبرنگاران گفت: " من ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه زانو زدم. فکر کنم می‌دانید علتش چیست. می خواستم به او ادای احترام کنم و حمایتم را از این آرمان نشان دهم. هدف همین بود. به همین سادگی".
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ستاره اینتر تسلیم شد؛ فردا جراحی مینیسک زانو
  زانو زدن فرهاد در روزی که استقلال دوباره ایستاد
  دی بروین به دنبال شکستن رکورد آنری
  واکنش آنری به لغو لیگ فرانسه
  مزایده پیراهن تیری آنری برای کمک به کادر پزشکی
  «فلوید می‌ودر» پردرآمدترین ورزشکار سال جهان شد
  تیری آنری: شنبه آخرین بازی من برای نیویورک رد بولز خواهد بود!
  خداحافظ تیری آنری!
  احتمال کاشت سلول های بنیادین در زانو رونالدو
  درمان قفل شدن زانو

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان