امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

|بیوگرافی باد اسپنسر|

باد اسپنسر(به انگلیسی: Bud Spencer) یا کارلو پدرسولی بازیگر ایتالیایی و متولد ۳۱ اکتبر ۱۹۲۹ در ناپل بود. او در روز دوشنبه مصادف با ۲۷ ژوئن ۲۰۱۶ درگذشت.

|بیوگرافی باد اسپنسر| 1
باد اسپنسر
نام اصلی : کارلو پدرسولی
زمینه فعالیت : سینما
تولد : ۳۱ اکتبر ۱۹۲۹ ‏
مرگ : ۲۷ ژوئن ۲۰۱۶
ملیت :  ایتالیایی
پیشه : بازیگر
همسر  : ماریو آماتو
تعداد فرزندان :  سه

وی بیشتر به خاطر حضور در فیلم‌های به سبک وسترن اسپاگتی همراه با ترنس هیل شهرت دارد. وی باترنس هیل هجده فیلم سینمائی مشترک کار کرده است.

باد اسپنسر از قهرمانان ورزشی در رشته‌های شنا، واترپولو بود و توانست به المپیک‌های ملبورن و هلسینکی راه یابد. اما هیچ وقت توسط یک اسپانسر حمایت نشد. باد اسپنسر در سن ۳۸ سالگی به دنیای بازیگر روی آورد و توانست به موفقیت‌های بین‌المللی دست پیدا کند. او همچنین علاقه‌مند به حوزه نویسندگی است و در طول این چند سال که دیگر فیلم بازی نمی‌کند به این حرفه روی آورده و کتابی را نیز در ارتباط با زندگی خود نوشته است.

در ایران «باد اسپنسر» را با نام پاگنده می‌شناسند که در اصل نام یکی از فیلم‌های معروف او است.

این هنرمند قوی‌هیکل ایتالیایی دکترای حقوق دارد.

|بیوگرافی باد اسپنسر| 1
زندگی شخصی «باد اسپنسر»
باد اسپنسر در سال ۱۹۶۰ با ماریا آماتو ازدواج کرد و حاصل ازدواجش با او سه فرزند بود. جوزپه (۱۹۶۱)، کریستین (۱۹۶۲) و دیامانته (۱۹۷۲). باد اسپنسر پس از ظاهر شدن در فیلم لبه تیز شمشیر، تبدیل به یک خلبان ماهر هواپیمای جت و هلیکوپتر شد.

حضور حرفه‌ای «باد اسپنسر» در شنا و واترپلو
او در سال‌های جوانی خود یک شناگر حرفه‌ای بود. باد اسپنسر اولین فرد ایتالیایی بود که توانست در کمتر از یک دقیقه مسیر ۱۰۰ متر شنای آزاد را بپیماید. او رکورد در ۵۹٫۵ ثانیه در شنای آزاد ۱۰۰ متر را در ۱۹ سپتامبر ۱۹۵۰ به دست آورد. وی بازی‌های دریای مدیترانه در سال ۱۹۵۱، برنده مدال نقره شنای ۱۰۰ متر آزاد شد.

باد اسپنسر در بازی‌های المپیک سال ۱۹۵۲ در هلسینکی، فنلاند شرکت کرد و در شنای آزاد ۱۰۰ متر با وزن ۵۸٫۸ کیلوگرم در زمان ۵۸٫۹ ثانیه به مرحله نیمه نهایی رسید. وی چهار سال بعد، در المپیک تابستانی که در شهر ملبورن کشور استرالیا برگزار شد، در مرحله نیمه نهایی با وزن ۵۸٫۵ کیلوگرم، توانست مسیر ۱۰۰ متر آزاد را در ۵۹ ثانیه پشت سر بگذارد.

|بیوگرافی باد اسپنسر| 1

او به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای واترپلو، در مسابقات قهرمانی ایتالیایی در سال ۱۹۵۴، زمانی که وی به عنوان یک بازیکن در تیم اس.اس. لازیو بازی می‌کرد، جایزه بهترین بازیکن واترپلوی کشور را به دست آورد، اما در سال ۱۹۵۷ از شرکت در بازی‌های حرفه‌ای شنا و واترپلو کناره گرفت. در ۱۷ ژانویه سال ۲۰۰۵، جایزه معروف به سلطان معماری شنا یا نشان طلای کایمان، توسط فدراسیون شنای ایتالیا به وی اهدا شد. باد اسپنسر در ۲۴ ژانویه ۲۰۰۷، دیپلم افتخار مربیگری شنا و واترپلوی خود را از دستان پائولو بارلی، رئیس فدراسیون شنای ایتالیایی دریافت کرد.

باد اسپنسر از قهرمانان ورزشی در رشته‌های شنا، واترپولو بود

|بیوگرافی باد اسپنسر| 1
فعالیت سیاسی «باد اسپنسر»
در سال ۲۰۰۵، او وارد دنیای سیاست شد و به عنوان مشاور منطقه‌ای حزب فورزا ایتالیا در لاتزیو مشغول به کار شد، اما وی در این کار موفق نبود. اسپنسر اعلام کرده است: من در زندگی ام، همه کارهایم را انجام داده‌ام؛ به جز سه کار، رقص باله، سوارکار و سیاستمداری. با توجه به این که دو شغل اول برای من دست نیافتنی بودند، من خودم را به دنیای سیاست پرتاب کردم. مخالفان، اسپنسر، همیشه او را به خاطر درگیر شدن در سیاست‌های نمایشی مورد انتقاد قرار داده‌اند.

|بیوگرافی باد اسپنسر| 1
بازیگری حرفه‌ای «باد اسپنسر»
اولین حضور حرفه‌ای باد اسپنسر در دنیای سینما، بازی در فیلمی با نام روح شوهر من، برگرفته از یک داستان کمدی ایتالیایی بود که در سال ۱۹۴۹ تولید و در سال ۱۹۵۰ منتشر شد. وی در سال ۱۹۵۱ در فیلم‌های گارد پرتورین و کجا می‌روی به عنوان یک بازیگر حضور داشته است.

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بیوگرافی سیدنی سوئینی(Sydney Sweeney)
  بیوگرافی بازیگران hollywood `
  بیوگرافی الکساندرا داداریو Alexandra Daddario
  بیوگرافی تام هالند (Thomas Holland)
  بیوگرافی زندایا (Zendaya Maree )
  بیوگرافی جسیکا باردن (Jessica Barden)
  بیوگرافی جنا اورتگا (Jenna Ortega)
  بیوگرافی جنیفر لارنس (اJennifer Shrader Lawrence)
  بیوگرافی مَریلین مونرو (Marilyn Monroe)
  بیوگرافی اینگرید برگمن(Ingrid Bergman)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان