امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سر کودک چند ماهه پس از قطع شدن پیوند داده شد!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سر کودک چند ماهه پس از قطع شدن پیوند داده شد! 1
سر قطع شده نوزاد دوباره پیوند داده شد
دانشمندان استرالیایی در یک عمل جراحی معجزه‌آسا، توانستند سر پسر بچه 16 ماهه‌ای را که بر اثر تصادف از داخل قطع شده بود، مجددا به گردنش پیوند بزنند.
این پسر بچه که جکسون تیلور نام دارد، در روز 24 شهریور در زمان سفر به همراه مادر و خواهرش با یک خودروی دیگر تصادف کرد و شدت تصادف به حدی بوده که باعث جدا شدن سر وی از گردنش و پارگی داخلی شده است.
جکسون به یک بیمارستان در بریزبن منتقل شد که در آن پزشکان مجرب طی یک عمل جراحی شش ساعته با استفاده از سیم و یک تکه از دنده او موفق به پیوند مجدد مهره‌های گردن این کودک شدند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جف اسکین، جراح ستون فقرات معروف به “پدرخوانده عمل جراحی ستون فقرات استرالیا” که رهبری این عمل جراحی شامل اتصال یک دستگاه halo به جمجمه کودک و ثابت نگه داشتن او تا زمانی‌که مهره‌های گردن به طور کامل جوش بخورند، را به عهده داشت، اظهار کرد: بسیاری از کودکان در اثر آسیبی که در وهله اول می‌بینند، زنده نمی‌مانند و حتی اگر زنده مانده و احیا شوند نیز ممکن است هرگز نتوانند حرکت کنند و یا به صورت طبیعی نفس بکشند.
وی افزود: وضعیت جکسون بدترین نوعی بود که تا به حال مشاهده کرده‌ام.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جکسون بسیار خوش شانس بود که اعصاب حیاتی او دچار آسیب غیر قابل جبران و یا بر اثر نیروی حاصل از برخورد، قطع نشدند. به دلیل سن کم این نوزاد، بهبودی وی به سهولت انجام شد. بدن کودکان در سن، ظرفیت احیا بیشتری نسبت به بدن افراد مسن دارد. این کودک در حال حاضر برای نگه داشتن بدن خود در حالت ثابت باید تا هشت هفته ابزار مخصوصی را بپوشد و پس از آن می‌تواند به صورت طبیعی و سالم به زندگی خود ادامه دهد.
والدین جکسون، جراحی و احیا پسرشان را چیزی شبیه به یک معجزه اعلام کردند.

منبع تاپ ناز
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بواسیر در نوزادان چگونه تشخیص داده می شود؟
  تاثیر جنسیت جنین بر سلامت مادر و کودک
  برای کودک ، چه مسواکی خوبه ؟
  پیوند لثه برای چه کسانی مناسب است؟
  چرا باید تا دو سالگی به کودک ویتامین AD دهیم ؟
  چگونه به کودک بد غذا، غذا بدهیم؟
  اطلاعاتی مفید در مورد پیوند عضو
  نکاتی در مورد بی اشتهایی و غذا نخوردن کودک
  بزرگ شدن قلب ورزشکاران که به اشتباه مشکل قلبی تشخیص داده می شود!
  ۵ قلم کالای پیش‌ پاافتاده در خانه که با سرطان پیوند خورده‌اند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان