امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بزی بزی لیتو

Music 
بهزاد داورپناه (زاده ۵ اسفند ۱۳۷۰ در اصفهان) با نام مستعار بهزاد لِیتو یا بِزی لِی؛ خواننده و ترانه سرای سبک رپ و هیپ هاپ اهل ایران و ساکن در تورنتو است. او نخست با عضویت در گروه پایدار شناخته شد. لیتو بیشتر شهرت خود را پس از همکاری با گروه زدبازی بدست آورده‌است.

________________________________________________________________________________​______________________________________________
پایدار
بهزاد لیتو پس از ملاقات با عرفان در دبی و آشنایی بیشتر به دعوت از عرفان وارد گروه پایدار شد و فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد بهزاد اولین آهنگ خود به نام «کارگردان» را در سال ۱۳۹۰ با حضور عرفان به عنوان خواننده مهمان منتشر کرد. سپس لیتو پس از مدتی از پایدار جدا شد و او دلیل این کار را پیشرفت بیشتر خود عنوان کرد. بهزاد لیتو در صفحه فیسبوک خودش و در جواب به طرفداران دربارهٔ جدایی از گروه پایدار گفت:

من رابطهٔ خیلی خوبی با عرفان دارم، جزو صمیمی‌ترین دوستام هستش تقریباً هر روز هم همو می‌بینیم، حتی وقتی گروه پایدار رو درست کرد من با جون و دلم سعی کردم که گروه بهترین گروه باشه، ولی دیدم سخته برای من تو یه گروه کار کنم و حس کردم تنهایی می‌تونم بهتر کار کنم، الان هم عضو هیچ گروهی نیستم و روی آلبوم تکی دارم کار می‌کنم، با عرفان و پایا هم بزودی چندتا ترکِ باحال ضبط می‌کنیم.

________________________________________________________________________________​______________________________________________
زدبازی
پس از جدایی از پایدار، او سیجل را که یکی از اعضای زدبازی بود ملاقات کرد. بعد از آن لیتو با او و علیرضا جی جی عضو دیگر زدبازی شروع به همکاری کرد. اولین همکاری او، با جی جی در ریمیکس ساخت فردا بود. اولین همکاری لیتو با گروه زدبازی متعلق به آهنگ «ساعت وایسه» می‌باشد که این آهنگ در ۴ مرداد ۱۳۹۱ منتشر شد. همچنین او در اولین آلبوم استودیویی زدبازی به نام زاخارنامه شرکت کرد.

همچنین او آهنگ «فوق‌العاده» را به همراه سیجل و با حضور سامی بیگی به عنوان خواننده مهمان منتشر کرد.

________________________________________________________________________________​_______________________________________________
دریافت رسانه‌‌ای
در سال ۲۰۱۴ بهزاد لیتو در برنامه مستند زدبازی که توسط اردشیر امیراحمدی تهیه و تولید شده بود شرکت کرد و در مورد این گروه صحبت‌هایی انجام داد. در سال ۲۰۱۵ هم بهزاد لیتو مصاحبه‌ای با یورونیوز داشت و در مورد وضعیت خود و همین‌طور رپ فارسی به گفتگو پرداخت داشت.[۱][۲] در سال ۲۰۱۷ بهزاد لیتو در مستندی دربارهٔ خودش به اسم «باور» حضور پیدا کرد، این مستند از سایت رادیو جوان انتشار پیدا کرد.بلور بنفش، برنامه تخصصی موسیقی بی‌بی‌سی فارسی ساخته بهزاد بلور یک قسمت خود را در نوامبر ۲۰۱۸ به بهزاد لیتو اختصاص داد.[۳] برنامه‌های تلویزیونی مختلف دیگری در زمینه موسیقی نیز در شبکه‌های فارسی وان،[۴] و من و تو[۵] لیتو را موضوع خود قرار داده‌اند.

________________________________________________________________________________​_______________________________________________
فهرست ترانه‌ها
آلبوم‌ها
خاکستری (۱۳۹۳)
بیست و سه (۱۳۹۴)
تِراپی (۱۳۹۵)
ستاره بازی (۱۳۹۷)
هرچی نگفتم (۲۰۱۹)
تخگاز (۱۳۹۹)
آلبوم‌های مهمان
زاخارنامه از زدبازی (۱۳۹۱)
پیر شدیم ولی بزرگ نه از زدبازی (۱۳۹۳)
یادگاری از سپهر خلسه (۱۳۹۴)
خداحافظی از عرفان (۱۳۹۴)
پیر شدیم ولی بزرگ نه ۲ از زدبازی (۱۳۹۵)
۴۲۰ از وانتونز (۱۳۹۷)
جوونی (۱۳۹۷)
تک‌آهنگ‌ها
نگاه روی منه
خوبه همه چی (با آنیتا)
مثه اولاش (با آرتا وانتونز)
بِز جیبت (سپهر خلسه)
تهاجم
۷ مرحله
فردا (با لاله)
امضا (با عرفان و انتها)
آینه (با عرفان و انتها)
تند میرم (با عرفان)
توی مِه (با پایا)
تهرانو آره (با پایدار، سامی بیگی و تیک تاک)
ساعت وایسه (با زدبازی)
آل استار
بیمر بنز اُر بنتلی (با عرفان و سرکش)
دادیم رفت تورو (با سوگند و افکسی توئین)
خرداد (با کرنلا، افکسی توئین و دیناتونیک)
شوگر من (مرد شکری) (با جیدال)
باید رفت (با وانتونز)
اینا فقط حرفه (با سیجل و امید)
خواب (با سامانتا و سیجل)
منوتو
بگو یادته (وانتونز)
به موقعش
مث خودته
میام بالا سرت
پیدا نکردم (با آنیتا)
تو چی بالایی
بتکون (با سیجل، سپهر خلسه و جی‌جی)
تهران زولا (با سهراب ام‌جی)
همینطوری (با آنیتا)
کافه وگاس (فری استایل)
*
*
*
*
*
*
*
*
*
**************************************************************************سپاس**​*********************************************
پاسخ
 سپاس شده توسط i._princess ، _leιтo_ ، ѕααяeη
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  """عکسهای بهزاد لیتو"""+بیو گرافی
  بیوگرافی بهزاد لیتو

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان