امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

جانی دپ و جولین تمپل درباره چالش‌ های ساخت مستند شین مک ‌گوان صحبت می‌کنند

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جانی دپ و جولین تمپل درباره چالش‌ های ساخت مستند شین مک ‌گوان صحبت می‌کنند 1

جانی دپ در نشست خبری جدید خود در جریان فستیوال سن در خصوص انگیزه‌های خود از ساخت مستند «سبوی طلا: چند راند با شین مک‌گوان» اظهاراتی را ارائه کرده است.

جانی دپ هنرپیشه بزرگ و محبوب آثاری همچون مجموعه دزدان دریایی کارائیب و فیلم ادوارد دست‌قیچی در جدیدترین اثر خود به همراه جولین تمپل (Julien Temple) کارگردان و مستندساز انگلیسی، تهیه کنندگی مستند Crock of Gold - A Few Rounds with Shane MacGowen را برعهده داشته است. دپ در مصاحبه‌ی جدید خود با نشریه «ورایتی» در خصوص چالش‌های ساخت «سبوی طلا: چند راند با شین مک‌گوان» صحبت‌هایی را ارائه کرده است.

این ستاره‌ی ۵۷ ساله آمریکایی بعد از حضور در هتل ماریا کریستینا محل برگزاری فستیوال سن سباستین در نشست خبری شرکت کرده و درباره مستند جدید خود صحبت می‌کند. دپ اظهارات خود درباره مشارکت به‌عنوان تهیه کننده اجرایی این فیلم را با اشاره به سابقه طولانی ارتباط خود با Shane MacGowan آغاز می‌کند:

«زمان خیلی زیادی از سابقه‌ی آشنایی ما می‌گذرد؛ اما حتی قبل از اینکه با شین آشنا بشم، به‌شدت تحت تأثیر زبان و توانایی او در خلق موسیقی‌های قدرتمند و تأثیرگذار او قرار گرفته بودم.»

جولین تمپل با یادآوری اولین رابطه او با خواننده‌ی انگلیسی-ایرلندی که حتی به زمان قدیمی‌تری برمی‌گردد، در این خصوص می‌گوید:

«ما لحظات زیادی را با هم به اشتراک گذاشتیم اما اولین برخورد ما به ضبط مصاحبه‌ای جالبی که با استفاده از یک حلقه فیلم نیم اینچی روی شانه‌ی خود داشتم برمی‌گردد.»

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جانی دپ نیز قبل از ساخت این مستند سابقه فیلم‌برداری با مک‌گوان را داشته است. دپ به خاطر می‌آورد که مک‌گوان عصر یک روز جمعه در نیویورک با او تماس گرفته و بدون مقدمه به او گفته که «جانی می‌خواهی یک ویدیو درست کنی؟» که دپ در پاسخ به او می‌گوید: «منظورت چیست؟» و مک‌گوان پاسخ می‌دهد: «یعنی برای من، برای یکی از آهنگ‌هایم ویدیو بسازی؟» جانی دپ نیز در پاسخ به او گفته که « بله باعث افتخار است.»

اما قضیه جایی جالب می‌شود که MacGowan از دپ درخواست می‌کند تا نه‌تنها در این ویدیو ظاهر شود بلکه آن را کارگردانی کند. و جالب‌تر اینکه مک‌گوان می‌خواسته تا این ویدیو تا دوشنبه‌ی همان هفته فیلم‌برداری شود. بنابراین دپ گروهی را گردآوری کرده و کمتر از یک هفته بعد موزیک ویدیو «That Woman’s Got Me Drinking» را برای گروه Shane MacGowan & The Popes تکمیل می‌کند.

دپ یادآوری می‌کند که مک‌گوان در این ویدیو نقش یک صاحب کافه شبانه را بازی می‌کند که شخصیتی بسیار شیک و جذاب دارد. در مقابل دپ برای خود نقش یک شخصیت یک فرد معمولی و به دردنخور را در نظر گرفته که طبق معمول همیشه فقط در این کافه وقت می‌گذارند. جانی دپ در ادامه و به شوخی می‌گوید که شخصیت خود را در ویدیو بازی می‌کند.

درحالی که دپ و تمپل هردو عقیده دارند که شخصیت ضد سلبریتی و انزجار مک‌گوان از حضور در مصاحبه‌ها در ظاهر می‌توانست برای ساخت این مستند یک مشکل به نظر برسد، در مقابل به توجه ویژه او به سروقت بوده و شخصیت ویژه‌ی مک‌گوان به‌عنوان یک نقطه قوت یاد می‌کنند. تمپل در این خصوص می‌گوید:

«مک‌گوان به طرز عجیبی فرایند ساخت این پروژه را هدایت می‌کرد.­ اگر او مثلاً دو روز در مقابل دوربین نشسته و فقط صحبت می‌کرد، آنگاه اثری که هم‌اکنون با آن مواجه هستیم به این میزان واقعی و بکر به نظر نمی‌رسید.»

مک‌گوان یکی از افراد سرشناس و با موضعی ضد-سلبریتی است که جانی دپ زمان زیادی را با او سپری کرده است. یکی از سؤالاتی که توسط خبرنگاران از دپ پرسیده می‌شود، چگونگی توجیه شخصیت او در میان مردم با عقاید و ایده‌های ضد استقراری دوستانش از جمله کیث ریچاردز یا هانتر اس. تامپسون و مارلون براندو است. دپ در پاسخ به این پرسش می‌گوید:

«اولین و مهم‌ترین نکته این است که هرگز خود را به‌عنوان یک سلبریتی هالیوودی تصور نکنید.» او پس از یک وقفه نسبتاً طولانی و انتخاب کلمات مناسب و مورد نظر خود اظافه می‌کند: «من همیشه مجذوب افرادی بودم که....... تلاش کردند تا شخصیت خود را حفظ کرده و همان کسی که هستند باقی بمانند.»

دپ در ادامه می‌گوید:

«همان‌طور که مارلون براندو تمام آن چیزی بود که برای آن ارزش و احترام قائل بودم، تامپسون نیز همه چیز من بود. یک پدر، یک دوست، یک برادر، یک آموزگار، یک استاد. من همیشه مجذوب ایده‌هایی شدم که به ماهیت «معمولی بودن» و پاسخ به این سؤال که «چه چیزی به‌عنوان هنجار در نظر گرفته می‌شود» می‌پردازند. مردم همیشه می‌گویند که براندو دیوانه بود؛ یا تامپسون و شین مک‌گوان و کیث ریچاردز دیوانه بودند. شاید حقیقت همین باشد، نمی‌دانم. شاید اصلا باید دیوانه باشی؛ شاید آزادی در همین باشد.»

جانی دپ در پاسخ به نظر شخصی خود درباره وضعیت سیاسی ایالات متحده در شرایط کنونی، به شوخی و طنز درباره مواضع کاخ سفید اظهار انزجار کرده و می‌گوید:

«صحبت‌های ترامپ را می‌بینم و می‌خندم. او طبع طنزپردازی خوبی دارد. طنز بسیار خوبی است، اگرچه طنزی وحشت آور است.» وی در ادامه می‌گوید: «من آنطور که شما تصور می‌کنید آدم سیاسی نیستم. به‌خصوص درمورد سیاست‌ها و مواضع ایالات متحده... ولی به نظرم کلیت کار همان «تفرقه بیانداز و حکوت کن» است. مردم وحشت زده هستند و هر روز به آن‌ها ترس خورانده می‌شود. به خاطر همین هم من هیچ اهمیتی برای ساست‌های کثیف قائل نیستم اما دوست دارم مردم از این ترس و واهمه نجات پیدا کنند و فکر نمی‌کنم ترامپ شایستگی این کار را داشته باشد.»

درنهایت دپ با تمجید از جشنواره‌ی فیلم سن، این رویداد را یکی از بهترین مراسمات بین‌المللی برای ارزش نهادن به سینمایی واقعی توصیف می‌کند.

«این فستیوال همیشه کمترین چیزهایی که ما معمولاً به‌عنوان آثار هالیوود پسند می‌شناسیم در خود دارد. من فکر می‌کنم فستیوال سن حقیقتاً به سینما، فیلمسازان و افرادی که در ساخت این آثار شرکت دارند تعلق دارد.»

جشنواره‌ فیلم بین‌المللی سن سباستین ۲۰۲۰ از جمعه ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) آغاز شده و تا ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) ادامه دارد.
Love
(: ♡
*-*

پاسخ
 سپاس شده توسط shghyegh
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نگاهی دیگر به کرونا به بهانه مستند"لمس مرگ"/کسانی که "مرگ"برایشان عدد نشد!
  ساخت نسخه انگلیسی فیلم Another Round با بازی لئوناردو دیکاپریو
  ایلان ماسک جانی دپ را به مبارزه در قفس دعوت کرد!
  شایعه: جانی دپ بازیگر سریال Addams Family به کارگردانی تیم برتون است
  دیوید لینچ احتمالا سریالی جدید برای نتفلیکس خواهد ساخت
  مدس میکلسن رسماً جای جانی دپ در فیلم Fantastic Beasts 3 را گرفت
  آهنگساز Far From Home بازگشتش برای ساخت موسیقی متن فیلم Spider-Man را تایید کرد
Video انصراف جلیل سامان از ساخت ادامه سریال "زیرخاکی"
Thumbs Up | بهترین فیلم‌هایی که درباره فرار از زندان ساخته شده‌اند |
  اسپین‌آف فیلم A Quiet Place به کارگردانی جف نیکولز در دست ساخت است

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان