امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

لنز استفاده کنیم یا عینک بزنیم؟

لنز یا عینک؟ کدامیک بهتر است؟
افرادی که دچار ضعف بینایی هستند شاید ترجیح دهند به جای عینک از لنز استفاده کنند. اما استفاده از لنز بهتر است یا عینک؟
مشکلی که بسیاری از افراد در فعالیت های روزمره ی خود ممکن است مواجه شوندیا دوست دارند بیرون از منزل در مهمانی ها عینکی بر چشم نداشته باشند یا محدودیت هایی که ممکن است عینک برای ان ها ایجاد کند موجب میشود خیلی ها استفاده از لنز را بر عینک ترجیح دهند لذا با مطالعه مطالب زیر میتوانید پاسخ صحیحی برای سوالتان بیابید. با ما همراه باشید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لنز استفاده کنیم یا عینک بزنیم؟ 1
علی میرزاجانی رئیس انجمن اپتومتری ایران در پاسخ به این پرسش که آیا لنز چشمی بهتر است یا عینک اظهار داشت: مسلماً عینک بهتر از لنز چشمی است بطوریکه خود ما که اپتومتریست هستیم از عینک استفاده می‌کنیم.

میرزاجانی در نشستی در این زمینه نیز عنوان کرده بود «کارهای غیرمجاز در عینک‌فروشی بدتر از قاچاق تریاک است، متاسفانه یکی از اعضای هیئت نظارت بر اصناف باعث همیشگی این مشکل عینک و حرفه چشم‌پزشکی در ایران است، متاسفانه نظارت بر روند عینک‌فروشی‌ها ضعیف است زیرا معاونت درمان وزارت بهداشت همیشه درگیر اختلافات با وزارت صنعت است، متاسفانه هم‌اکنون 3 هزار واحد غیرمجاز عینک‌فروشی وجود دارد و به بهانه فروش عینک آفتابی عینک طبی و لنز نیز می‌فروشند و این مشکلات به دلیل مداخلات ارائه مجوز توسط وزارت صنعت صورت می‌پذیرد».

رئیس انجمن اپتومتری ایران همچنین با انتقاد از وضعیت نابسامان عینک در کشورمان اظهار داشت: «همانطور که در گذشته سلمانی‌ها دندان می‌کشیدند، صنف عینک‌سازی نیز داشتیم که پس از ورود دانشگاه به این علوم هنوز به صورت موروثی در این صنف فعالیت می‌کنند و بیشتر مشکلات مردم نیز با این صنف است».

وی با تشریح مشکلات پلمپ برخی از عینک‌فروشی‌های غیرمجاز عنوان کرد: «مثلا وزارت بهداشت 9 ماه طول می‌کشد یک عینک‌فروشی را پلمپ کند. آنها هم در همان زمان پلاک مغازه را جابه جا می‌کند و به نوعی این پلمپ بی‌اثر می‌شود و واقعا وضع عینک در کشور ما نابسامان است».

منبع تاپ ناز
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  استفاده از سمان در مطب های دندانپزشکی
  7 درمان خانگی کیست مویی با استفاده از داروهای گیاهی موثر
  کیست مویی چیست و چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟
  بیماری که نمیذاره عرق کنیم !
  خداحافظی همیشگی از عینک با این قطره چشم جادویی
  چرا موقع غذا خوردن نباید حرف بزنیم ؟
  با مشکلات و معضلات دندان عقل چکار کنیم ؟
  عوارض پخت نان با آرد سفید و استفاده بیش از حد از آن
  آیا استفاده از وازلین روی پلک ها خطرناک است؟
  برای از بین بردن بوی سیر از دهان و معده چه کنیم؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان