امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اصغر فرهادی از فیلم ساختن در ایران و خارج از آن می‌گوید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصغر فرهادی از فیلم ساختن در ایران و خارج از آن می‌گوید 1

اصغر فرهادی، فیلمساز مطرح ایرانی می‌گوید فیلمسازی برای ایران و مخاطبانش برای او آسان‌تر از کارگردانی در خارج از کشور است.

جشنواره فیلم «راه ابریشم» در چین مدت کوتاهی پیش میزبان اصغر فرهادی، کارگردان مطرح ایرانی بود، کارگردانی که اخیرا فیلم‌برداری فیلم جدید خود یعنی قهرمان را کلید زده است. بنابر اخبار سینمای ایران؛ اصغر فرهادی در جریان حضور خود در این جشنواره به‌عنوان مهمان، صحبت‌هایی کرده است. فرهادی درباره فیلمسازی در ایران چنین گفت:

«در فیلم‌هایم تلاش می‌کنم تا جای ممکن زندگی در ایران را نشان دهم. ساخت فیلم به زبان فارسی و پرداختن به مشکلات جامعه خودمان آسان‌تر است، وقتی به کشور دیگری می‌روم، عادات، زبان و محیط اجتماعی متفاوت است. تاکنون دو فیلم در خارج از ایران ساخته‌ام اما هنوز احساس می کنم فیلم‌های هنری رابطه تنگاتنگی با فرهنگ و اجتماع دارند. وقتی برای کشورم و مخاطبانم فیلم می‌سازم کارم آسان‌تر است. در دیگر کشورها احتمال بروز دشواری‌های خلاقانه وجود دارد.»

اصغر فرهادی درباره تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا بر سینما گفت:

«این بیماری همه‌گیر تمامی جنبه‌های زندگی و نه فقط فیلم‌سازی را تحت تاثیر قرار داده است. پیش از شیوع ویروس کرونا فکر می‌کردم من و اطرافیانم بسیار سلامت هستیم اما اکنون همه دربرابر این همه‌گیری آسیب‌پذیر شده‌ایم. فکر می‌کنم با پیشرفت علم و فناوری بتوانیم به شکل بهتری با شیوع ویروس کرونا مقابله کنیم.»

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصغر فرهادی از فیلم ساختن در ایران و خارج از آن می‌گوید 1

اصغر فرهادی یکی از شناخته‌شده‌ترین کارگردان‌های سینمای ایران است. او تاکنون فیلم‌های رقص در غبار، شهر زیبا، چهارشنبه‌سوری، درباره الی، جدایی نادر از سیمین، گذشته، فروشنده و همه می‌دانند را ساخته است. جدیدترین فیلم او قهرمان نام دارد که فیلم‌برداری آن با بازی محسن تنابنده و امیر جدیدی اخیرا آغاز شده است.

اصغر فرهادی تاکنون جوایز متعددی برنده شده است. احتمالا مشهورترین آن‌ها دو جایزه اسکار او برای فیلم‌های جدایی نادر از سیمین و فروشنده هستند، دو جایزه اسکاری که هر دو در بخش بهترین فیلم خارجی زبان به‌دست او رسیدند. این کارگردان همچنین برای نگارش فیلمنامه فیلم سینمایی «فروشنده» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن را به‌دست آورده است.

شما کاربران درباره سخنان و فیلم‌های اصغر فرهادی چه نظری دارید؟
Love
(: ♡
*-*

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  علی پوراحمد با فیلم علمی تخیلی دروازه فراموشی در هالیوود + تصاویر فیلم Oblivion Gatew
  فیلم تقدیر شده جشنواره ونیز راهی جشنواره جهانی فیلم فجر شد
  بازیگر فیلم‌های Wolverine و 47 Ronin در فیلم Bullet Train با برد پیت هم‌ بازی می‌شود
  جیمز گان از پایان نگارش فیلمنامه Guardians of the Galaxy Vol. 3 می‌گوید
  سیگورنی ویور از تجربه‌ی کار زیر آب در فیلم Avatar 2 می‌گوید
  کالین فارل از ادامه تولید فیلم The Batman تا فوریه ۲۰۲۱ می‌گوید
  فیلم Another Round با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم جشنواره ‌BFI را برنده شد
  ادی ردمین درباره تأثیر شیوع کرونا روی فیلمبرداری این پروژه می‌گوید
  حقوق گل گدوت در فیلم WW84 معادل ۳۳ برابر حقوق او در فیلم Wonder Woman است
  رافعی: «بُهت» از اهمیت عقل در زندگی سخن می‌گوید

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان