امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گریپ فروت از ابتلا به سرطان معده جلوگیری می کند

گریپ فروت از ابتلا به سرطان معده جلوگیری می کند 1
گریپ فروت در درمان کم‌اشتهایی، اختلالات مفصلی و عفونت‌های ریوی، تشنج، بند آمدن ادرار، سوءهاضمه، سرماخوردگی و زخم‌های عفونی، کمبود قند و مواد حیاتی، خارش، بواسیر و خونریزی آن مؤثر است. عصاره هسته گریپ فروت خواص فوق العاده دارویی قوی دارد.
خواص میوه خوشمزه گریپ فروت
رنگ گریپ فروت زرد یا صورتی است. گریپ فروت های صورتی دارای مقدار بیشتری کاروتن و لیکوپن هستند. طعم تلخ گریپ فروتناشی از وجود ماده ای به نام نارنجنین است. در طب چینی از گریپ فروت برای کمک به هضم و رفع نفخ شکم و باد گلو استفاده می شود. گریپ فروت در رفع اثرات مخرب مصرف بیش از اندازه الکل موثر است.
از آب و گوشت گریپ فروت، چای تهیه می شود که از آن برای درمان تب استفاده می کنند. تصور می شود که پوست گریپ فروت به تنظیم عملکرد طحال و پانکراس و جلوگیری از تشکیل گاز زیاد در دستگاه گوارش کمک می کند. گفته می شود که در مشرق زمین، از عصاره دانه گریپ فروت به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی و قوی استفاده می کنند. این میوه معمولا در صبحانه مصرف می شود.
فواید خاص گریپ فروت
سرطان معده تحقیقات نشان می دهند که خطر ایجاد سرطان معده در افرادی که به طور منظم از مرکبات استفاده می کنند تا 60 درصد کاهش می یابد.
به نظر می آید که ویتامین C مانع از تشکیل مواد سرطان زا در معده می شود.
ضمنا به پیشگیری از گاستریت (التهاب مخاط معده) که می تواند عامل سرطان سلول های مخاط معده باشد، کمک می نماید.

گریپ فروت از ابتلا به سرطان معده جلوگیری می کند 1
درمان آب مروارید با این میوه
گریپ فروت و سرطان کولون
فیبر موجود در گریپ فروت از نوع فیبر نامحلول است. بنابراین به افزایش وزن مدفوع و سرعت خروج آن از روده کمک می کند. این امر خطر ایجاد سرطان کولون را کاهش می دهد.
گریپ فروت و آب مروارید
عدسی چشم انسان به طور طبیعی دارای مقدار زیادی ویتامین C است.
تحقیقات نشان داده اند که خطر ایجاد آب مروارید در افرادی که روزانه کمتر از 125 میلی گرم ویتامین C مصرف می کنند 4 برابر افرادی است که روزانه بیش از 500 میلی گرم ویتامین C دریافت می کنند.
از این رو گنجاندن مرکبات که یکی از آنها گریپ فروت می باشد، در رژیم غذایی می تواند به محافظت عدسی چشم کمک کند.
گریپ فروت و آنمی
ویتامین C به جذب آهن رژیم غذایی کمک می کند.
لازم به ذکر است که جذب آهن و سایر عناصر دو ظرفیتی در محیط اسیدی بهتر صورت می گیرد.
بنابراین مصرف مرکبات خصوصاً در گیاهخواران که در معرض خطر کمبود آهن قرار دارند حائز اهمیت است.

منبع تاپ ناز
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  سرطان مقعد چیست؟ کشنده است؟ “درمان و علائم”
  راههای پیشگیری از ابتلا به هموروئید
  درمان هموروئید خارجی ( ترومبوزه ) و پیشگیری از ابتلا به بواسیر خارجی
  خال هایی که نشانه ی سرطان دارند !
  نکات مهم درباره مصرف دارو با معده خالی
  برای قرص ها در معده چه اتفاقی می افتد؟
  سرطان هایی که در مردان رایج تر است و 10 سرطانی که باعث مرگ مردان می شود
  سرطان لب: علائم، راه های پیشگیری و روش های درمان آن
  علائم و راه‌های جلوگیری از سرطان پوست در کودکان
  برای از بین بردن بوی سیر از دهان و معده چه کنیم؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان