امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انواع حملات صرع و ویژگی های این نوع سردرد

انواع حملات صرع و ویژگی های این نوع سردرد 1
آشنایی با انواع حملات صرع
گاه علت صرع وجود یک اختلال ساختمانی در مغز مانند تومور است اما در اغلب موارد هیچ علت خاصی یافت نمیشود. در برخی از کودکان مبتلا، حملات تشنج به دنبال یک محرک حسی مثل نورهای شدید بروز میکنند و گاه هیچ عامل شروع کنندهای وجود ندارد.از علل شناخته شده صرع تومورهای مغزی، بیماریهایی که بر رگهای خونی مغز اثر میگذارند و انواع سموم میباشد. به غیر از صرع علل متعدد دیگری نیز برای تشنج وجود دارد که یکی از آنها تب بالاست.
صرع یک اختلال شناخته شده از قدیم الایام بوده است و قدمت آن به عصرحجر برمی گردد, صرع انواع گوناگون و علایم بسیار متنوعی دارد که در میان آنها چند نوع صرع معروف تر هستند .حملات صرع به علت بروز اختلال در فعالیت الکتریکی مغز رخ می دهند. این حملات انواع مختلفی دارند. هر یک از ما به طور بالقوه در معرض خطر حملات صرع قرار داریم. حملات صرع با غش کردن که به علت تشنج پدید می آید، تفاوت دارند. در ادامه، به بررسی انواع مختلف صرع پرداخته و ویژگی های مختص به هر یک از آنها را عنوان می کنیم.
انواع حملات صرع و ویژگی های این نوع سردرد 1
حملات صرع چگونه است؟
صرع انواع مختلفی دارد، اما تمام آنها به علت تشنج در مغز رخ می دهند. برخی از انواع تشنج مانند صرع به نظر می رسند، اما در مغز رخ نمی دهند. برخی از انواع صرع به علت قند خون پایین (هیپوگلیسمی) و یا بروز تغییر در عملکرد قلب پدید می آیند. برخی از کودکان نوپا، در آب و هوای بسیار گرم دچار تشنج ناشی از تب می شوند. این تشنج نیز با حملات صرع تفاوت دارد.
مغز از میلیون ها سلول عصبی (یا نورون) تشکیل شده است که نحوه تفکر، حرکت و احساس ما را کنترل می کنند. سلول های عصبی با رد و بدل کردن سیگنال های الکتریکی به یکدیگر این کار را انجام می دهند. اگر این سیگنال ها مختل شوند و یا سیگنال های زیادی در یک برهه از زمان رد و بدل شوند، فرد دچار تشنج خواهد شد (که به عنوان حملات صرع نیز شناخته می شود).
مغز توابع مختلفی دارد. خلق و خو، حافظه، حرکت، آگاهی و حواس انسان توسط مغز کنترل می شوند. در صورت بروز تشنج تمام این توابع مختل خواهند شد. تشنج باعث آشفتگی و سردرگمی شده و آگاهی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. این امر موجب می شود که رفتارهای غیر معمول از فرد سر بزند.

منبع تاپ ناز
یار مگو که من منم
من نه منم نه من منم
گر تو تویی و من منم
من نه منم نه من منم
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  سیلر ماروچی چه ویژگی‌هایی دارد؟
  انواع توده تناسلی در مردان و زنان + درمان زائده با عکس
Subarrow انواع پد های آرایشی گلوریا و طریقه ضدعفونی کردن پد 2023
  انواع‌ پست‌های دندانپزشکی کدام اند؟
  درمان های خانگی برای سردرد های سینوسی
  عکس انواع هموروئید یا بواسیر خارجی، بیرون زده و خفیف
  5 ویژگی تشک طبی فنری
  بیماری نیمن پیک: بررسی انواع مختلف نیمن پیک، علائم و درمان
  سردرد این وقت روز نشانه تومور مغزی است !
  آشنایی با علائم حساسیت دارویی و انواع مختلف آن

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان