امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

|آموزش زبان های اروپایی|

(16-12-2020، 12:56)Mahdi 1381 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آلمانی هم بزار
این چیه پس؟/:
این آلمانیه دیگه.
پاسخ
آگهی
سلام بر دوستان خوب.
به جلسه دوم آموزش زبان آلمانی خوش آمدید.

در عبارت داده شده Ich به معنای “من” و bin به معنای “هستم” است. از این جمله بسیار کاربردی می توانید برای معرفی خود استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید.
من علی هستم=Ich bin Ali
من مهسا هستم=Ich bin Mahsa
میبینید که اسم افراد به شکل اینگلیسی ساده نوشته شده.
حال میخواهیم از طریق همین جمله شغل خود را نیز معرفی کنیم. برای این کار بعد از عبارت Ich bin از واژه ein به معنای “یک” استفاده می کنیم. برای مثال:
من یک معمار هستم=Ich bin ein Architekt
با قرار دادن هر واژه دیگر به جای واژه Architekt می توانید شغل دیگری را معرفی کنید. به مثال های زیر توجه کنید:
من یک معلم هستم=Ich bin ein Lehrer
من یک عکاس هستم=Ich bin ein Fotograf
یکی از اولین نکاتی که در گرامر زبان آلمانی با آن برخورد خواهید کرد وجود جنسیت است. جنسیت اسم یا فرد بر نحوه توصیف جملات تاثیر میگذارد و این نکته ایست که با کمی دقت خواهید توانست آن را رعایت کنید. تمامی جملات بالا در صورتی درست خواهد بود که “من” یک فرد مذکر باشم. برای ایجاد شغل های مونث در زبان آلمانی یک پسوند in- به این شغل ها اضافه می شود. به مثال های زیر توجه کنید.
معلم زن=Lehrerin
معلم مرد=Lehrer
Ich bin eine Lehrerin.(من یک معلم زن هستم)
لغت rin نشان دهنده مئنث بودن فرد در جمله است.
با تشکر 4xv
Everything is Temporary(:
پاسخ
سلام،به جلسه سوم آموزش زبان آلمانی خوش آمدید.
نشان و اشاره های شخصی:
اول شخص:
من=ich
دوم شخص:
تو(دوستانه)=du
تو(محرمانه)=sie
سوم شخص:
او
مئنث=sie
مذکر=er
خنثی=es
در یک نگاه ساده و اولیه دو نکته جلب توجه می کند.
1- نکته اول اینکه در زبان آلمانی بر خلاف فارسی (مشابه انگلیسی) برای حالت سوم شخص مفرد سه ضمیر متفاوت برای جنسیت های مختلف داریم. این نکته ایست که باید حتما توجه زیادی به آن داشته باشید.
2- نکته دوم اما در ضمیرهای دوم شخص مفرد است. در این ضمیر به جز حالت معمولی یا دوستانه یک حالت محترمانه نیز برای اشاره وجود دارد. البته ما نیز در دوم شخص مفرد معمولا از ضمیر “شما” برای حالت محترمانه استفاده می کنیم، که به شما کمک می کند درک بهتری از معنای آن داشته باشید. تنها تفاوت دو ضمیر در حرف اول آنهاست. ضمیر دوم شخص محترمانه با حرف اول بزرگ و ضمیر سوم شخص مونث با حرف اول کوچک نوشته می شود. (این دو ضمیر در صورتی که اول جمله باشند کاملا مشابه می شوند. در این صورت آنها را از روی نحوه صرف فعل تشخیص می دهیم که بعدا به آن می پردازیم.)
توجه کوچک: جدا از این جدول ضمایر دیگری (ضمایر ملکی و ضمایر مفعولی) نیز در زبان آلمانی وجود دارد که البته نیازی نیست حالا نگران آنها باشید.
برای درس دوم موضوع مهم دیگری وجود ندارد از این رو شما را به یادگیری چند جمله کاربردی در زبان آلمانی دعوت می کنم. (در یادگیری این جملات خود را درگیر گرامر یا واژه های درون آن نکنید و کل جمله را با معنی یاد بگیرید.
روز بخیر، سلام=Guten Tag___صبح بخیر=Guten Morgen
شب بخیر=Gute Nacht___عصر بخیر=Guten Abend
خدانگه دار، به امید دیدار=Auf Wiedersehen___سلام، درود=Hallo
نکته فرهنگی/زبانی: عبارت Gute Nacht عموما پیش از خواب مورد استفاده است و برای سلام دادن در شب از Guten Abend استفاده کنید. Guten Tag برای هر ساعتی از روز قابل استفاده است.
پاسخ
سلام و به جلسه چهارم آموزش زبان آلمانی خوش آمدید.
به دلیل ترافیک اینترنتی این چند روز off بودید.
امروز میخواهیم جملات پرسشی و روش ساخت آن را به شما آموزش دهیم.امروز کار خاصی نداریم.

برای ساختن جملات سوالی بله و خیر در زبان آلمانی به سادگی جای فعل و فاعل را عوض میکنیم. به مثال زیر نگاه کنید. (موتور خواننده متون ممکن است وزن جملات سوالی را به درستی نخواند، توجه داشته باشید که تاکید کلامی جملات سوالی در ابتدای جمله است.)
Du bist ein Lehrer. (تو یک معلم هستی.)
Bist du ein Lehrer? (آیا تو یک معلم هستی؟)
Sie ist eine Kellnerin. (او [زن] یک پیشخدمت زن است.)
Ist sie eine Kellnerin? (آیا او یک پیشخدمت زن است.)
نکته: برای پاسخ دادن به سوالات بالا میتوانید از دو واژه Ja و Nein استفاده کنید.
Ja=به معنای بله یا آری___Nein=به معنای خیر یا نه
تمرین – جملات زیر را سوالی کنید:

Du bist ein Fotograf.

Ich bin ein Lehrer.

Sie ist eine Ingenieurin.

Er ist ein Kellner

Ich bin ein Busfahrer.
پاسخ
سلام.
در جلسه پنجم میخواهیم به شما ساختن جملات منفی را
آموزش بدهیم):
ولی بعضی جا ها به کار میاد مثل جواب نه خاستگاری Bl8
ولی اینجوریا هم که نیست...
این درس خیلی طولانی نیست ولی تمرین داره.
نکته:آموزش زبان آلمانی از زبان روسی بسیار گسترده تر است و جلسه های زیادی با آن کار خواهیم داشت.
منفی کردن جملات در زبان آلمانی کار ساده ایست. کافی است بعد از فعل واژه nicht را اضافه کنید. به مثال زیر توجه کنید.

? .Ich bin ein Lehrer (من یک معلم هستم)
.Ich bin nicht Lehrer (من معلم نیستم)
.Sie ist eine Kellnerin (او یک پیشخدمت زن است.)
.Sie ist nicht Kellnerin (او یک پیشخدمت زن نیست.)
تمرین: جملات زیر را منفی کنید:
.Du bist ein Fotograf

.Ich bin ein Lehrer

.Sie ist eine Ingenieurin

.Er ist ein Kellner

.Ich bin ein Busfahrer

گود بای 4xv
پاسخ
سلام.
WAZ UP?
امروز در جلسه 6 میخواهیم به اعدا یک دا ده بپردازیم.
خب شروع میکنیم.
فقط یک چیزی:
شما که صدای اصلی و تلفظ حروف را یاد گرفته اید،پس در خواندن کلمات دقت کنید.

1=eins
2=zwei
3=drei
4=vier
5=fünf
6=sechs
7=sieben
8=acht
9=neun
10=zehn
اعداد 1 تا 10 را ابتدا به ترتیب یاد بگیرید. سپس این اعداد را از 10 به 1 نیز یاد بگیرید تا مطمئن شوید همه این اعداد را یاد گرفته اید.
تمرین
اعداد زیر را بخوانید.
5-4-7-2-1-3-5-6-8-2-4-8-9-1-10-3
ترکیب های بیشتری از اعداد درست کنید و به آلمانی بخوانید تا اعداد در ذهن شما شکل بگیرد.
پاسخ
آگهی
سلام،به جلسه هفتم خیلی خوش آمدید.
امروز درس مهمی داریم.
رنگ ها.به جدول زیر نگاه کنید و رنگ ها را یاد بگیرید. سعی کنید در هنگام یاد گرفتن به جای نگاه کردن به معنای فارسی با نگاه کردن به رنگ واژه ها را حفظ کنید و پس از آن با نگاه کردن مجدد به رنگ ها سعی کنید واژه ها را دوباره به خاطر آورید.

|rot_قرمز
|rosa_صورتی
|blau_آبی
|hell blau_آبی روشن
|dunkel blau_آبی تیره
|grün_سبز
|gelb_زرد
|orange_نارنجی
|braun_قهوه ای
|violett_بنفش
|weiß_سفید
|schwarz_سیاه
|grau_خاکستری
پاسخ
سلام.
به جلسه هشتم آموزش زبان المانی خوش آمدید.
امروز میخواهیم جنسیت اسامی در زبان آلمانی را به شما آموزش دهیم.
اصلی ترین روش برای اطلاع از جنسیت یک اسم توجه به حرف تعریف آن است. در رابطه با معنای این حروف جلوتر در این درس صحبت خواهیم کرد. اما باید بدانید که هر یک از جنسیت ها در زبان آلمانی با یک حرف تعریف مجزا نشان داده می شود. این حروف تعریف عبارتند از:

der : برای نشان دادن اسامی مذکر
die : برای نشان دادن اسامی مونث
das : برای نشان دادن اسامی خنثی
با توجه به اینکه حرف تعریف die نشان دهنده اسامی مونث است پس این اسم یک اسم مونث است. (البته در این مورد امکان تشخیص از روی معنای اسم نیز وجود داشت)
تمرین: جنسیت اسامی زیر را مشخص کنید:

das Haus (خانه)
die Tür (درب)
das Fenster (پنجره)
پاسخ
سلام.
به جلسه نهم آموزش زبان آلمانی خوش آمدید.
اسم معرفه اسمی است که از نظر گوینده برای شنونده یا خواننده مورد شناخت است. برای مثال در جمله “دانش آموز آمد.” گوینده فرض می کند شما جمشید را می شناسید. حالت مخالف اسم معرفه اسم نکره است یعنی اسمی که برای شنونده یا خواننده ناشناس باشد. در همان مثال قبلی اگر بگوییم “یک دانش آموز آمد.” در واقع نشان می دهیم که شما شناختی نسبت به هویت او ندارید.در زبان فارسی ما هیچ پیشوند یا حرفی برای نشان دادن اسم های معرفه نداریم. ولی برای نشان دادن اسامی نکره از واژه یک یا پسوند –ی بعد از اسم استفاده می کنیم. به جمله زیر توجه کنید.
من پسر را دیدم. (پسر در این جمله معرفه است)
من پسری را دیدم. (پسر در این جمله نکره یا ناشناخته است.)
من یک پسر را دیدم. (پسر در این جمله نکره یا ناشناخته است.)
در زبان عربی از پیشوند “ال” برای معرفه کردن اسامی استفاده می شود. در زبان انگلیسی همین کار از طریق حرف تعریف “the” انجام می شود. در زبان آلمانی نیز مانند انگلیسی معرفه کردن اسامی از طریق استفاده از حرف تعریف صورت می گیرد. اما در آلمانی این حرف تعریف گذشته از نشان دادن معرفه بودن اسم اطلاعات دیگری را نیز همراه خود دارد (مانند جنسیت یا جایگاه اسم که بعدها به آن می پردازیم)
در آلمانی نیز مانند فارسی برای نکره کردن اسم از واژه “یک” استفاده می شود.
ein Junge kommt (یک پسر می آید.)
حروف تعریف منفی “kein” نیز عدم وجود را نشان می دهند و کاربردی شبیه واژه “هیچ” در فارسی دارند.
kein Junge kommt (هیچ پسری نمی آید.)
جدول زیر رابطه حروف تعریف و جنسیت اسامی را نشان می دهد. (گرچه هنوز اسامی جمع را یاد نگرفتید اما بهتر است حالت جمع از حروف تعریف را یاد بگیرید.)

^خنثی__________مونث__________مذکر^
^der Mann ____die Frau ____das Kind^
^ein Mann ____eine Frau____ ein Kind ^
^ kein Mann____keine Frau____ kein Kind^
پاسخ
امروز off هستید و به جلسه ندارید.bye
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
|آموزش زبان های اروپایی| 5
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  سوالات نهایی زبان
  گرامر زبان دوازدهم
  جزوه فوق جامع زبان دوازدهم
  کتاب استاندارد زبان انگلیسی نهایی
Star2 ♧ زبان انگلیسی : ویژه کنکور زبان خارجه
Book پک جمع‌بندی دهم و یازدهم ویژه رشته زبان و هنر
Book ♕ کتاب تیزشیم تاریخ مشاوران آموزش
Book ✤ بانک سوالات نهایی زبان انگلیسی
  امتحان تشریحی گزینه دو مرحله ۱ | زبان انگلیسی
  سوالات امتحان زبان انگلیسی ۵ دی + پاسخ

پرش به انجمن: